Územie Slovenska v štvrtom storočí nášho letopočtu. Ako sa tu vtedy žilo?
Ján Majerník (1936, Senica), prichádza ku čitateľovi po dlhšej tvorivej odmlke s priehrštím aforizmov, sentencií a vtipných postrehov z oblasti spoločenského, kultúrneho a politického života. Právom mu patrí označenie nestor slovenských aforistov. Vtip s riadnou dávkou sarkazmu sa mu nedá uprieť, čo dokazuje aj krátky výber z jeho najnovšej knihy
KRISTÍNA JANEGOVÁ, (1952), žije a tvorí v kraji pod Veľkou Javorinou, v meste Stará Turá, no srdcom je Myjavčanka. V kopaničiarskom kraji prežila celý svoj aktívny život.
Milý čitateľ, antológia, antológia Trinásť mužov, dvadsať žien, pochádza z dvoch autorských zdrojov: z pera vybraných členov združenia internetových autorov Pars Artem, ktorí už majú za sebou publikované knihy, a z príspevkov finalistov literárnej súťaže Pars Poetry, ktorú Združenie internetových autorov Pars Artem organizuje.
Básnická zbierka Posledný valčík pre Maleu prináša koktail nielen z básnickej tvorby spisovateľa, rozhlasového redaktora, textára a publicistu MarošaM. Bančeja (*4. september 1960 Michalovce - † 17. júl 2019 Bratislava). Svoju všestrannosť dokázal autor vo viacerých básnických zbierkach a mieru talentu, ktorou obohacoval svojich čitateľov, ukážu jeho básne.
Čo majú spoločné nobelisti Borges, Marquéz, ale aj americkí velikáni London, Dick, či Bukowski a ruský autor Paustovský spolu s britským klasikom Shawom, prípadne s indickým guru Srí Chinmoyom a českou legendou Karlom Krylom?
Verili by ste, že Marta Harajdová rozumie psej reči?
Básnik Dušan Láznička sa v svojej debutujúcej zbierke Cesty hlási k odkazu svetového, ale aj slovenského surrealizmu. Vnáša do neho nové formy. K tomuto literárnemu prúdu sa dostal po dlhých rokoch hľadania. Doviedli ho k nemu takí básnici, ako Žáry, Bretón, Fábry a Reisel. V tvorbe sa však snaží o vlastnú cestu.
Dvadsiata jubilejná zbierka poézie Stanislava Hábera zahŕňa viacero prekvapení. Na začiatku jeho publikovania pred viac ako tridsiatimi rokmi Maroš M. Bančej konštatoval, že ide o svojbytného autora s neústupčivým postojom nielen k okoliu, ale najmä k sebe.
Pieseň Voda čo ma drží nad vodou v podaní skupiny Elán už nepochybne dávno patrí k zlatému fondu súčasnej slovenskej pesničkovej tvorby. A autor textu, Jozef Urban k najlepším básnikom svojej generácie. Príbeh vzniku textu, ako aj život búrliváka Jozefa Urbana, ktorý tragicky zahynul pod kolesami auta, nájdete v tejto knihe.
Aj vy ste presvedčení, že vaše dieťa potrebuje do života znalosť svetových jazykov?
Máte doma školáčika - prváčika? Alebo škôlkara, ktorý chce spoznať tajomstvo abecedy skôr, než pôjde do školy?
BOŽENA LENČOVÁ (1937) si ako svoju profesiu zvolila bábkoherectvo, no vo voľnom čase písala knihy pre malých čitateľov. Hoci tvorbe pre deti zasvätila svoj umelecký život a v spisovateľkinej bibliografii takto ladené diela výrazne prevažujú, publikovala aj niekoľko poviedok pre dospelých. Tie svojho času vyšli knižne ako súčasť zborníkov.
Básnik Benjamín Škreko je známy najmä staršej generácii vďaka tomu, že často uverejňoval svoju tvorbu v satirickom časopise Roháč. Jeho láskavý a nezameniteľný humor sa tak stal súčasťou mnohých rodín a domácností. Humoristické prvky v jeho tvorbe prezrádzajú, že je to človek s optimistickým prístupom ku všetkému, čím sa stretáva.