Slavomír Gálik vytvoril monografiu, ktorá pokrýva širokú oblasť teoretického štúdia nových prvkov života v sociálnom prostredí a poznávania kultúry modernej spoločnosti. Monografia predstavuje úspešný pokus o zaplnenie medzery v priestore filozoficko-ontologického výkladu pôsobenia médií.
Slovník obsahuje přes tři tisíce hesel ze všech oblastí ekonomie i souvisejících oborů. Je výsledkem práce desítek odborníků, a to jak z vysokých škol, tak z praxe, pod vedením profesorů z Vysoké školy ekonomické v Praze. Text vychází z nejnovějších poznatků ekonomické teorie i z aktuálního vývoje světové ekonomiky, nepomíjí ani českou ekonomickou realitu.
Prvým cieľom práce je diagnostikovať „postmodernú“ dobu, súčasnú západnú kultúru, v ktorej je prítomný výrazný civilizačný moment, analyzovať jej základné princípy vo vzťahu k axiologicko-etickej orientácii.
Cieľom učebného textu je uviesť čitateľa do základných problémov filozofie náboženstva. Práca je určená študentom filozofie, ale môže slúžiť aj ostatným záujemcom o humanitné vedy.
Cieľom práce je uviesť čitateľa do základných tém a problémov filozofickej antropológie. Je spracovaná ako učebnica určená najmä študentom filozofie a filozofických disciplín.