Šiestym titulom v druhom inovovanom vydaní z edície S batohom po Slovensku v roku 2008 je Veľká Fatra (č. 6). Veľká Fatra ležiaca na rozhraní stredného a severozápadného Slovenska je vyhľadávanou rekreačnou oblasťou v zime (vďaka lyžiarskym strediskám) ako aj v lete (vďaka turistike v dolinách a na hrebeni a kultúrno-historickým pamiatkam v podhorí).
Publikácia o židovských synagógach Slovenska z edície Kultúrne Krásy Slovenska bude nadväzovať na predchádzajúce publikácie o drevených kostoloch, románskych a gotických kostoloch. Predstavuje architektonický vývoj sakrálnych židovských stavieb a dokumentuje historický a súčasný stav synagóg.
Šiesta kniha Najkrajšie pešie prechody z edície Po Slovensku je určená predovšetkým peším turistom a nadväzuje na prednedávnom knižne spracované pešie okruhy či hrebeňovky z tejto série. Turisticky najatraktívnejším územím na Slovensku sú Tatry a Nízke Tatry a z týchto pohorí si v knihe peší turisti nájdu 11 prechodových trás.
základnú charakteristiku prírodných pomerov oblasti, jej histórie, obyvateľstva a sídiel miestopis tatranských osád s najvýznamnejšími kultúrno-historickými pamiatkami a predovšetkým prírodnými zaujímavosťami tipy na výlety z tatranských osád do okolitých dolín a na najkrajšie tatranské štíty súhrn najkrajších peších a cykloturistických trás tipy na
Kniha Mestské múzeá z edície Kultúrne Krásy Slovenska bude nadväzovať na publikácie o celoštátnych a regionálnych múzeách, skanzenoch a pamiatkových rezerváciách ľudovej architektúry. Predstavuje mestské múzeá a ich expozície v jednotlivých regiónoch Slovenska a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o múzeu skôr, ako ho navštívi.
Dvanástym titulom z edície S batohom po Slovensku je Okolie Košíc – Volovské vrchy, Slanské vrchy (č. 12). Oblasť zahŕňa prevažne východnú časť Volovských vrchov a Slanské vrchy. Leží v južnej a juhozápadnej časti východného Slovenska. Úvodné trasy opisujú Košice a jeho bezprostredné okolie, patriace do Košickej kotliny, Volovských vrchov a Čiernej hory.
Cieľom knihy Kúpele na starých pohľadniciach je prostredníctvom historických pohľadníc priblížiť 21 súčasných kúpeľných lokalít. Každej z nich je venovaná samostatná kapitola, ktorá obsahuje základné informácie o danej lokalite a historické pohľadnice s podrobnejšími opismi.
Druhé vydanie publikácie Trenčín na starých pohľadniciach s inovovanou obsahovou a grafickou štruktúrou ponúka obraz mesta tak, ako ho za viac ako polstoročie zachytili početní fotografi a vydavatelia pohľadníc. Pohľadnice sú zoradené topograficky do skupín a tematicky podľa jednotlivých lokalít.
Titul Trnava okolie na starých pohľadniciach je regionálnou „pohľadnicovou“ prechádzkou Trnavou a jej okolím v prvej polovici 20. storočia. Súbor takmer 200 starých pohľadníc predstavuje v prvej časti najprv najvýznamnejšie dominanty Trnavy a vizuálne sprostredkováva vzhľad dedín a mestečiek, ktoré ležia v jej bezprostrednej blízkosti.
Malá autobiografia o Mariánovi Šajnohovi, známom slovenskom horolezcovi a účastníkovi mnohých medzinárodných horolezeckých expedícií prostredníctvom článkov opisuje jeho životnú cestu v zajatí hôr.
Titulom s poradovým číslom 15 z edície S batohom po Slovensku sa volá Východné Karpaty – Vihorlatské vrchy. Túry v sprievodcovi sú koncipované na severovýchode Slovenska jednak pozdĺž slovensko-poľskej štátnej hranice v severnej časti Laboreckej vrchoviny a Ondavskej vrchovine, ako aj vo Vihorlatských vrchoch.