Po necelom roku od vydania prvého dielu nazvaného Parodontológia I od autora MUDr. Tomáša Sieberta, PhD., vyšiel druhý diel tejto vysokoškolskej učebnice, ktorá rozsahom a penzom informácií dosahuje kvality mimoriadnej, na trhu chýbajúcej monografie.
Monografie Poruchy pánevního dna se zabývá problematikou, s níž se setkává asi 24 % dospělých žen. Prevalence onemocnění se s věkem zvyšuje a postihuje přibližně 38 % žen ve věku 60-79 let a asi 50 % žen ve věku 80 let.
Obsah: Zoznam skratiek Predhovor 1 Kardio-onkológia a mnohopočetný myelóm 2 Kardiotoxicita antimyelómovej liečby 3 Diagnostika kardiotoxicity 4 Prevencia kardiotoxicity 5 Odporúčania pre podávanie kardiotoxickej liečby
Učebnica a atlas echokardiografie pre začiatočníkov aj pokročilých, 356 obrázkov, 216 videoslučiek.
Publikácia je určená pre medziodborové štúdium pregraduálneho a postgraduálneho štúdia lekárov a nelekárskych vysokoškolských študentov a pracovníkov v zdravotníctve.
Autoimunitní onemocnění trápí na celém světě více lidí než rakovina a nemoci srdce a cév dohromady. Klíče k uzdravení i prevenci přitom držíte ve vlastních rukou. Podstatné je ozdravit tělo a změnit životní styl. Tato kniha vám poskytne podrobný návod jak na to. Je rozdělena do šesti okruhů: 1. Zdravé a nezdravé potraviny.
Nosní polypóza je zánětlivé onemocnění postihující sinonazální sliznici, které patří do velmi heterogenní skupiny chronických rinosinusitid. Toto onemocnění významně snižuje kvalitu života nemocných a jeho výskyt v populaci je uváděn přibližně mezi 2–5 %.
Již třetí vydání úspěšné publikace je zcela přepracováno zejména v části primárních imunodeficiencí, kde od předchozího vydání došlo za více než 13 let ke zcela zásadním změnám. Publikace je určena lékařům všech oborů, kteří léči nemocné s těmito chorobami – zejména internistům, pediatrům a praktickým lékařům pro děti i dospělé.
Mimořádná publikace připravená kolektivem špičkových kardiologů a neurologů v čele s prof. MUDr. Petrem Widimským, DrSc., a prof. MUDr. Ivanou Štětkářovou, Ph.D., pojednává o nemocech s klíčovým medicínským i společensko-ekonomickým dopadem.
MALÝ SPRIEVODCA ALZHEIMEROVOU CHOROBOU prináša ucelený pohľad na tajomný svet ľudského mozgu, ktorý je zasiahnutý neurodegeneráciou. Kniha mapuje históriu ochorenia, prináša najnovšie poznatky z oblasti molekulovej medicíny a zároveň vysvetľuje príčiny vzniku demencie. Mnohé informácie sú prekvapivo odvážne, podložené osobnou skúsenosťou z výskumu.
Choroby ústnych slizníc a jazyka boli značne dlhý čas doménou všeobecnej medicíny, najmä otorinolaryngológie, dermatológie, internej medicíny, onkológie a ďalších disciplín. Tento fakt do istej miery vysvetľuje rôznorodosť chorobných stavov, ktoré odbornej verejnosti autorský kolektív v tejto odbornej publikácii predkladá.
Publikácia Prehľad chorobných stavov jazyka vypĺňa medzeru v mozaike publikácií o diagnostike a liečbe množstva ochorení v orofaciálnej oblasti, prispieva k zvýšeniu diagnostického a liečebného procesu, a tým aj k zvýšeniu kvality života pacientov.
Vysokoškolská učebnica Vyšetrovacie metódy v lekárskej genetike v powerpointovej forme zoznamuje poslucháčov so špecifickosťou predmetu oproti iným odborom, ktorý má základ v laboratórnych vyšetrovacích metódach a používa i ďalšie špecifické metódy: genealógiu štúdium rodín, gemelológiu štúdium dvojčiat, kvantitatívnu genetiku polygénna dedičnosť a
Vysokoškolská učebnica vizuálne veľmi zrozumiteľným spôsobom (vo forme nákresov, obrázkov a schém) prehľadne približuje najnovšie poznatky z lekárskej genetiky v klinickej praxi.
Ďalšia vysokoškolská učebnica, ktorá pomocou powerpointových okien zoznamuje poslucháčov tohto predmetu zo základnými poznatkami z genetiky, z genetiky človeka a ich využitia pre odbor verejného zdravotníctva.
Staphylococcus aureus je súčasťou normálnej mikrobioty. Často sa vyskytuje asymtomaticky na koži a slizniciach zdravých ľudí a zvierat. Zaurčitých okolností - napr. pri poranení alebo zníženej obranyschopnosti, však môže byť príčinou širokej škály infekčných ochorení. S.
Propojení duše a těla vnímáme všichni v každodenním životě – v některých situacích se nám zrychlí tep, zvýší krevní tlak, zpotíme se, rozbolí nás hlava... Psychosomatická medicína se zabývá vzájemnými vztahy mezi duševními, tělesnými a sociálními procesy. V současné době se setká s psychosomatickým onemocněním v průběhu života třetina obyvatel.
Publikace Péče o novorozence je druhou částí souboru Vybrané kapitoly z ošetřovatelské péče v pediatrii a je určena sestrám a porodním asistentkám,které pracují na novorozeneckých úsecích. Zabývá se péčí o fyziologického novorozence.
O funkčních poruchách páteře existuje velký počet publikací. Většina z nich je bohužel velmi podrobná a ze složitého výkladu si lékař jen obtížně může udělat závěry pro svou každodenní praxi. Zcela chybí základní pohled na vyšetřování vertebrogenních poruch, které by bylo možno všeobecně použít ve všech oborech k orientačnímu vyšetření.