Vysokoškolské skriptá An Introduction to the Study of the English Language sú určené poslucháčom študijných programov Anglický jazyk a kultúra a Učiteľstva anglického jazyka a literatúry.
Vydania z roku 2012 sa vypredalo. Skúsenosti s jeho používaním viedli k úpravám, takže nová verzia pozostáva z 50 kapitol v 3 častiach: Jednoduchá veta – Súvetie – Sumarizujúce spracovanie základných predložiek ako komponentov rôznych vetných členov. Súčasťou je kľúč k väčšine cvičení podporujúci autonómiu študenta.
Vysokoškolská učebnica obsahuje základné poznatky z chémie otravných látok. Jednotlivé ukazovatele charakterizuje predovšetkým z hľadiska fyzikálnych, chemických a toxikologických vlastností súčasných otravných látok tak, ako sa historicky vyvinuli od roku 1914 až do dnešnej doby.
Moderná politológia sa od svojho počiatku začiatkom dvadsiateho storočia vyprofilovala ako samostatná disciplína v rámci sociálnych vied. V období jej najbúrlivejšieho rozmachu, ku ktorému došlo po druhej svetovej vojne, sa rozvinul široký proces špecializácie a diferenciácie.
Vysokoškolská učebnica sa v desiatich kapitolách zoberá reáliami USA, zameranými na široký diapazón tém: povahu a podstatu pojmu kultúrne, respektíve americké štúdiá, topografiu a regionálne názvoslovie, proces vzniku amerického národa v historických a spoločenských súvislostiach, formujúce vplyvy na americkú angličtinu, kultúrne a lexikálne výpožičky z iných
Cieľom publikácie je priblížiť problematiku zbrojárskeho priemyslu na strednom Považí v rokoch 1938 – 1945 so zameraním na dva najväčšie a najvýznamnejšie slovenské zbrojárske závody v Dubnici nad Váhom a Považskej Bystrici a od roku 1943 aj Leteckú továreň v Trenčianskych Biskupiciach.
Monografia sa zaoberá problematikou prekladu do angličtiny ako cudzieho jazyka na Slovensku. Sleduje tri hlavné ciele: 1. skúma preklad do nematerinského jazyka v západnom svete z historickej perspektívy, 2. zisťuje rozsah a povahu prekladu do angličtiny ako cudzieho jazyka v podmienkach slovenskej prekladateľskej praxe, 3.
Problematika verejnej správy je značne rozsiahla, a vzhľadom na neustále prebiehajúce zmeny náročná.
Problematika tréningového procesu v etape gymnastickej predprípravy je v gymnastických kruhoch v súčasnosti často skloňovaná vzhľadom na potrebu vytvárania pohybových predpokladov, ktoré umožňujú optimálny a plynulý výkonnostný rast. Z tohto dôvodu je potrebné už v týchto najnižších vekových kategóriách vedecký prístup.
Záujem zostaviť publikáciu venovanú stému výročiu narodenia Alfonza Bednára (14. október 1914) vyplynul celkom prirodzene z presvedčenia, že kľúčová postava našich literárnych, ba širšie – kultúrnych dejín druhej polovice 20.
Publikácia Kapitoly z dejín kolektivizácie na Slovensku (1948 – 1960) je pokusom o hľadanie syntetizujúceho obrazu dejín kolektivizácie v Československu. Pozornosť sústreďuje najmä na vznik agrárnej koncepcie Komunistickej strany Československa, jej metamorfózy v pofebruárovom období a výsledky jej realizácie na Slovensku.
Bioetika patrí k významným akademickým disciplínam vo svete aj na Slovensku. Študijný text Príručka bioetiky reaguje na zvýšenú potrebu vzdelávania v tejto oblasti a je určený hlavne študentom aplikovanej etiky, prípadne študentom príbuzných vedných odborov a študijných programov.
Vypredané vysokoškolské skriptá z roku 2013 viedli k vypracovaniu ďalšej verzie s úpravami a kompletizáciou (pribudlo 5 nových schém s príkladmi), ktoré sa pri konkrétnej práci ukázali ako nevyhnutné. Ide o overený študijný materiál z francúzskej gramatiky pre adeptov prekladateľstva, tlmočníctva a učiteľstva.
Publikácia nadväzuje na 1.diel vydaný v roku 2000 a je zameraná na praktickú determináciu lariev pakomárov podčeľade Tanypodinae, Text je doplnený ilustráciami, resp. mikrofotografiami dôležitých diagnostických znakov a údajmi o ekologických nárokoch a rozšírení taxónov na území Slovenska.
V učebných textoch sa autori zamerali na spracovanie problematiky dvoch tematických celkov z ISCED1, konkrétne základné lokomócie a sezónne pohybové činnosti. Celé skriptá sú spracované v troch nosných kapitolách. Obsahom prvej kapitoly je učivo o základných lokomóciach a možnostiach ich skvalitňovania.
Vysokoškolská učebnica Úvod do toponomastiky v sebe integruje viaceré kľúčové témy súčasnej slovenskej toponomastiky a ponúka študentom možnosť získať základný prehľad z tejto časti onomastiky. Učebnica je výberom z problematiky slovenskej a slovanskej toponomastiky.
Táto publikácia obsahuje dve rozsiahlejšie kapitoly, ktoré tvo¬ria jadro knihy a dve „reflexie“.
Monografia Plynutie roka v slovenskom JOS predstavuje jeden z prvých pokusov prezentovať výsledky výskumu vnímania, recepcie a chápania času zo strany slovenského národa. Vychádza zo Sapir-Whorfovej hypotézy o jedinečnosti a autonómnosti kultúry každého národa, ktorá je závislá najmä na klimaticko-geografických, ale aj historicko-sociálnych podmienkach.
Monografia je venovaná spoločensko-politickej lexike, jej špecifikám a osobitostiam vývoja (od r. 1985, resp. 1989 po súčasnosť) v ruštine a v slovenčine. Dôraz je kladený na základné jednotky SPL – politémy a jednotky s ideologickým významom – ideologémy. Celá problematika je ponímaná v interdisciplinárnom kontexte.
Vysokoškolská učebnica opisuje základné strojárske technológie, ako sú obrábanie, tvárnenie, zlievanie a zváranie, ich význam a zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Každá kapitola predloženej publikácie je doplnená kontrolnými otázkami a úlohami pre jednoduchšie pochopenie učiva.