Slovník obsahuje slovnú zásobu z oblasti klinickej medicíny, anatómie, fyziológie, histológie, embryológie a pod. Okrem odbornej terminológie zachytáva aj istú vrstvu neutrálnej slovnej zásoby, ktorá súvisí s danou problematikou, aby používateľ pri práci s textom nemusel siahať po ďalšom prekladovom slovníku. Obsahuje pribli6ne 35 000 hesiel a dokladových spojení.
Práca podáva stručný prehľad súčasných poznatkov o morfológii cerebrospinálnych ganglií.
"Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie. Viaceré z nich už majú spracované svoje tematické ""rodinné"" monografie.
"Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie. Viaceré z nich už majú spracované svoje tematické ""rodinné"" monografie.
Podstatnú časť slovníka obsahujú výrazy, ktoré do odbornej terminológie priniesol S. Freud. Čerpal málo z latinčiny a gréčtiny, a tak si vytvoril akýsi vlastný jazyk, ktorý je predmetom výkladu tohoto slovníka.
Encyklopédia ľudovej kultúry Slvoenska má prezentovať doterajšie výsledky bádania o ľudovej kultúre Slovenska, pomôcť kompletizovať obraz kultúrneho dedičstva a sprístupniť ho širokej čitateľskej verejnosti. Je pokusom prispieť k objasneniu miesta kultúry našich predkov v procese, ktorý nazývame vývin európskej civilizácie.
Predkladaný V. zväzok slovníka obsahuje heslá začínajúce sa na písmená T, U a V (len prvá časť po heslo "vúsťovať")
Encyklopédia ľudovej kultúry Slvoenska má prezentovať doterajšie výsledky bádania o ľudovej kultúre Slvoenska, pomôcť kompletizovať obraz kultúrneho dedičstva a sprístupniť ho širokej čitateľskej verejnosti. Je pokusom prispieť k objasneniu miesta kultúry našich predkov v procese, ktorý nazývame vývin európskej civilizácie.
Tento zväzok obsahuje údaje o ďalšej skupine organizmov u nás, o hubách (Mycota). Sú to prvé ucelené poznatky o významnej skupine fytopatogénnych mikromycét radu múčnatkotvarých (Erysiphales) a o okruhu ich hostiteľských rastlín. V mykocenózach fytopatogénnych mikromycét je táto skupina húb u nás bohato zastúpená.
Úvod k šiestemu zväzku Veľkého slovensko-ruského slovníka je súčasne i záverom celého slovníka. Šiesty zväzok obsahuje druhú časť hesiel začínajúcich písmenom V (od hesla vy) a heslá začínajúce sa písmenami W, X, Y, Z, Ž.
Encyklopédia ľudovej kultúry.
Vynikajúca príručka so stovkami ilustrácií. Na začiatku kniha ponúka stručný úvod do štúdia Ko-budó a následne obsahuje popis, nákresy a fotografie bojových technik za využitia SAI. SAI je druh dýky, ktorej čepel tvorí zaoblená železná tyčka s plochým hrotom a mierne kužeľovým prierezom, orámovaná širokým krytom a dvoma špicatými, dopredu zahnutými ramenami.
Pokračovanie titulu Ko-Budó, zbrane z Okinawy 1 - SAI. Z OBSAHU: Nunčaku - Prezentácia, obranné techniky, útočné techniky, útoky, zmeny ruky Tonfa - Prezentácia, obranné techniky, útočné techniky, útoky...
Pokračovanie titulu Ko-Budó, zbrane z Okinawy 2 - Nunčaku, Tonfa Richard Mason absolvoval univerzitu v Cambrigi. Titul Ph.D. získal na Australské národní univerzitě, kde následně přednášel japonskou historii jako člen Fakulty asijských studií přes třicet let. John Caiger se narodil v Japonsku, vystudoval univerzitu v Sydney a studoval historii na londýnské univerzitě.
Publikácia predstavuje slovenčinu z predspisovného obdobia od najstarších čias tak, ako sa zachovala v rukopisných i tlačených slovenských jazykových pamiatkach a v starších latinských písomnostiach, až po kodifikáciu spisovnej slovenčiny A. Bernolákom na konci 18. storočia.
1. diel rozsiahleho slovenského historického slovníka. Každé heslo má priradený stručný výklad, literárny zdroj, rok (prípadne storočie) v ktorom bol v zdroji uvedený, krátku ukážku z textu, v ktorom sa heslo vyskytlo.
Dokončením štvrtého zväzku Veľkého slovensko-ruského slovníka sa približuje dosiahnutie vytýčeného cieľa - opísať slovnú zásobu slovenčiny a konfrontovať ju so slovnou zásobou ruštiny. Štvrtý zväzok obsahuje heslá začínajúce sa na písmená R,S,Š.
Druhý zväzok Veľkého slovensko-ruského slovníka spracovali pracovníci oddelenia slovanských jazykov Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV v rokovch 1976-1980 v rámci úlohy Konfrontačný výskum ruštiny a slovenčiny. II. Zväzok obsahuje lexikálne jednotky začínajúce písmenami L, M, N, a O. Koncepčne i lexikografickým spracovaním nadväzuje na prvý zväzok.
Psychodidaktika procesuálnej výtvarnej výchovy je určená pedagógom výtvarnej výchovy na základných školách a didaktikom výtvarnej výchovy. Jej dôležitým vkladom do súčasnej problematiky predmetu je kategorizácia technických a formálnych výtvarných metód a spôsob didaktickej práce s mentálnymim technickými a formálnymi procesmi.
Monografia Ivana Geráta je druhým opusom, v ktorom sleduje cesty a premeny mýtov a legiend svätých, zachovaných na rôznych obrazových médiách v stredovekom Uhorsku či v širšom európskom priestore. Po Alžbete Uhorskej (Obrazové legendy sv. Alžbety, Veda 2009) spracoval postavy sv. Ladislava a sv. Juraja: Svätí bojovníci v stredoveku.