Autor tejto zbierky chce dosiahnuť líniu priameho dotyku čitateľa s hodnotami a nádherami života. V jeho veršoch je cítiť prepojenie orientácie chcenia so skutkami. Pritom odkrýva aj nutnosť snaženia sa o dosiahnutie pochopenia prijať zvnútornenie všetkých k tomu potrebných predpokladov.
ROZKVITLA AKO MAGNÓLIA opisuje životné osudy dvoch mladých ľudí, ktoré prepojil násilný čin Basilia a jeho obete Agáty. Vinník aj obeť sa s otrasným zážitkom a jeho následkami vyrovnávajú každý inak. Cesta oboch postáv je plná dramatických zvratov a prekážok, ktoré musia zdolávať.
Psychologicko-spoločenský román Rozsievač útrap od autora Jaroslava Nináča, ponuka pohľad na kruté pomsty a ich následky v podanej hlavnej postavy románu. Dejovo sa román tiahne širokou škálou záberu vykresľuje a zachádza do neuveriteľného zákutia ľudskej zloby. Pritom priestorovo sa dej nesie aj prostredím, v ktorom sa nie všetci ľudia počas života ocitajú.
Autor svojej zbierke náboženskej básni dal názov Svetlo do tmy?
Zbierka básní Strapec z malých bobuliek , je svojbytnou výpoveďou autora v ktorej sa odráža jeho postoj a pohľad na ním videný a ním chápaný svet. Autor potvára okno svojho vnútorného Ja, a ponúka estetický zážitok jemne, nevtieravo a metaforami sa pokúša vykresliť individuálne cítenie, pričom dáva zelenú svojim citom a pozorne načúva šepot srdca.
Ukážka z citátov: „Iba tie oči sú krásne, ktoré sa pozerajú z usmiatej tváre“. „ Vieme že bojujeme proti sebe, ale rátame s tým, že žiadny úder neinkasujeme“. „ Čím väčšia bude sila nášho ducha, tým menšia bude aj tá najväčšia bolesť“.