Román o svätom Juliánovi Eymardovi, ktorý rozširoval úctu k Oltárnej sviatosti. Jeho súčasník svätý Mária Vianney jeho dielo odporúčal do Božej milosti. Julián Eymard, veľký muž modlitby, muž, ktorý celý svoj život, modlitby, utrpenie a prácu zameral na jeden stred, na zázrak Božej lásky v Eucharistii.
Čo môžem poznať? Čo mám robiť? Čo smiem dúfať? Keď sa rozštiepila jednota vedenia, tieto tri otázky zostali osamotené, každá ponechaná sama na seba, bez šance, že by niekedy dospela k odpovedi spoločne s niektorou druhou.
Ide o deväťdesiatstranovú knižku z pera jezuitu Leopolda Slaninku, prvého slovenského absolventa Inštitútu psychológie Pápežskej Gregorovej univerzity v Ríme. Autor v nej poukázal, že cez spoznávanie určitých psychologických rovín je možné posúvať sa vpred aj v duchovnom raste.
Liturgická kniha evanjelií.
Cirkev tu ponúka svoju pomoc pri riešení problémov súčasnej spoločnosti. Adresáti Kompendia sú tí, ktorí pôsobia vo verejnom živote, tí, ktorí spoluvytvárajú verejnú mienku – politici, ekonómovia, právnici, zamestnávatelia, pracovníci médií, predstavitelia neziskového sektoru a ďalší zástupcovia občianskej spoločnosti.
Kniha je dosiaľ najpodrobnejším životopisom biskupa Júliusa Gábriša. Opisuje, ako prešiel labyrintom ideologických tlakov a protitlakov, nútiacich ľudí k rozpolteným postojom, od kaplána až po trnavského ordinára a biskupa.
Úvodné slovo autora Kto by bol predpovedal mladému gaskonskému pastierikovi Vincentovi de Paul, že raz bude radcom kráľov, obnoviteľom Cirkvi vo Francúzsku, jedným z najväčších dobrodincov všetkých čias?
Známy taliansky spisovateľ Alessandro Pronzato v diele V ústrety človekovi – Hľadanie stratených čností 2 sa svojím často provokatívnym spôsobom zamýšľa nad čnosťami, respektíve nedostatkom čností v živote dnešného človeka a spoločnosti.
Slovník uľahčí človeku prístup k pravdám viery. Poslúži všetkým, čo sa zaujímajú o učenie Cirkvi a náboženský život. Bude užitočný študentom teológie a kňazom. Prvý zväzok obsahuje v abecednom usporiadaní heslá písmen A-K. Slovník podáva základné informácie, výstižný opis jednotlivých teologických a náboženských slov, termínov, pojmov a výrazov.
Rímsky rituál obnovený podľa rozhodnutia Druhého vatikánskeho koncilu uvedený do platnosti pápežom Pavlom VI.
Dokumenty sociálnej náuky Cirkvi a Kompendium sociálnej náuky Cirkvi poskytujú nielen náuku Cirkvi týkajúcu sa pálčivých sociálnych otázok, ale aj stanovisko ponúkajúce riešenie sociálnych problémov v každej spoločnosti.
Fenomén zázraku odjakživa fascinuje. Zväčša aj rozdeľuje. Jedni sú ochotní zázrak prijať ako Boží zásah do behu pozemských udalostí, ktorý prekonáva bežné zákony prírody. Iní ho odmietajú ako číru nemožnosť. Ako je to so zázrakmi? Ako sa k nim stavia Cirkev? Ako je to s mimoriadnymi udalosťami, ku ktorým z času na čas dochádza v Lurdoch, meste zázrakov?
Odkrývaním politického pozadia manipulácie prekračuje novinár trpezlivosť mocných a sám sa dostáva na pokraj smrti. Sekvencie osudov ľudí, doby i myslenia sa spájajú do príbehu, ktorý každým slovom vťahuje čitateľa do neviditeľnej, no vnútorne veľmi blízkej siete.
Teologický a náboženský slovník je priekopníckym dielom v oblasti katolíckej teológie na Slovensku. Je koncipovaný v duchu koncilovej teológie Druhého vatikánskeho koncilu, ako aj pokoncilového teologického bádania. Teologickému bádaniu, prehĺbeniu a zdokonaleniu sa dostali nové podnety najmä na Druhom vatikánskom koncile.
Katolícky spevník znotovaný. Modlitby, pobožnosti, sviatosti, slávenie svätej omše, piesne aj s notami. Možnosť výberu farby - hnedá a modrá
Téma ďalšej knihy M. O. Váchu je veľmi krehká. Hovorí o vzťahu evolúcie a kresťanstva, viery a vedy, prírodných vied a teológie. Iba málo prírodovedeckých myšlienok tak zasiahlo do teológie a do sveta teológov ako práve myšlienka evolúcie. Mnohí dnešní biológovia Darwinovu nebezpečnú myšlienku doteraz chápu ako vyhlásenie vojny akémukoľvek náboženstvu.
Hlavnou hrdinkou knihy je malé dievčatko Liesje. Narodila sa s rázštepom chrbtice a hydrocefalom. Svoju krátku etapu života tu na zemi má už za sebou. Jej rodičia našli silu, aby boli na ňu hrdí a prekonávali bariéry. Otec našiel vhodné slová, ktorými opísal narodenie a smrť svojho výnimočného dieťaťa. Tieto slová tvoria tento príbeh.