Dušan Porubän v knihe s názvom F63.0 a podtitulom Ja. hráč rozpráva svoj životný príbeh. Ešte nedávno slepo veril zvuku hracích automatov a nedokázal odolať stávkovaniu. Trápil tým svoje najbližšie okolie. Keď pochopil. že jeho hráčska vášeň je choroba. vyhľadal pomoc lekárov. Tí mu stanovili diagnózu F63.0 – patologické hráčstvo.
Európa, jej základy v súčasnosti a v budúcnosti. Čo je, čo môže byť a čo musí byť Európa? Ako vznikla a aké sú jej hranice? Z týchto otázok je zrejmý dôvod naliehania na duchovné korene Európy, na morálny základ politiky, na zodpovednosť za mier v únii a vo svete.
Príspevky zborníka skúmajú, čím kresťanstvo prispieva k psychológii ako vede i profesii. Ich obsah je zaujímavý a podnetný pre odbornú i laickú, veriacu i neveriacu verejnosť.
Zákonodarný dokument Cirkvi. spočívajúci na právnom a zákonodarnom dedičstve Zjavenia a tradície. nástroj zachovania náležitého poriadku v individuálnom a sociálnom živote a v činnosti Cirkvi. Cieľom Kódexu je. aby sa utvoril taký poriadok. ktorý by uprednostňoval lásku. milosť a charizmu a súčasne uľahčoval ich usporiadaný rozvoj v živote spoločnosti.
Zbierka detskej poézie, ktorá obsahuje básničky, veršovanky, riekanky a hádanky, ktoré sú vhodné na precvičovanie pamäti, ale tiež odhaľujúce čaro detského sveta s podmanivými hrami a záľubami. Sú medzi nimi typické detské vymýšľance i úsmevné pohľady do sveta fantastiky, ale aj na vážne veci, ako je napríklad internet.
V roku 2013 sa v Ríme konalo celosvetové stretnutie seminaristov, novicov a noviciek i všetkých, ktorí sú na ceste povolania, s pápežom Františkom. Cieľom stretnutia bolo ukázať radosť z povolania a podeliť sa o ňu. Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie z tohto zhromaždenia pripravila dokument s úvodným slovom Rina Fisichellu.