echowebstore

Ocitnite sa v dobrej spoločnosti

Práve vyšlo

viac titulov   

 

Najbližšie vychádza

viac titulov   

 

Wishlist - Moja polička

Wishlist je prázdny !
Pre použitie funkcie je potrebné byť prihlásená/ý.

Knihomol na Facebooku

Rýchle hľadanie v kategóriách

PODIVNÁ SMRT EVROPY: IMIGRACE, IDENTITA, ISLÁM – DOUGLAS MURRAY

Douglas Murray brilantne opisuje príbeh masovej emigrácii do Európy – jej začiatky v povojnovom nedostatku pracovnej sily, jej zintenzívnenie pri zlučovaní rodín a konečne humanitárne ospravedlňovanie otvorenia hraníc.

 

Od druhej svetovej vojny až po súčasnosť vznikajú a rastú neprispôsobivý prisťahovalecké kolónie, napriek tomu by ale „príchod miliónov nemusel byť hlasom poľnice posledného súdu, keby Európa nestratila vieru vo svoju civilizáciu, tradície a legitímne právo na vlastnú existenciu.“ Vyčerpaný a historickou vinou kolonializmu a rasizmu posadnutý Západ nie je schopný hájiť občianske slobody a práva proti nábožensky sebaistej kultúre islamu, ktorá nepozná odluku cirkvi od štátu.

Murry vykresľuje dramatický narastajúci spor väčšinovej spoločnosti s intelektuálnou elitou, ktorá sa chystá európsky ľud vymeniť. Dôkladne analyzuje ich akademické šibolety, vykrúcačky a klamstvá aj ich ideál „morálne nadradeného univerzálneho ľudstva“ bez kultúrneho rozlíšenia, utopickú víziu nesúdržnej, multietnickej spoločnosti samotných ľudských práv. Ako prorocky napísal G. K. Chesterton, proti ideológii bezbrehého splynutia všetkých so všetkými sa raz inštinktívne vzbúria milióny a rozpúta sa stret medzi davom a posadnutou internacionálnou triedou. Nech už nadchádzajúci konflikt dopadne akokoľvek, podľa Murrayho to už nebude Európa, akú sme doteraz poznali.

DOUGLAS MURRAY (1979) – britský autor, novinár a politický komentátor, spolupracovník niekoľkých periodík, medzi ktoré patria The Spectaror a The Wall Street Journal. Často vystupuje v britských rozhlasových debatách venovaných slobode slova, prisťahovalectvu, právam homosexuálov a príbuzným témam.

Kniha vyšla v českom jazyku vo vydavateľstve Leda.

Zdroj: Leda

^ HORE ^

Deťom

viac titulov   

 

Sebazdokonaľovanie

viac titulov   

 

Hobby

viac titulov   

 

^ HORE ^
<