Zbierali sme staré fotografie, rôzne písomnosti, uskutočnili sme výskum v archívoch a múzeách nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Rakúsku a Česku. Košicko-bohumínska železnica bola významným inovačným projektom podnikateľských osobností 2. polovice 19. storočia.
Na začiatku bola snaha vydať katalóg exponátov v múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach. Ale keďže expozícia návštevníkov stručne oboznamuje s celými dejinami dopravy na Slovensku, bolo treba ich prehľadne spísať. A doplniť fotografiami zo zbierky múzea a ďalších majiteľov.
Obsah: Cestné komunikácie a nálezy mincí (Ján Hunka) Nález stredovekej cesty v katastri obce Nededza, okres Žilina (Peter Bednár Marek Vojteček Klaudia Daňová) Porta regni.
Zborník odborných príspevkov k problematike vývoja cestnej dopravy na Slovensku.
Kniha Železnice na starých pohľadniciach obsahuje vyše 140 pohľadníc tematicky zameraných na históriu železničnej dopravy. Usporiadané sú podľa hlavných železničných tratí od západu na východ. Ide o akési voľné pokračovanie predchádzajúcich publikácií o mestách, v ktorých železnice tiež zohrali dôležitú úlohu.