Kniha predstavuje obraz Bratislavy tak, ako ho zachytili viacerí fotografi a vydavatelia pohľadníc v prvej polovici 20. storočia. Súbor takmer 220 starých pohľadníc dokumentuje najvýznamnejšie dominanty mesta a venuje sa „pohľadnicovej“ prechádzke po Starom Meste a mestských častiach.
Ďalšou publikáciou novej edície Osobnosti Slovenska je po Ľudovítovi Štúrovi kniha František Hečko – život a Červené víno.
Hlavným zámerom publikácie Pevnosti a opevnenia je priblížiť pomocou textov, fotografií, náčrtov či historických pohľadníc históriu stavieb fortifikačných objektov od 16. storočia až po druhú polovicu 20. storočia. Kniha pozostáva z dvoch základných kapitol: Protiturecké pevnosti a Opevnenia 20. storočia.
Pravdepodobne nikto z nás si nedokáže predstaviť Tatry a najmä ich časť Vysoké Tatry bez plies – jazier ľadovcového pôvodu, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tatranskej vysokohorskej krajiny. Všetky existujúce plesá sú podrobne spracované v predkladanej knihe, ktorá sa skladá zo štyroch hlavných kapitol.
Novinka z edície po Slovensku Náučné chodníky - severozápad mapuje zaujímavé miesta severozápadnej časti územia Slovenska a je určená nielen peším turistom, ale predovšetkým rodinám s deťmi. Autorská dvojica prešla všetky náučné chodníky a zmapovala ich najzaujímavejšie miesta.
Novinka z edície po Slovensku Náučné chodníky - juhozápad - mapuje zaujímavé miesta juhozápadnej časti územia Slovenska a je určená nielen peším turistom, ale predovšetkým rodinám s deťmi. Autorská dvojica prešla všetky náučné chodníky a zmapovala ich najzaujímavejšie miesta.
Kniha Najkrajšie cyklotrasy (Záhorie a Podunajsko) z edície Po Slovensku, mapuje slovenské regióny tak, ako ich možno vidieť zo sedla bicykla. Ide o štvrtú knihu s cyklistickou tematikou vo vydavateľskom pláne. Jej cieľom je predstaviť Záhorie a Podunajsko z hľadiska najkrajších cyklistických trás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov.
Ďalší knižný titul z edície Po Slovensku s názvom Najkrajšie pútnické trasy je určený najmä milovníkom pešieho putovania. Na území Slovenska existovalo a dodnes existuje množstvo pútnických miest, ku ktorým už od nepamäti putovali tisíce pútnikov.
Kniha Pamätné izby z edície Kultúrne Krásy Slovenska nadväzuje na publikácie o celoštátnych, regionálnych a mestských múzeách. Predstavuje expozície významných slovenských dejateľov – spisovateľov, výtvarných ako aj hudobných umelcov v jednotlivých regiónoch. Jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o osobnosti a múzeu skôr, ako ho navštívi.
Prvou publikáciou edície Osobnosti Slovenska je kniha Ľudovít Štúr – život a pamätné miesta. Venuje sa jednej z najvýznamnejších osobností histórie a kultúry Slovenska a pripomína udalosti a miesta, ktoré v jeho živote zohrali rozhodujúcu úlohu. Jeho dielo inšpiruje aj v súvislosti s blížiacimi sa oslavami 200. výročia jeho narodenia.
Druhé vydanie publikácie Nitra na starých pohľadniciach s inovovanou obsahovou a grafickou štruktúrou ponúka obraz mesta tak, ako ho za viac ako polstoročie zachytili početní fotografi a vydavatelia pohľadníc. Pohľadnice sú zoradené topograficky do skupín a tematicky podľa jednotlivých lokalít. Aktualizované texty dopĺňajú informácie o meste, ktoré v prvej polovici 20.
Cieľom knihy Priemyselné objekty na starých pohľadniciach je prostredníctvom 160 historických pohľadníc priblížiť továrne, bane či fabriky, ktorých v prvej polovici 20. storočia bolo na Slovensku veľké množstvo. Tvorili neodmysliteľnú časť krajinnej scenérie a na pohľadniciach sa objavovali buď ako cieľový objekt alebo ako súčasť širšieho pohľadu na mesto.
Kniha Turistické chaty na starých pohľadniciach je „pohľadnicovou“ prechádzkou pohoriami v prvej polovici 20. storočia. Súbor takmer 170 starých pohľadníc predstavuje chaty a útulne od západu po východ Slovenska. Texty v kombinácii s pohľadnicami umožnia čitateľom vrátiť sa do minulosti, kedy pohoria a obydlia v nich mali iný vzhľad a pôvab.
V rámci novej edície Včera a dnes pripravilo vydavateľstvo DAJAMA prvú obrazovú publikáciu Bratislava – včera a dnes. Fotografia ako médium zobrazujúce realitu v určitom okamihu môže v dlhšom časovom úseku priniesť svedectvo napríklad aj o premenách miest či celých regiónov. Bratislava za posledných sto rokov je toho úžasným príkladom.
Siedma kniha Najkrajšie cyklovrcholy z edície Po Slovensku je určená najmä milovníkom cykloturistiky. Ponúka 25 najkrajších slovenských vrchov, ktoré možno zdolať v sedle bicykla. Vyšliapať na vrchol kopca na bicykli si vo všeobecnosti vyžaduje väčšiu námahu. V knihe sa však nachádzajú len vrchy, ktoré sa až na nepatrné úseky dajú zdolať na bicykli.
Ôsmy knižný titul z edície Po Slovensku a tretia knižka s cykloturistickou tematikou Najkrajšie cyklotrasy – Bratislava a okolie predstavuje bezprostredné okolie Bratislavy z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov.
Kniha Štrbské Pleso a Štrba na starých pohľadniciach je ďalším titulom z edície Na starých pohľadniciach. Publikácia pomocou viac ako 150 pohľadníc z prvej polovice 20. storočia, ktoré sú zaradené do topografických alebo tematických skupín, predstavuje rôzne kapitoly z dejín tatranskej osady Štrbské Pleso a obce Štrba.
Kniha Topoľčianky na starých pohľadniciach je ďalším titulom z edície Na starých pohľadniciach. Len jedna dedina na Slovensku sa môže popýšiť takým množstvo historických pohľadníc a tou sú Topoľčianky. Môže za to predovšetkým park a kaštieľ, ktorý bol dokonca sídlom prezidentov. Publikácia pomocou viac ako 150 pohľadníc z prvej polovice 20.
Kniha Pamätníky a pomníky z edície Kultúrne Krásy Slovenska je nielen prehľadom najvýznamnejších architektonických diel a skulptúr, ale sa snaží podať aj obraz osobností a udalostí, ktoré významným spôsobom zasiahli do slovenských dejín.
Piata kniha z edície Po Slovensku – Najkrajšie hrebeňovky je určená predovšetkým peším turistom a je sprievodcom po najkrajších hrebeňovkách Slovenska. Pri výbere nebolo cieľom dosiahnuť rovnomerné rozdelenie hrebeňových trás po jednotlivých pohoriach Slovenska, ale vybrať naozaj najkrajšie hrebeňové pešie trasy, ktorých počet nakoniec dosiahol číslo 19.