Sibír v roku 1919: sekta kastrátov, kanibali a československé légie. Výborne napísaný historický román nominovaný na Bookerovu cenu. James Meek, britský spisovateľ a publicista vo svojom sibírskom románe opisuje roky ruskej revolúcie v mestečku obsadenom československými légiami, ktoré očakáva útok boľševikov blížiacich sa po Transsibírskej magistrále.
Klasické dielo slovenskej literatúry, ktoré by mal dôverne poznať každý kultúrny Slovák – nie preto, že sa odohráva v dalmatínskom prostredí, ale preto, že sa odohráva v duši a mysli jedného z najcitlivejších a najbystrejších príslušníkov nášho národa.
„V spodine našej duše je bahno,“ dočítame sa v románe a toto svoje presvedčenie Jégé ilustruje na životnom príbehu karieristu Jozefa Svoreňa, jednej z najväčších záporných postáv slovenskej literatúry.
Poviedky Varlama Šalamova sú poctou tomu ľudskému, čo pretrváva aj v neľudských podmienkach. A odsúdením toho neľudského. Ako sám hovorí: „Každá z Kolymských poviedok zasadzuje úder stalinizmu“. A tiež: „Zaucho musí byť stručné a zvučné.
Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje na sociálnom úrade, je ním fascinovaná. Hoci si ju odmieta vziať, narodí sa im dcéra Christine, ktorú matka vychováva sama.
Povídky, autorovým osobitým stylem napsané v období 1988 - 1991, se odehrávají v sedmdesátých a osmdesátých letech, stejně jako v čase následujícím, tedy po roce 1989. Střídají se v nich prostředí tanečních zábav, dobových demonstrací, vyšetřoven StB, hospod, barů a letních zahrádek, rockových koncertů a drsných mejdanů.
Pozoruhodný román uznávaného islandského spisovatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu, se tematicky a formálně liší od jeho realistických románů, v českém prostředí dobře známých, pojednávajících zejména o islandské historii a životě venkovanů a rybářů.
Tahle kniha by vůbec nevznikla, nebýt lidí, kteří to s námi závislými chtějí ještě zkusit a nezatracují nás. Pomáhají, i když o to mnohdy na začátku ani nestojíme. Každý závislý v léčebně má na zadku otisk boty svého bližního. (doc. MUDr. Jaroslav Skála, nestor české adiktologie a psychoterapie)
Giacumbert Nau. Pastýř na Greině je elegická píseň, pastýřský román zbavený idyly. Do charakteristiky jejího hlavního protagonisty, osamělého, hrdého rebela, vložil Leo Tuor ledacos z vlastní zkušenosti, neboť i on sám strávil řadu let jako pastýř krav a ovcí na alpských pastvinách, v místech, o nichž píše.
Od knih nakladatelství Management Press bychom spíše očekávali, že nás budou informovat o průlomech světového manažerského myšlení nebo že budou nové poznatky ve zhuštěné podobě nabízet pro praktickou firemní aplikaci, popř.
Žltí vtáci sú Powersovým románovým debutom, za ktorý už získal niekoľko renomovaných literárnych cien: The Guardian First Book Award za najlepšiu prvotinu roka, The PEN/Hemingway Award za najlepšiu prvotinu roka v kategórii beletria, a za francúzsky preklad prestížnu cenu Prix littéraire du Monde v kategórii zahraničný román.
Karmelitánský kněz, otec Eliáš Schäfer, zažil v dětství hrůzu holokaustu, v mládí úspěch jako přední izraelský politik a práv-ník. Nyní touží strávit zbytek svých dní modlitbou a pokáním v klášterním tichu.
Kniha “Zázraky každodenného života” je romantickou novelou o láske, sklamaní a prekonávaní strachu, inšpirovaná skutočnými zážitkami z prostredia umeleckej a svadobnej agentúry. Príbeh odhalí čitateľom zákulisie aj podnikateľskú stratégiu Agentúry Daisy.
Kniha navazuje na autorův první román Nabarvené ptáče, obsahuje minipříběhy a minianekdoty odehrávající se v poválečném Polsku a USA.
Volné pokračování kontroverzního a dnes již téměř kultovního románu "... a bude hůř ", které se odehrává v Česku začátkem 90. let. S obálkou od Vlastimila Třešňáka.
Kriminálno-psychologicko-spoločenský román z obdobia socialistickej normalizácie, kde zločinom nie je samotná vražda, ale porucha ľudskosti v človeku. „V absolútnej väčšine kriminálnych či detektívnych románov ide o peniaze. Vrah vraždí kvôli tým prekliatým peňázom - Dumas, Balzac, Julian Sorel, Raskoľnikov etc... Peter Slávik vraždí „nevinne“: omylom.
Mastičkár je veľmi známy, neskôr aj sfilmovaný román. Známy uznávaný chirug, ktorého opustí manželka aj s dcérou, sa po strate pamäti stane tulákom. Dlhé roky sa potuluje po dedinách a lieči ľudí bez toho, aby vedel odkiaľ sa v ňom berú liečiteľské schopnosti. Príbeh ukazuje, ako sa môže život človeka ľahko ubrať úplne iným smerom.
Druhá šanca je prvotina mladého slovenského autora Michala Škombára s prvkami autobigrafie. Autor, podobne ako hlavný hrdina Mike Hassona, má zákernú chorobu – svalovú atrofiu. Mike po tom, ako prestal na chvíľu dýchať, sa ocitá v nemocnici, kde stretá výnimočnú osobu, Toma... Po istom čase sa jeho život úplne mení. Dostane druhú šancu, ktorú naplno využie.
Román Vajce a ja patrí medzi romány, ktoré ani nie je potrebné predstavovať. Betty MacDonaldová v ňom s nadhľadom a humorom opisuje svoje skutočné zážitky zo života na slepačej farme, ktorú si s manželom Bobom kúpili v odľahlom kúte na severozápade Spojených štátov. Kniha sa okamžite po vydaní stala bestsellerom a bola preložená do väčšiny svetových jazykov.
O titule: Posledné vojnové Vianoce (1944) v malej slovenskej dedine: Životom ubitá vdova cez kľúčovú dierku vidí svoju dcéru v objatí ruského partizána. Vtedy sa zvonku ozvú nemecké povely a streľba. Ráno zo snehu trčí sinavé partizánovo telo... O pár mesiacov mladú ženu, na ktorej ešte nevidno začínajúce tehotenstvo, odvážajú sovietski osloboditelia na výsluch.