Slovensko je krásna zem, plná veselých ľudí, ktorí žijú v malebných mestách a dedinách. Všade tam sa môžete dostať, keď sa začítate do tejto knihy. Sú v nej zhromaždené anekdoty o našich predkoch ale i súčasníkov. Kniha je pokračovaním ojedinelej zbierky anekdot, ktorá vyšla v našom vydavateľstve v roku 2011.
Erotika bola dlho zakazovaná téma. Ako keby neexistovala. Anekdoty s erotickým obsahom boli tabu. V lepšej spoločnosti sa hanbili páni pred dámami takéto vtipy rozprávať. No šírili sa, vraveli sa a všetci sa na nich dobre zabávali. Mnohé sú veľmi staré, rozprávali si ich predchádzajúce generácie.
Táto kniha je výnimočným edičným počinom vydávania kníh. Je pokračovaním knihy (vyšla v roku 2010), kde boli zobrazené prvé tri ročníky vydávania tohto populárneho ľudového humoristicko-satirického časopisu, ktorý prvý raz vyšiel 19. júna 1990.
Židovský humor v anekdotách je tou esenciou, ktorá má osobitné postavenie. Je charakteristický, sú v ňom prekvapivé pointy, niektoré sú filozofickejšie, niektoré sú veľmi staré. Tento zmysel pre humor sa utváral počas dlhej existencie židovského národa.
V tejto knihe je zachytená večná téma ženy a muži, vzťahy medzi nimi v rôznych podobách. Keďže naše vydavateľstvo je predovšetkým humoristické, tak táto téma je spracovaná veselo a humorne v anekdotách a karikatúrach. Ženy a muži sa navzájom priťahujú, alebo medzi nimi vzniká odpor.
Téma „policajtov“ je veľmi vďačná humorná téma. Už od nepamäti lákala humoristov a satirikov. Stačí si spomenúť na nemé grotesky s „Keystonskými policajtmi“, ktoré zabávali generácie divákov na celom svete. Tam často šialenou rýchlosťou naháňali stovky policajtov jedného domnelého zločinca, ktorý im aj tak úspešne unikol.
Prvý diel knižnej podoby časopisu Kocúrkovo mapuje roky od jeho založenia v roku 1990 až po rok 1992.
Milan Stano, ako tvorca karikatúr a satiry, je ak akýmsi "kronikárom" svojej doby, a keďže je svojím založením veselej povahy a optimista, nemohol inak nazvať ani svoju autobiografickú knihu ako Veselá kronika.
Pokračovanie príbehov autorových rodákov za posledných sto rokov, vysťahovalectvo do Ameriky a Francie, život v rázovitej dedine veselé príbehy, vedieť sa vynájsť. V tomto druhom pokračovaní úspešných „Kálnických príbehov“ sú rozprávania niekoľkých generácií rodákov známeho výtvarníka Milana Stanu.
Na čom sa smiali naši predkovia? Aký bol a je ľudový humor v rôznych slovenských mestách a dedinách?
Aké boli anekdoty o našich politikoch, na čom sa smiali Slováci v predchádzajúcich dvadsiatich rokoch 1993 -2013? Čo hýbalo bránicou slovenskej spoločnosti?
rečo sú anekdoty o blondínkach také populárne a stále nás rozosmievajú? Prečo sú práve „pekné blondínky“ synonymom krásy spojenej s hlúposťou? Aká je história tohto fenoménu?
Anekdoty v tejto knihe sú z našej nedávnej histórie, lebo cez humor sa dá povedať viac o dobe než vážnymi vedeckými traktátmi pre pár odborníkov. Kniha je koncipovaná do štyroch kapitol: Socializmus v anekdotách v Československu, v Sovietskom zväze, v iných socialistických krajinách a Rádio Jerevan.