Kto nečítal Reč na vrchu - tvrdil spisovateľ Frangois Mauriac - nie je schopný pochopiť, čo je kresťanstvo. Tento názor vynikajúco navracia sto deviatim biblickým veršom tú dôležitosť, akú mali v dejinách kresťanstva, ale aj v dejinách západnej kultúry.
Kniha Evanjelium podľa Jána. Úvod a teológia je rozdelená do dvoch častí. Prvá je rozdelená do siedmych kapitol a autor sa v nej venuje všeobecným otázkam o tomto evanjeliu, čiže autorstvu, dobe vzniku, literárnej štruktúre, kompozícii a charakteristickým literárnym prvkom evanjelia.
Kniha Evanjelium pocestného je teologickým prierezom tretieho synoptického evanjelia. Známy taliansky biblista Massimo Grilli je autorom aj dvoch predchádzajúcich publikácií KBD, v ktorých sa venuje Markovmu a Matúšovmu evanjeliu. Podobne aj táto kniha je prepisom prednášok, ktoré zazneli v Camaldoli.
Do rúk čitateľov sa dostáva ďalšia zo série kníh talianského biblistu Massima Grilliho. Po teologickom komentári k Evanjeliu podľa Lukáša prichádza komentár k druhej knihe tohto biblického autora, a to ku Skutkom apoštolov.
Po knihe venovanej Markovmu evanjeliu, Vám nová publikácia priblíži Matúšovo evanjelium. Názov knihy vystihuje implicitného autora a prvých poslucháčov – čitateľov evanjelia. Autorom evanjelia bol Žid, zakorenený v tradícií otcov, a z tohto zorného uhla predstavuje Ježiša – Mesiáša a jeho posolstvo.
Paradox a tajomstvo sú dva pojmy, ktoré úzko súvisia so životom Ježiša a vierou. Tvoria tematickú niť a prizmu, cez ktorú autor knihy číta a interpretuje Markovo evanjelium.