Krásny motivačný diár, ktorý nepreťaží, ale povzbudí. Vychádza už tretí rok, vždy bol veľmi žiadaný a obľúbilo si ho mnoho žien. Tentoraz je inšpirovaný Žalmom 23 o Dobrom pastierovi. V kvalitnom spracovaní a praktickom formáte ponúka množstvo priestoru na zapisovanie.
Akosi sme pozabudli, že ten zranený, krehký svet okolo nás, poznačený nejednoznačnosťou a temnotou, je zároveň plný svetla i lásky, preniknutý Božou prítomnosťou. Abrahám, Mojžiš, Samuel, Jeremiáš mýtnici Matúš a Zachej, Mária Magdaléna, Peter koľko príbehov a svedectiev hovoriacich o nečakaných stretnutiach s Bohom.
Svätý Pavol používa pri opise Cirkvi krásny obraz tela. Telo, ktoré ma mnoho údov, kde má každý úd svoju úlohu, kde sú všetky údy potrebné a svoj zmysel nachádzajú iba vtedy, keď sú v službe celku. Tento obraz potrebujeme mať na mysli, keď chceme hovoriť o farnosti.
Ďalšia knižka zo série príbehov pre potešenie duše od obľúbeného talianskeho autora Bruna Ferrera. Sedem kapitol, ktoré tečú rýchlo pod očami čitateľa. Každá je obohatená a sprevádzaná skutočným príbehom našej doby, svedčí o význame saleziánskej prítomnosti v každom kúte sveta. Stránky, ktoré rozprávajú o vášni dona Bosca pri uskutočňovaní jeho snov.
Byť doma. Tu sa môžem vyzuť, odložiť všetky pracovné povinnosti, byť taký, aký skutočne som. Nechám sa občerstviť trochou pokoja, slobody, lásky. Po tomto túži každý človek. Mnohí sa však necítia doma, ani keď sú doma. Čo je to vlastne domov? Prečo ho potrebujeme? A čo presne znamená byť doma?
Dnes sme vystavení veľkému množstvu impulzov, ktoré na nás útočia. V meste na nás vyskakujú reklamné pútače, popri cestách bilbordy. Vo výťahoch, v reštauráciách aj vo väčšine obchodov musí hrať v pozadí vždy nejaká hudba. Naše uši, náš mozog aj naše srdce prijímajú denne viac podnetov, ako je pre nás dobré. Nevieme ich spracovať.
Objavila som, že zlo, ktoré spája stále väčší počet ľudí, je samota. Paradoxom zostáva, že svet komunikácie sa stal svetom ne-komunikácie. Ľudia sa cítia osamelí napriek tomu, že sú obklopení stovkami ,priateľov na sociálnych sieťach.
Bohato ilustrovaný výber úsmevných aj dojímavých príbehov od obľúbeného talianskeho autora Bruna Ferrera. Tieto krátke príbehy pre potešenie duše sú zakončené malou myšlienkou. Sú ako tabletky duchovnej múdrosti stačí jedna na deň. Po prečítaní príbehu nikto nemôže zostať tým, kým bol.
Talianske slovo pellegrino znamená pútnik, pocestný. A práve tento výraz najlepšie vystihuje autora a hlavného protagonistu novej knihy, ktorá čitateľa vtiahne do kresla. Giuseppe Pino Fusaro (1962) bol úspešný norimberský gastronóm a mužský model s podmanivým pohľadom.
Neexistuje asi na svete človek, ktorý by sa netúžil rozhodovať správne. Všetci vieme, že správne rozhodnutia vedú k spokojnému životu, ktorý prináša vzácne ovocie. Problémom však je, že napriek dobrým túžbam sa často rozhodujeme nesprávne. Žijeme v dobe nejednoznačnosti a hektiky.
Poznanie dejín a našej minulosti sa, žiaľ, často javí iba ako nejaký kultúrny doplnok pre občasné potešenie duše tých, ktorí majú radi dejiny. Toto je však obrovský omyl a veľké nebezpečenstvo. V našej viere vždy obraciame pohľad do minulosti a zároveň si musíme uvedomiť, že viera k nám prichádza ako živé svedectvo predchádzajúcich generácií.
Pre rodičov a katechétov je Krédo jednou z najväčších výziev: ako hovoriť s deťmi o Božích tajomstvách? Akými slovami? Boh je nekonečný, ako si to dokážeme predstaviť?
Prežívame jedinečné obdobie, ktoré definuje našu éru. Mnohé z našich starých istôt sú preč bez ohľadu na náš svetonázor alebo presvedčenie. Či už sme kresťanmi, alebo nie, pandémia koronavírusu nás všetkých znepokojuje a uvádza do pomykova. Ako o nej premýšľame a ako sa s touto situáciou vyrovnávame?
Naše šťastie sa živí žasnutím. Táto cesta je celkom jednoduchá, a predsa nesmierne obohacuje. Nech totiž robíme čokoľvek, či už jazdíme autom, čítame noviny, raňajkujeme, kosíme trávnik, alebo žehlíme, záleží na nás, ako k tomu pristupujeme. Uprostred života, uprostred všedného dňa môžeme vidieť zázraky. Musíme sa len naučiť hľadieť naň novými očami.
Veľkou nádejou, ktorá povzbudzuje mnohých mladých k sobášu, je to, že vybudujú domov. Nejde však len o získanie prístrešia. To predsa už majú v dome svojich rodičov. Ako je možné, že nechajú otca i matku, že nechajú istoty a pohodlie, ktoré si užívajú?
Neotrasiteľná ateistka Sally Readová konvertovala na katolícku vieru v priebehu deviatich mesiacov. V roku 2010 bola Sally označená za jednu z najlepších mladých spisovateliek britskej básnickej scény. Ako feministka s hlbokým protikatolíckym cítením začala písať knihu o ženskej sexualite.
Cesta do hlbín srdca s donom Boscom. Praktické cvičenia k lepšiemu sebapoznaniu. Úryvok z knihy: Staré príslovie hovorí: Cesta, ktorá má tisíc míľ, sa začína prvým krokom.
Krásny a užitočný darček pre birmovancov Predstav si, že by si sa mohol stretnúť a pozhovárať s niektorým svätcom. Ktorého by si si vybral?
Krátky a svieži životopis nového blahoslaveného, ktorý ako pätnásťročný zomrel na leukémiu v povesti svätosti. V každej dobe žil niekto, koho neskôr história označila za div storočia. Nový blahoslavený Carlo Acutis je takýmto divom súčasnosti. Usmievavý mladík a počítačový nadšenec, ktorý sa stal známym pre svoj projekt dokumentácie eucharistických zázrakov.
Táto knižka obsahuje krátke príbehy zakončené malou myšlienkou. Príbehy sú ako tabletky duchovnej múdrosti. Stačí jedna na deň. Po prečítaní príbehu nemôžeš zostať tým, kým si bol.