Keď sa v roku 1945 skončila vojna, celý svet bol presvedčený, že ľudstvo sa počas šiestich rokov veľmi veľa naučilo a nastáva obdobie, keď sa štáty budú rešpektovať, politici budú konflikty riešiť dohodami a ľudia budú k sebe lepší. Aká bola realita?
V ďalšej časti Našej hrôzyplnej histórie spoznáme osud Československa od jeho vzniku v roku 1918 až po jeho rozpad počas druhej svetovej vojny. Prvé roky boli búrlivé, nový štát sa musel vyrovnávať s nevraživosťou susedov a zároveň si politici museli ujasniť, aký štát chcú budovať.
Ďalšie pokračovanie Našej hrôzyplnej histórie pripomína vznik spoločného štátu Čechov aj Slovákov, ktorého 100. výročie oslavujeme v roku 2018. Dozvieme sa, čo všetko predchádzalo rozpadu rakúsko-uhorskej monarchie. Spoznáme život na slovenskej dedine, zistíme, ako sa na prelome storočí menili naše mestá a ako aj k nám dorazila priemyselná revolúcia.
Ďalším zväzkom edície Naše hrôzyplné dejiny sa dostávame do 18. storočia, do obdobia osvietenstva, keď sa z feudálneho spoločenstva začínajú vyčleňovať moderné národy. Do 18. storočia ľudia mali čo robiť, aby sa dožili nasledujúceho dňa, a preto im bolo ukradnuté, či sú Slováci, Maďari, Nemci alebo Huróni.
Ďalší diel edície Naše hrôzyplné dejiny čitateľom overeným odľahčeným spôsobom približuje udalosti, ktoré nasledovali po bitke pri Moháči. Detskí milovníci histórie sa dozvedia nielen to, ako Turci drancovali krajinu, ale aj to, za čo všetko im vďačíme.
Druhá časť Našich hrôzyplných dejín sa začína tam, kde sa Barbarskí Slovania skončili, v časoch rozpadu Veľkomoravskej ríše. Zoznámime sa s prvými storočiami existencie kráľovstva, ktoré existovalo skoro 1 000 rokov a ktorého súčasťou sme boli i my Slováci, monarchie nazývanej Uhorské kráľovstvo.
Nielen svetová história je hrôzostrašná, príšerná, nechutná a... zaujímavá. Aj na našom území sa diali čudesné veci. Kde sme sa tu vzali? Čo nám na našom území zanechali hrozní Avari? Prečo sa ľudia báli Perúna? Kto boli trojjazyčníci? Koľko hrivien stojí táto kniha?