Kniha „Tichý svedok dejín. Kostol sv. Juraja.“ je o malom, nenápadnom, no napriek tomu historicky významnom poklade našich dejín v Tribečskom pohorí. Je to opis o najstaršieho kostola u nás, stále žijúcom svojim poslaním od čias Veľkej Moravy. Nie je iba múzeum, či prehliadková sieň. Kniha popisuje obdobie, v ktorom vznikol, jeho prvých majiteľov a jeho predchodcu.
Kniha je životopisný príbeh ženy, pôrodnej asistentky. Je to príbeh o výnimočnej žene, ktorá prekročila prah všednosti a celý život zasvetila pomoci iným. Príbeh popisuje jej životnú dráhu od detstva. Ako štrnásťročná nastúpila do služby v rodine lesného inžiniera. Počas 2.
Jedným z tajomstiev našich dejín je tajomná sila kútnych plachiet. Naši predkovia im pripisovali magickú moc. Dnes je tento predmet našich zvyklostí takmer zabudnutý. Kniha je ojedinelá v tom, že opisuje túto dnes už málo známu oblasť.
Kniha v prvej časti rozpráva o prvých liečiteľoch v tribečských vrchoch, o prvej nemocnici na Zobore a benediktínskych mníchoch, o ľudových liečiteľoch a vešticiach. V knihe sa dočítate o postupoch a receptoch liečenia prírodnými prostriedkami.
Život a tradície slovenského ľudu sa nedajú opísať jednoducho, aby obsiahli jednu či hoci desiatky kníh. K tomu treba tisíce strán, aby sme sa s nimi oboznámili. Veď čo dedina, to rôzne zvyky, obyčaje, odevy, piesne i jedlá.
Kniha je spracovaním životných príbehov ľudí z tribečských hôr, z prastarej dedinky Kostoľany pod Tribečom, ktorá je známa aj najstarším kostolíkom z predrománskeho obdobia. Za viac ako tisíc rokov sa tam udialo množstvo príbehov, ktoré si ľudia podávali len slovne.
V knihe „Kostol svätého Juraja v Kostoľanoch pod Tribečom“ autorka spracovala samostatne publikované výsledky výskumov a dostupné informácie, ktoré vo vlastnom spracovaní ponúka v tejto publikácii. Touto knihou chce napomôcť, aby si široká verejnosť uvedomila, aký je kostolík sv.
Knižka je sprievodcom od najznámejšieho destilátu na našich dedinách, lavórovice po súčasnú modernú technológiu v pestovateľských páleniciach. Ak chceme mať radosť z chuti dobrého destilátu, treba vedieť ako na to už od zberu ovocia.
Kniha zachytáva všetky oblasti kultúry, ktoré boli a sú v dedine pod vrchom Dúň. Cez históriu hradu Gýmeš sa čitateľ dostáva k nefalšovanému svedectvu doby a autentickým výpovediam, spomienkam pamätníkov, ktorí svojou aktivitou prispeli k rozvoju kultúrneho života na dedine v medzivojnovom období.
Deväťdesiat skutočných príbehov a udalostí z jednej dediny, ktoré sú po prvýkrát zachytené už aj v knižnej podobe. Sú to napríklad: Dedinský hlásnik a smrtka, Kliatba, Trhovníčka, Zastrelená pálenka, Vynaliezavý pytliak a ďalšie. Do dnešných dní boli podávané len ústnym podaním pri rôznych rodinných a spoločenských posedeniach.
Diagnostika, slovo známe - aj neznáme. S diagnostikou sa stretávame v medicíne, technike i v bežnom živote. V každej z týchto oblastí má jedno spoločné. Je to skúmanie, hľadanie cesty a riešenie, ako i návrhy a odporúčania.