Povedať pravdu v čase všeobecnej povrchnosti a klamstiev sa považuje extrémizmus. Napriek tomu Arsen Martirosjan prináša nový pohľad na udalosti z roku 1937 a medzivojnovú politickú situáciu v Európe. Táto kniha vyvracia všetky pokusy viacerých západných štátov vnútiť nám ich model interpretácie histórie.
Ktože to pred dvadsiatimi rokmi hrubo porušil medzinárodné právo a bez akéhokoľvek mandátu OSN zaútočil pod vymyslenou zámienkou na suverénny európsky štát a zničil ho?
Táto kniha strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov nemilosrdne odhaľuje zámery, postupy a dôsledky pôsobenia síl, ktoré stáli v pozadí objavenia sa Hitlera na javisku dejín. Poodhalí sa Vám podhubie vzniku 1.
Spor o Krym medzi Ukrajinou a Ruskom zatriasol celým svetom. Niektorí tvrdili, že išlo o obsadenie časti územia iného suverénneho štátu, čím sa mal destabilizovať bezpečnostný systém v Európe. Nasledovalo odsúdenie a označenie akcie za hrubé porušenie medzinárodného práva.
Kdo tenkrát před dvaceti lety hrubě porušil mezinárodní právo a bez jakéhokoliv mandátu OSN zaútočil pod smyšlenou záminkou na suverénní evropský stát a zničil ho?
Mŕtva voda bola vytvorená v roku 1991 ako krátka verzia predchádzajúcich pracovných materiálov s názvom dehermetizácia. Pri jej písaní bolo cieľom zabrániť zničeniu ZSSR a sprievodným katastrofám. Autori knihy predpokladali a dúfali, že vládnuca strana a vedecká elita zmení názor a nájdu v sebe silu a odvahu zmeniť smer a koncepciu reforiem v našej krajine.
Tušil Stalin ako bude jeho meno po smrti očierňované? Áno, vedel. A tušil v mladosti aj to, ako zomrie. Najmä o nepreukázaných stalinistických represiách. Toto je všeobecne hlavná téma antistalinistických mýtov. Je to priam hlavný bod obvinení mnohých moderných politikov a historikov voči nemu. Prečo vlastne človek vymýšľa mýty?
Do rúk sa Vám dostáva monografické dielo o obci Vlkovce. Jeho vydaniu predchádzalo rozhodnutie spoznať, čo dokážeme zistiť z oficiálnych historických prameňov, a tak obohatiť tradície a spomienky o našej obci. Spojenie rokov 1268 a 2018 bolo vhodnou príležitosťou, pretože doposiaľ dostupné vedomosti spájali písomné počiatky obce práve s rokom 1268.
Michael Parenti čerpá zo širokej škály nepublikovaných materiálov a pozorovaní, ktoré získal počas návštevy Juhoslávie v roku 1999. Spochybňuje hlavnú mediálnu líniu vojny a odhaľuje skrytú agendu západných médií, rozhovory o genocíde, etnických čistkách a demokracii.
V modernej histórii Ruska niet známejšieho človeka ako Josif Stalin. Okolo jeho osobnosti neutíchajú spory a hodnotenie jeho činnosti je diametrálne odlišné. Niet politika, ktorému by prisudzovali toľko slov a výrokov, ktoré nepovedal. Niet štátnika, ktorého by obviňovali z toľkých zločinov, ktoré nespáchal. Ako pochopiť túto kontroverznú osobnosť?
MOC je fenoménom, ktorý určuje spôsob nášho spoločenského žitia v mnohých sférach. Najviac sa to však prejavuje v sfére politiky. Moc určuje, kto, za akých podmienok a akými prostriedkami presadzuje svoju vôľu, svoj záujem, dosahuje svoje ciele.
Ale poznáme pravdu o tejto tragickej etape našej histórie? V poslednej dobe je v móde liať vodu do mlyna mýtov a je čoraz ťažšie zistiť ako to bolo naozaj. Známy historik A. Gasparian, ktorý sa spolieha len na overené fakty odhaľuje skutočný obraz udalostí minulosti: Zapríčinil Pakt Ribbentrop Molotov vypuknutie vojny?
Dnes sú vo svete dve ekonomiky. Jednu hlásajú liberáli. V nej "neviditeľná ruka" trhu rozmiestňuje všetko na svoje miesto. Úroveň života krajiny v nej závisí od množstva politických strán a frekvencia volieb. Je toho veľa, čo v tejto ekonomike je. Nie je len jedno - ona sama. Ona v realite neexistuje Niet jej. Čo sa teda deje?
Cez blato a krv, cez dym požiarov a oblaky lži bliká plameň. Je to fakľa Novoruska. Nie, ona nezhasla, hoci sa ju nepriatelia rôzneho razenia snažili zničiť. Základom národného povstania proti "europizácii" s tvárou nového banderovstva sú veľké a ušlachtilé myšlienky.
Poliaci odpradávna prechovávajú k Rusku negatívne emócie. Rusofóbia, aktívne podporovaná poľskými politikmi a verejnými činiteľmi, prináša svoje ovocie. Nie tak dávno bol realizovaný prieskum verejnej mienky, ktorý ukázal, že veľká väčšina Poliakov má negatívny vzťah k Rusku, Rusom a Putinovi.
LISTY Z DONBASU sú kronikou udalostí a bojov, galériou vodcov i obyčajných ľudí. Sú drsným, no ľudským pohľadom za oponu mainstreamových médií na hrôzy a nezmyselnosť vojny takmer v strede Európy v Donbase.
Kniha ponúka pohľad do kapitoly minulosti nášho národa. Podľa svedectva Maura Orbiniho v minulosti sa územie, na ktorom žili Slovieni na severe rozprestieralo až po rieku Vislu. Najvyššia rada (Konferencia veľvyslanectiev) Dohody vyniesla 28. júla 1920 v belgickom kúpeľon mestečku Spa nasledový verdikt: 27 slovenský obcí s viac než 25-tisíc obyvateľmi pripadne Poľsku.
Kniha Staroslovienka bukvica je svojím obsahom unikátna. Stáročia nikto nepopiera, že Slovieni aj na našom území mali svoj pôvodný písomný systém, ale vždy bol odvodzovaný od cudzincov.
Kniha Obrázkové dejiny Slovenska je reedíciou pôvodného vydania knihy z roku 1942. Hoci je kniha v súčasnoti dostupná aj v elektronickej podobe, napriek tomu sme sa rozhodli opäť ju vydať knižne. Našou hlavnou motiváciou je rozšíriť obzory slovenských čitateľov, no zároveň vzdať hold Pof. PhDr.
Rusko a Krym. Krym a Rusko. Je to jeden celok, je to spletenie histórie a geopolitiky. Sú to stránky hrdinstva dvoch obrán Sevastopoľa. Je to Suvorov a Kutuzov, sú to admiráli Nachimov, Kornilov a Istomin. Je to múdra politika Kataríny Veľkej a je to bláznivosť hraničiaca so zradou Nikitu Chruščova. Zakaždým, keď Rusko získalo Krym, stalo sa superveľmocou.