Janka a Janko Jahodovci sú typické dvojčatá. Stále sa hádajú, ale keď ide do tuhého, dýchali by jeden za druhého. Ich dobrodružstvo sa začína hádkou pred bilbordom. Klbčia sa a doťahujú, až to rozprávková žaba z plagátu nevydrží, vystrčí jazyk a oboch ich prehltne!
V lese i na lúke šantia víly. V nadýchaných šatôčkach a v su-kienkach s kvetinovými venčekmi vo vlasoch tancujú, spievajú a zabávajú sa. Ich zvonivý smiech sa rozlieha po celej rozprávkovej ríši. Deň čo deň zažívajú rozličné veselé príhody, no občas im ktosi alebo čosi skriví úsmev na tvári.
13 veselých pohádek pro nejmenší, menší, malé, ale i pro ty, kteří už vyrostli, ale nikdy nepřestali být zvědavými.
Na takmer každé písmenko našej abecedy máme v kalendári krstné meno. Pre chlapcov i pre dievčatá. Rodičia svojim deťom vyberajú meno spravidla ešte pred narodením. Jednému sa páči Anička, druhému Želka, tretí by dal dcérke meno Olinka. V kalendári však nájdete Aničku ako Annu, Želku ako Želmíru, Olinku ako Oľgu.
Série krátkých pohádek určených dětem v předškolním věku a na základní škole.
Písmená abecedy sa hašterili, ktoré z nich je dôležitejšie. Knižka už mala škriepok plné zuby, nuž sa ich striasla. Doslova a do písmena. Zatriasla sa a prevrátila sa, a tak z nej milé písmenká povypadávali. Do knižky sa mohli vrátiť až vtedy, keď každé z nich vymyslelo rozprávku na svoje písmenko. Že boli šťastné ako vrecko blšiek, azda netreba hovoriť.
Určite nechcete, aby si o vás niekto pomyslel alebo aby povedal nahlas, že nie ste slušne vychovaní. Že sa neviete správať v škole, v divadle, v prírode či na plavárni. A že netušíte, čo je úcta k starým a chorým. Že vy takí nie ste? Že zásady slušného správania ovládate, aj keď nie do poslednej bodky?
Príbehy o zvieratkách, ktoré zosobňujú správanie ľudí. Sú plné humorných situácií, ktoré si však zachovávajú to, čo robí bájky bájkami. Nenásilnou formou poučujú a radia nám, ako sa stať lepšími, ako sa správať k iným, ale aj k sebe tak, aby sme sa za seba nemuseli hanbiť.
13 veselých rozprávočiek pre najmenších, menších, malých, ale aj tých, čo už vyrástli, no nikdy neprestali byť zvedavými. Dana Hlavatá (1957) – pracuje v RTVS ako dramaturgička viac ako dvadsať rokov. Pripravuje relácie pre deti aj pre dospelých. Publikuje od svojich štrnástich rokov.