Marenčin PT je rodinné vydavateľstvo so širokým portfóliom, v ktorom prevažuje literatúra faktu.
Výnimočným vydavateľským počinom je edícia Bratislava – Pressburg, v ktorej doteraz vyšlo vyše sto titulov. Cenná je najmä tým, že uchováva historickú pamäť o multietnickom a multikultúrnom Prešporku, o jeho lokalitách a osudoch ľudí zviazaných s týmto mestom. Tie knihy obsahujú aj vzácny obrazový materiál – stovky starých fotografií a pohľadníc zachytávajúcich miesta, ktoré už dnes neexistujú, alebo sú celkom iné. Autormi prvých kníh boli Karl Benyovszky a Tivadar Ortvay.
V ponuke okrem literatúry faktu nájdete, filozofiu, romány, detektívky, trilery, humor, kuchárky či tému víno.
Medzi ďalších významných autorov, ktorými sa môže vydavateľstvo popýšiť patria Albert Marenčin, Fedor Malík, Dana Hlavatá, Gustav Murín, Ivana Dobraková, Martina Monošová, Michal Hvorecký a mnohí ďalší. Zo zahraničných autor sem patría Henning Mankell, Amelie Nothombová či Yehuda Lahav.
Rikšiar (1936) je klasické dielo modernej čínskej literatúry. Lao Še v ňom s láskou a súcitom opisuje neľahký život mladého a čestného dedinčana Sianga, ktorý ujde do Pekingu, aby sa tu stal rikšiarom. Napriek jeho dobrej vôli a usilovnej práci ho postupne ničí spoločnosť, v ktorej panujú len peniaze.
Info o stave knihy: kniha má jemne poškrabaný obal. Výber humoristických poviedok spisovateľa a dramatika Slawomira Mrožeka z posledných päťdesiatich rokov, nastavuje často krivé, groteskné až absurdné zrkadlo dobe, v ktorej sme žili. Je to o Poľsku o socializme, ale ako hovorí Alfred Jarry - odohráva sa to v Poľsku - nikde, teda všade.
Sprievodca najlepšími slovenskými vínami na trhu v roku 2008 od renomovaného degustátora a odborníka Fedora Malíka. Autor predstavuje 40 najlepších slovenských výrobcov vín a udeľuje ocenenia stovke vynikajúcich vín z ročníka 2007. Dozvieme sa, ako hodnotiť víno, s akým jedlom ho kombinovať, ktoré ročníky boli najlepšie a ktoré sa oplatí kupovať.
V 90-tych rokoch sa Bratislava stala hlavným mestom organizovaného zločinu na Slovensku. Bolo to kruté obdobie Divokého Východu s najhoršími prejavmi brutálneho zločinu, ktorý zdanlivo nemal kto potrestať. Táto kniha, skladajúca mozaiku dobových správ, ako prvá prináša ucelené svedectvo tejto dekády, kedy sa zločin dočkal aj svojho trestu.
Antológia poviedok desiatich súčasných čínskych autorov (A-čcheng, Cung-pchu, Čchen Ťien-kung, Kao Siao-šeng, Liou Sin-wu, Lu Wen-fu, Ma Jüan, Mo Jen, Šen Žung, Wang Meng) z obdobia 1979 – 1985. Ich texty odrážajú osobné tragédie z obdobia prenasledovania inteligencie koncom 50. rokov, kultúrnej revolúcie a tiež spoločenské zmeny v čase ekonomických reforiem.
Satirické, autobiografické, mimoriadne ostré fejtóny a reportáže, za ktoré si autor vyslúžil tisícky kontroverzných reakcií v diskusných fórach, pobúrené odozvy politikov, aj nomináciu na Novinársku cenu za najlepší komentár roka.
Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Rikšiar (1936) je klasické dielo modernej čínskej literatúry. Lao Še v ňom s láskou a súcitom opisuje neľahký život mladého a čestného dedinčana Sianga, ktorý ujde do Pekingu, aby sa tu stal rikšiarom. Napriek jeho dobrej vôli a usilovnej práci ho postupne ničí spoločnosť, v ktorej panujú len peniaze.
Posledných desať rokov života hudobného skladateľa Mauricea Ravela autor opisuje s dokumentárnou presnosťou: Ravelov dom v Montforte, jeho šatník, denný režim, cestu po Amerike, spolupracovníkov, ženy, ktoré sa oňho starali, nevydarené priateľstvo s Paulom Wittgensteinom, príbeh slávnej skladby Bolero, autonehodu, ktorá skladateľa pripravila o možnosť pracovať, čítať
Poéma, ktorá je nostalgickým vyznaním lásky k rodnému kraju, plačom nad jeho osudmi, ale aj vzburou a kritikou jeho vládcov. Je symbiózou tradičnej černošskej poézie, plnej archetypálnej symboliky a surrealizmu a inšpiráciou pre plejádu autorov hlásiacich sa k magickému realizmu.
Subjektívny autobiografický text o dramatických udalostiach z prvých dní SNP, ktorých bol autor svedkom aj aktívnym účastníkom. V spomienkach a úvahách opisuje udalosti spred 60 rokov, ktoré posudzuje z dnešného pohľadu.
Našli nové domovy v rôznych štátoch a svetadieloch. Postavili tam domy, zasadili stromy, vychovali deti. Napriek všetkému časť ich osobnosti sa spája s krajinou mladosti.Prakticky každý z nich (väčšinou opakovane) už navštívil "svoje mesto".
Sto fejtónov o víne od popredného slovenského enológa, znalca domácich a svetových vín. Autor opisuje svoje vinárske a gurmánske zážitky a dáva vzácne rady, aké víno piť k akému jedlu, pri akých príležitostiach aké víno podávať. Malík nás prevedie celou vinárskou Európou - od Francúzska po Balkán.
Prvý mestský obvod je pôvodnou a najstaršou časťou Bratislavy. Historické jadro bolo kedysi obkolesené hradbami s obrannými vežami, cvingrami a baštami. Po stáročia si zachovalo pôvodný pôdorys, ulice a námestia v takmer nezmenenej podobe. Prechádzka Starým mestom vedie Michalskou ulicou k Rybárskej bráne a odtiaľ popri bývalých hradbách okolo Dómu Sv.
Povojnová obnova Bosny očami mladého Angličana Sahiba, ktorý prichádza do Sarajeva ako pracovník zahraničnej rozvojovej agentúry. Sahib opisuje prvé zážitky z Balkánu v mailoch svojej láske Georgovi v Británii. Odlúčenie chápe ako skúšku ich lásky.
Sprievodca najlepšími slovenskými vínami, ktoré sú na trhu v roku 2006, od renomovaného degustátora a vinárskeho odborníka. Malík predstavuje 40 slovenských výrobcov vín, udeľuje medaily a ocenenia stovke vynikajúcich vín.
Čítanie o Bratislavskom umeleckom spolku je jedinečným obzretím sa za históriou mesta, jeho kultúrou a umením konca 19. a prvej polovice 20. storočia. Prezrádza túžby ľudí, ktorí v prostredí pozvoľna sa rozvíjajúceho multietnického mesta dokázali presadiť myšlienku prvých "salónov umenia" na území Slovenska a udržiavať ju pri živote aj napriek neľahkým podmienkam.
Dvojica chorobne závislá od sledovania TV seriálov. Tajomná supermodelka obeťou nezvyčajného sprisahania. Okultné vraždy vo veľkomeste, ktorého história je celkom iná, než si myslíte. Bizarné odhalenie zákulisia street parties a demonštrácií proti globalizácii. Supermarkety budúcnosti, kde nie my konzumenti zháňame produkty, ale tovar si kupuje nás.
Bratislava má bohatú šachovú históriu. Kempelen tu zostrojil svoj slávny šachový automat, s ktorým precestoval celý svet. Koncom 19. a začiatkom 20. storočia bol šachový stolík neodmysliteľnou rekvizitou každej kaviarne. Tu sa šachisti stretávali a hrávali slávne partie.