Táto monografia je určená predovšetkým študentom a pracovníkom zúčastnených na technickom zabezpečení letov, ale tiež pilotom, riadiacim letovej prevádzky a ďalším špecialistom civilného a vojenského letectva. Bude dobrou pomôckou aj všetkým ďalším záujemcom o lietanie a jeho technické zabezpečenie všeobecne.
Táto kniha Vám prináša najnovšie poznatky z oblasti kvality elektriny. Popisuje jednotlivé kvalitatívne parametre, príčiny vzniku nepriaznivých javov, medzné hodnoty uvádzané v normách a možnosti zmenšenia alebo odstránenia negatívnych javov. V knihe popisované nepriaznivé vplyvy môžu spôsobiť rozsiahle poruchy, ktorých pravá príčina nie je na prvý pohľad jasná.
Predložený učebný text vznikol na základe prednášok predmetu Prenos elektrickej energie, ktorý sa prednáša pre poslucháčov inžinierskeho štúdia odboru Elektroenergetické a silnoprúdové inžinierstvo. Učebný text si kladie za cieľ oboznámiť čitateľa so základnými otázkami prenosu elektrickej energie po vedeniach vysokého a veľmi vysokého napätia.
Potrubná doprava sa v podmienkach Slovenskej republiky (ďalej len SR) používa v rôznych odvetviach, a to na prepravu ropy, pohonných látok a plynov, ktoré sú jedným z hlavných zdrojov energie potrebnej na chod národného hospodárstva ako celku. Ďalej sa používa v oblasti vodárenstva, kanalizácií a pod.
Učebné texty popisujú metódy, ktoré je možné do určitej miery považovať za klasické ale aj metódy novšie, umožňujúce komplexne hodnotiť stav štruktúry materiálov.
Monografia stručne popisuje najdôležitejšie činnosti, s ktorými sa stretávajú nielen pracovníci leteckých dopravcov, ale aj cestujúca verejnosť. Zaoberá sa problematikou rezervovania a predaja leteckej dopravy, podmiekami prepravy cestujúcich, batožiny a nákladu.
Táto učebná pomôcka je určená pre poslucháčov tretích ročníkov študijných odborov Telekomunikačná technika a Rádiokomunikačná technika, ale tiež aj pre poslucháčov novovytvoreného študijného zamerania Biomedicínske inžinierstvo a pre poslucháčov externého štúdia odboru Telekomunikačný management Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline.
Kniha sa zaoberá analýzou elektromagnetických javov a sústav. Po definícii elektromagnetického poľa a vysvetlení vzťahov medzi elektrickým, magnetickým a elektromagnetickým poľom sa postupne analyzujú statický, stacionárny, kvázistacionárny a nestacionárny prípad elektromagnetického poľa.
Hlavným motívom pre napísanie tejto učebnice bolo pripraviť pre študentov Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity ucelenú publikáciu, ktorá by slúžila ako základný študijný materiál pri výučbe informaticky zameraných predmetov.
V publikácii nájdete teoretické princípy uvedené v zaužívanej nááslednosti a doplnené o typické príklady. Nezabudli sme uviesť zdroj literatúry, z ktorej sme čerpali, aby ste mohli posúdiť, ako sa nám podarilo priblížiť Vám modernú nelineárnu mechaniku.
Stály rast svetových cien surovín a energie má okrem špekulatívneho aspektu i svoje objektívne opodstatnenie a to v náraste nákladov na ich získanie (exploatácia chudobnejších rúd, dobývanie z väčších hĺbok, zo dna morí a pod.
Učebné texty ,,Základy stavby obrábacích strojov" sú koncipované pre výučbu v odboroch a študijných programoch Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline v rôznych formách štúdia. Určené sú študentom vysokých škôl technického zamerania. Môžu poskytnúť mnohé informácie aj širokej technickej verejnosti.
Táto vysokoškolská učebnica je určená predovšetkým študentom neelektrotechnických fakúlt technických univerzít, ako aj širokej odbornej verejnosti. Čitateľ v nej postupne nájde základné poznatky a metódy riešenia elektrických obvodov jednosmerných, striedavých, jednofázových aj trojfázových, prechodné javy v lineárnych el.
Publikácia sa zaoberá metódou orientovaných grafov, metódou stavových premenných. Rezonanciou vo viazaných obvodoch. Obvodmi s exponenciálnymi veličinami, frekvenčnými filtrami a prechodnými javmi v nelineárnych elektrických obvodoch a v obvodoch s rozloženými prvkami.
z obsahu ÚVOD 1 OPRAVÁRENSTVO A SERVIS MOTOROVÝCH VOZIDIEL 1.2 OPOTREBOVANIE A VÝZNAM DIAGNOSTIKY MOTOROVÝCH VOZIDIEL 1.3 VYBAVENIE OPRAVOVNÍ 1.4 VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ DEMONTÁŽE 1.5 VELIČINY A ICH JEDNOTKY PRI DIAGNOSTIKOVANÍ 1.6 KLASIFIKÁCIA VOZIDIEL 1.7 MANIPULÁCIA S DIELENSKOU LITERATÚROU 1.
Predkladaná monografia je určená pre odborníkov z praxe, najmä z dopravných a zasielateľských firiem s dôrazom na dôležitosť určovania polohy vozidiel v celom logistickom reťazci v pozemnej doprave, t.j. cestnej a železničnej.