Minulosť už nie je, čím bývala. Dystopický román o roku 1958, kedy Slovensko patrí do Euro-Ázijskej únie a v Novej Bratislave sa začala svetová výstava EXPO 58. Na území Slovenska sa ťaží Márnosť - novo objavený prvok „nihílium“, ktorý v pôde vygenerovali generácie našich predkov a ktorý dal krajine súčasný názov Nihília.
Bratislavská trilógia – zábavná alternatívna história, prítomnosť i blízka budúcnosť hlavného mesta v troch humoristických románoch rešpektovaného kráľa slovenskej divadelnej postmoderny. ExEdícia získala Národnú cenu za dizajn. Čítať Klimáčka znamená nenudiť sa.
Mojmír II. (2015) Horúce leto '68 (2007) Dr.
Tragikomický román o šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia opisuje nástup rokenrolu a elektrických gitár v malom meste na Slovensku. Doteraz najosobnejší text autora opisuje jeho brata, rockového gitaristu, ktorý prejde mnohými skupinami od bigbeatových až po barové kapely, aby nakoniec v osemdesiatych rokoch emigroval do Západného Nemecka, kde spácha samovraždu.
Opustené sanatórium vysoko v horách a v ňom tri ženy: šialená matka a jej dve krásne dcéry, Mária a Sabína. Sabína rada bubnuje, Máriu baví šijací stroj. Obidve milujú rovnakého muža, pašeráka áut Jaceka. Ten sa miluje so Sabínou, no dieťa sa narodí jej sestre, panne Márii. Do sanatória prichádza nový doktor a nájde hroby svojich predchodcov.
Občas sa cítim ako starnúci Batman, ktorý už má najlepšie roky za sebou. Tohto Batmana trápi, ako vyzerá dnešné Slovensko, je naštvaný, ako upadlo milované Gotham City, ale už pre to nedokáže veľa urobiť. Šplhať sa po budovách a skákať zo strechy na strechu už preňho nie je, lebo prestal cvičiť a seklo ho v krížoch.
Predtým než sa z Viliama Klimáčka stal najprv príležitostný a neskôr ťažiskový dramatik slovenskej literárnej scény, bol básnikom. A ako inak, svojským. Hravým a vtipným, drzým a úprimným a popri všetkom ľudským. Karamelky, básnické jazz sessions obyčajného chalana, nestratili nič z mladíckeho pôvabu, akým sa postupne zapájal do veľkého života.
Druhý výber divadelných hier Viliama Klimáčka vydal Divadelný ústav pri príležitosti 30. výročia vzniku GUnaGU. „Predkladaný výber z Klimáčkových divadelných textov posledného desaťročia dokladámnohokontextovú existenciu dramatika.
Viliam hovorí s Viliamom či Klimáček spovedá Klimáčka – spisovateľ, dramatik, režisér a zakladateľ divadla GUnaGU spovedá sám seba nielen o tridsať - ročnej histórii tohto kultového divadla, ale aj o atmosfére niekdajšieho Slovenska od roku 1985 až dodnes.
Hlavný hrdina Roman si kladie otázku, ako by sa vyvíjal jeho život, keby november 1989 nevyšiel a komunisti by ho krvavo potlačili ako v Číne na Námestí nebeského mieru.
Leto 1968: Tereza sa dostane do skupiny československých študentov, ktorým vybavil poznávací pobyt v Izraeli Ladislav Mňačko. Odvtedy ich volajú „Mňačkove deti“. Vlažný komunista Šani miluje svoju Felíciu, náš prvý sexi kabriolet, viac než rodnú stranu.
Text knihy zvíťazil v literárnom súbehu ROMÁN 2006 Slovak telecom. Kniha sa umiestnila vo finále literárnej súťaže Anasoft litera 2008 a získala prémiu čitateľov denníka SME. Román o "neviditeľnej generácii", ktorú je možné každý deň stretnúť na ulici a možno aj vo vlastnom zrkadle...
Satanove dcéry sú moderný mýtus o padlých anjeloch. Rozpráva ho potomok pozemského muža a padlého anjela, plod človečieho semena a Satanovej dcéry - extrémne tlstý muž Tony, nešťastná, citlivá osobnosť. Tony je všedný "obor" dneška, plného tlstých, zo stresu sa prejedajúcich ľudí. Svoju matku nikdy nepoznal. Otec mu zomrel na psychiatrii.
Kniha vyšla pri príležitosti dvadsiateho výročia založenia divadla GUnaGU. Renomovaný spisovateľ a dramatik, jeden zo zakladajúcich členov súboru, Viliam Klimáček, príťažlivou formou opisuje formovanie divadla od amatérskeho súboru až po jeho profesionalizovanie, ako aj úspechy a omyly, ktoré divadelníkov pri ceste za divákom stretali.
Desať hier sa sústreďuje na profilové diela autora, pričom sleduje zastúpenie titulov z rôznych období. Publikácia obsahuje tituly: Čechov – boxer, Je dobré vycítiť, Eva Tatlin, Slovenský raj, Demokrati, Komiks, Dáma s kolibríkom, Osamelá, Hypermarket, Láska jest chemie.
Fiktívny životopis hlavného hrdinu, ktorému telo začne obrastať perím a ktorého posadnutosť ženami vyženie do zatopeného pressburgského metra, odkiaľ podniká svoje výpravy na pomedzí sna a možného. Príbeh začína v roku 1956 v dome na kopci, uprostred višňového sadu, vzducholodí a juvenílnej erotiky.
Kniha je súborom hier, ktoré verní diváci mali možnosť vidieť na doskách divadla GUnaGU v klube Čierny havran na Bielej ulici v Bratislave. Hry sa však dajú aj čítať a Klimáček je, našťastie, tak zručný v písaní, že sa môžete na textoch zabávať aj bez prítomnosti hercov. Texty majú typickú klimáčkovskú absurdno-grotesknú atmosféru.