Kniha Che je v slovenskom prostredí doposiaľ najkomplexnejším dielom o slávnom latinskoamerickom revolucionárovi Ernestovi Che Guevarovi, z ktorého sa stal symbol revolúcie a odporu proti americkému imperializmu.
Nová publikácia vypovedá o dobe, ktorú práve žijeme ročné vládnutie Matovičovej vlády.
#100 NAJLEPŠÍCH STATUSOV ĽUBOŠA BLAHU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH LÁME REKORDY. VYSMIEVA SA LIBERÁLNYM SLNIEČKAM A AMERICKÝM MOPSLÍKOM. BOJA SA HO KORPORÁTNE MÉDIÁ. DETI HAMBURGEROV HO NENÁVIDIA. NAJRADIKÁLNEJŠÍ POSLANEC NÁRODNEJ RADY. JEHO STATUSY POZNÁ KAŽDÝ. MUSÍTE ICH POZNAŤ AJ VY!
Čaputová si pre jeho statusy najala ochranku. Americká ambasáda pre jeho videá vyhlásila stav ohrozenia. PENTA ho nenávidí. ESET ho žaluje. Liberálne médiá ho dennodenne hejtujú. Slniečka sa mu vyhrážajú. Mimovládky ho nálepkujú ako ruského agenta. NAKA ho vyšetruje za extrémizmus. Kníhkupectvá varujú pred jeho knihami.
Monografia je frontálnym útokom na neoliberálny model globálneho kapitalizmu. Blaha ostro kritizuje globalizáciu, ktorá svetu prináša extrémnu nerovnosť, útlak a vojny. Odmieta amerikanizáciu, kritizuje nadvládu nadnárodných korporácií a spochybňuje liberálne ideológie.
Európsky sociálny model, ktorý občanom desaťročia zabezpečoval dôstojnú životnú úroveň, sociálne práva a rovnováhu v spoločnosti, čelí vážnym rizikám. Tie nesúvisia iba s aktuálnou ekonomickou krízou, ale aj s dlhodobejším procesom globalizácie svetových trhov.
Politológ a filozof Ľuboš Blaha v novom titule analyzuje a pomenúva modernú spoločnosť; v nej naše ašpirácie, názory a presvedčenia, ale aj obavy ovládajú masmédiá, reklamné agentúry, experti na zábavu a politici - všetko sa deje v záujme udržania systému, ktorý vyhovuje jednému percentu najbohatších a najmocnejších ľudí sveta...
Ako naznačuje už názov, táto kniha je rozpravou o Marxovi, resp. o neomarxime, no zďaleka nielen o ňom. Názov monografie "Späť k Marxovi?" je skôr provokatívna otázka k dnešnej slovenskej spoločnosti vrátane vedeckej a filozofickej komunity.
Monografia s podtitulom Sociálny štát, ekonomická demokracia a teórie spravodlivosti sa zaoberá teóriami spravodlivosti v súčasnom egalitarizme a neomarxizme. Kniha však nie je iba o Marxovi či o súčasných neomarxistoch. Pojednáva aj o najaktuálnejších hodnotových otázkach súčasnej ľavice.