Monografia s názvom Ivan Csudai: Causa vivendi (Obrazy 2011 – 2022) je v poradí treťou monografiou, ktorá mapuje a interpretuje tvorbu tohto významného slovenského výtvarného umelca. Nateraz posledná monografia sa zameriava na tvorbu po roku 2011, teda po roku, kedy sa začína nová etapa v umeleckom vývine výtvarníka.
Monografia Petra Michaloviča Ivan Csudai: Vita circulus est prezentuje kresby a grafiky významného slovenského výtvarného umelca.
Po rokoch odkladania básničiek do „šuflíka“ sa významný slovenský pesničkár a textár rozhodol vybrať a predstaviť malý výber zo svojej poézie, ktorú si písal pre potešenie svoje a svojich blízkych. Knihu mu ilustrovala 4-ročná vnučka Kaya rozkošnými farebnými ilustráciami.
Myšlienky Tomáša Janovica a Petra Michaloviča uvádzajú dielo Mareka Ormandíka v monografii Veľké veci. Dielo, ktoré síce predstavuje aj veci veľké rozmerom, ale najmä veľké významom, veci, čo stoja za to, aby sa maľovalo. Pre Ormandíka sú to ľudia a zvieratá, pretože aj napriek ich sústredenému pozorovaniu, vždy zostane niečo zahalené a odolá nášmu pochopeniu.
Rudolf Fila patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenského výtvarného umenia posledných desaťročí a k priekopníkom nových umeleckých prúdov. Vo svojej tvorbe sa usiluje o jedinečnosť maliarskeho uchopenia sveta.
Kniha je pokusom o netradičné čítanie románu Gabriela Garcíu Márqueza Láska v čase cholery. Základ tohto netradičného čítania spočíva v presvedčení, že román, okrem toho, že je románom, je zároveň aj teóriou románu a navyše obsahuje v sebe zavinutú filozofiu či estetiku, ktorú treba priviesť písaním o románe k reči.