Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaným lámom a učiteľom meditácie v tradícii línie Karma Kagjü tibetského buddhizmu. V roku 1969 sa spolu s manželkou Hannah stali prvými západnými žiakmi J.S. 16. Gjalwa Karmapu, hlavného predstaviteľa línie Karma Kagjü, ktorá kladie dôraz na prehlbovanie môdrosti cez priamu meditačnú skúsenosť mysle.
Láma Ole Nydahl je ako jeden z mála ľudí zo Západu plne kvalifikovaný láma v buddhistickej tradícii Karma Kagju. Spolu s manželkou Hannah sa v r. 1969, počas svojej svadobnej cesty do Nepálu, stretli so 16. Gjalwa Karmapom, hlavným predstaviteľom školy Karma Kagju, a stali sa jeho prvými západnými žiakmi.
Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaný láma zo Západu, majster meditácie v tradícii buddhizmu diamantovej cesty. V roku 1969 sa spolu so svojou manželkou Hannah, počas svadobnej cesty do Nepálu stretli s J.S.16. Karmapom - jedným z najväčších jogínov Tibetu a stali sa jeho žiakmi.
Len naša myseľ dokáže zažívať štastie. Kto hľadá trvalé šťastie vo vonkajšom svete, márni svoj čas. Sláva, autá ani domy nás nemôžu urobiť trvalo šťastnými. Ten, kto sa ale pokúsi spoznať myseľ samu o sebe, je múdry. Nájde skutočné naplnenie, pretože žiarivosť mysle je neobmedzená.
Priania Veľkej pečate, ktoré v tejto knihe láma Ole Nydahl komentuje sviežim a moderným jazykom, sú klasickým dielom 3. Karmapu Rangdžunga Dordže (1284 - 1339). Tento krátky text o prirodzenosti mysle v 25 veršoch poetickými obrazmi objasňuje najvyššie učenia školy Karma Kagjü. Pohľad Veľkej pečate sa prirovnáva k maľovaniu na vodnú hladinu.
Láma Ole Nydahl pôsobivo popisuje to, čo odporúčal Buddha - aby partnerstvo prinášalo šťastie partnerom aj ich okoliu. Buddha učí, že sami vytvárame svoje súčasné životné situácie a máme nekonečne veľa možností, ako ich meniť a pretrvávať.
Ako sa veci majú je stručným úvodom do Buddhových učení. Láma Ole Nydahl ich v tejto knihe predstavuje moderným jazykom a v celej ich šírke. Súčasne ukazuje, čím môžu prakticky obohatiť náš život a ako s ich pomocou môžeme využiť všetky každodenné situácie ako príležitosti pre svoj rozvoj.