Křesťanství se nezakládá na lidském úsilí, ale na Boží milosti, která se dává zdarma. Zlatou nití této knihy je právě „umění přijímat“ – přijímat milost, přijímat celé bohatství Otcovy milosrdné lásky: „Kdybys znala Boží dar…“ (J 4,10), říká Ježíš u studny samařské ženě, která své štěstí hledá všude možně, jen ne v Bohu.
Pokoj srdca nie je len radosťou, ktorú môžeme prežívať tu na zemi, ale je aj nevyhnutnou podmienkou rastu nášho duchovného života. Ako ho nájsť a uchovať si ho?
Kniha se zabývá tématem duchovního otcovství a obrací se především ke kněžím. Nicméně je vhodná pro každého, kdo je povolán žít nějaký druh otcovství (otcové rodin, vychovatelé, vedoucí…).
POSILNENIE NAŠEJ VIERY Hoci je viera jednoduchá a často prežívaná v určitej chudobe a jednotvárnosti, je mimoriadne plodná a krásna, pretože nás vovádza do kontaktu s Bohom. Je našou skutočnou silou, pretože nám umožňuje oprieť sa o Boha. Využime 9 dní na to, aby sme ju žili a aby rástla...
Známý francouzský autor duchovní literatury Jacques Philippe tentokrát hovoří o „cestě důvěry a lásky“, jíž kráčela sv. Terezie z Lisieux. Kniha přibližuje jádro poselství mladé karmelitky, jež zemřela ve věku pouhých 24 let v roce 1897 a kterou papež Jan Pavel II. prohlásil o sto let později za učitelku církve.
Matúšovo evanjelium nám prináša prekvapujúce slová Ježiša, deväťkrát zopakovaný prísľub šťastia, ktoré je však veľmi vzdialené od našej bežnej predstavy o šťastí. A predsa je toto posolstvo blahoslavenstiev skutočnou odpoveďou na utrpenia dnešného sveta. Zjavuje pravú Božiu tvár, ktorá je plná láskavosti, milosrdenstva a pokory.
Během této novény prosíme o milost, abychom získali do svého srdce Boží pokoj, a to hlubším způsobem, hojněji, abychom byli schopni předávat ho lidem kolem sebe.
Naučiť sa prijímať sa zdá byť také jednoduché a pochopiteľné, a predsa s tým v živote zápasíme. Ako sa nechať milovať Bohom? Ako sa nechať viesť Duchom Svätým aj v situáciách, keď sme krehkí a máme strach?
Druhá novéna z nové edice novén. Tentokrát je jejím autorem známý francouzský kněz a kazatel J. Philippe. Modlitba nám umožňuje předjímat nebe.
Biblia nám predstavuje Ducha Svätého ako Utešiteľa, ako silu zhora, ktorá prichádza na pomoc našej slabosti. Sme ľudia krehkí, vystavení mnohým bojom, ľahko poblúdime. Preto pomoc Ducha Svätého nie je luxus, ale má byť podstatným prvkom nášho kresťanského života.
Zo stretnutia s Bohom sa rodia všetky zmeny v našej spoločnosti i v nás samých, lebo iba kontakt s nebom uzdraví našu zem. Nech je naše povolanie akékoľvek, Ježiš a Duch Svätý nás volajú k modlitbe. V nej sa nám ukáže Otcova tvár aj naša najhlbšia identita.
Naše hľadanie svätosti je často plné nepokoja a úzkosti, miesto dôvery a pokoja, ktoré by nás napĺňali, keby sme zotrvali v postoji malého dieťaťa, ako žiada evanjelium. Hlboký pokoj v srdci nás otvára na výzvy Ducha Svätého. Autor zachytáva viaceré situácie, ktoré nás o pokoj oberajú, a učí nás, ako im čeliť.
Cieľ je jednoduchý: pokladám za podstatné, aby každý objavil skutočnosť, že aj za tých najnepriaznivejších vonkajších okolností má vo svojom vnútri priestor slobody, ktorý mu nikto nemôže vziať, pretože jeho prameňom i zárukou je Boh. Ak toto neobjavíme, budeme mať v živote vždy pocit neslobody a nikdy neokúsime šťastie.
Čo je to vnútorná modlitba? Pre koho je určená? Kedy, kde a ako ju konať? Autor jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom odpovedá na tieto otázky a pozýva každého z nás, aby sme sa nebáli nastúpiť na túto cestu, na ktorej nás čaká Boh.
Krehkému a zranenému svetu, akým je ten náš, Terézia z Lisieux ponúkla „celkom novú malú cestu“ - „cestu dôvery a lásky“, dostupnú pre každého kresťana.
Ľudský život je úžasné dobrodružstvo. Aj keď na nás niekedy doľahne ťarchou utrpenia a sklamaní, môžeme si nimi poslúžiť, aby sme rástli v ľudskosti, v slobode a vo vnútornom pokoji, aby sme rozvinuli všetky schopnosti lásky a radosti, ktorými sme obdarení. Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých.