Kniha je obsiahlym manuálom o navrhovaní a výstavbe trvalo udržateľných ľudských sídielZ obsahu:- Potreba, vývoj, východiská a základné princípy ekologicky vhodnej výstavby,- materiálové, energetické, vodné a vzdušné hospodárstvo domácností,- ekodomy a ekologické stavebné postupy s použitím prírodných stavebných materiálov,- ekologické koncepcie navrhovania a
Obec Silická Jablonica v rožňavskom okrese sa môže pýšiť svojou bezprostredne napísanou monografiou. Pán Kovács, ktorý už prekročil vekovú hranicu sedemdesiatky otvorene vyjadruje svoje nie vždy lichotivé pripomienky o lesnom hospodárstve a poľovníctve a poukazuje na nepríjemnosti našej doby.
Kniha, vhodná pre záhradkárov, chovateľov, poľnohospodárov, architektov, ekonómov a všetkých ostatných ľudí, ktorí majú záujem na zlepšovaní života na planéte Zemi vás jednoduchým spôsobom uvedie do permakultúry, ktorá je systémom pre navrhovanie trvalo udržiteľných ľudských sídiel.
Témou tejto publikácie "Pěstujeme si vlastní semínka" je semenárenie kultúrnych rastlín v domácich podmienkach pri dodržaní zásad ekologického pestovania. Publikácia je určená pestovateľom, ktorí chcú získavať vlastné osivo zahradných rastlín, predovšetkým zeleniny v malom doma na záhradke.
Publikácia, ktorá presvedčivým spôsobom a jasnými pokynmi uvedie hľadajúcich do umenia získavať si vlastné semená hospodárskych plodín. 10 dôvodov pre zachovávanie semien v úvode brožúry Vám zodpovie všetky "prečo".
Obsahom brožúry je popis metódy pestovania obilia francúza Marca Bonfilsa nazývanej aj „Metóda Fukuoka-Bonfils“. Jeho metóda predstavuje vysoko úrodný pestovateľský systém, ktorý nielenže zabezpečí dobrú úrodu kvalitného obilia, ale zároveň posilňuje a zvyšuje zdravie, kvalitu a úrodnosť pôdy.
Originálne filozofické dielo japonského farmára Masanobu Fukuoku o metóde nebojovania proti prírode a konaní, ktoré nenarúša prirodzený beh vecí. Ukazuje, ako možno tento spôsob nazerania na svet uplatniť v poľnohospodárstve a pestovaní potravín. Dostáva sa však i nad rámec poľnohospodárstva a prináša svojrázny pohľad na celú ľudskú spoločnosť.
Nové typy umelých príbehov dnes mnohokrát uspokojujú hlad po imaginácii, ktorý sprevádza ľudstvo od najstarších čias. Zdalo by sa teda, že pôvodné ľudové rozprávania už nemajú v živote miesto... nie je tomu však tak i keď príbehy v knihe vyrozprávali zväčša starší ľudia, ktorí sa len s námahou rozpamätávali na časy, keď boli tieto príbehy ešte živé.