Peter Frankl (1947) je autorom viacerých publikácií so židovskou tematikou. V knihe Tikot židovských hodín alebo po holokauste k dnešku sa zaoberá históriou židovskej komunity v nemenovanom meste na Slovensku po druhej svetovej vojne. Zobrazuje neľahký návrat zvyšku jej členov domov a pokusy o obnovu obce.
Peter Frankl (nar. 1947 v Žiline) je autorom viacerých próz. Napísal knihy História nielen nášho rodu, Hlupáci",V mene krvi, V zajatí trojitých rittbergerov a ďalšie. Za knihu Židia v Žiline obdržal prémiu Literárneho fondu za rok 2009. Vo svojom najnovšom diele Prežiť Afganistan približuje čitateľovi ťažko skúšanú ázijskú krajinu pod Hindúkušom.
Voľné pokračovanie úspešnej publikácie Židia v Žiline vydanej v roku 2009. Obsahuje príbehy 28 židovských osobností a rodín, ktoré pôsobili, prípadne v Žiline vyrastali a ich osud bol spojený s mestom.
Najnovšia kniha slovenského spisovateľa (nar. 1947 v Žiline), ktorého hlavnou témou je holokaust. V dvoch napínavých príbehoch zobrazuje dramatické osudy Adama Kohna a Arnolda Silbera i ďalších príslušníkov slovenskej židovskej komunity počas 2. svetovej vojny, ale aj pred ňou a po nej.
Román V MENE KRVI je ságou židovskej rodiny Schwarzovcov, ktorá na pozadí historických súvislostí v priebehu niekoľkých storočí zachytáva okamihy, ovplyvňujúce životy jej príslušníkov. Košatý príbeh je plný dramatických zvratov, nádejí a sklamaní, úspechov či pádov, šťastných i tragických osudov jednotlivých protagonistov od druhej polovice 17.
Z úvodu ku knihe: "Vzrastali sme vedľa seba traja bratia - synovia židovských rodičov. Naši rodičia mali to šťastie a silu, že prežili holokaust. Veľká väčšina židovskej komunity u nás ani v Európe neprižila...