Obavy z etických dôsledkov a environmentálnej dane intenzívnych veľkochovov rastú, a tak čoraz viac z nás prechádza na stravu a životný štýl bez živočíšnych produktov. Prišiel čas, aby sme všetci úplne odmietli vykorisťovanie zvierat a stali sa vegánmi? Bola by čisto rastlinná strava prospešná pre naše zdravie?
Klimatická zmena pustoší celý svet. Oceány sú plné plastov, prírodné ekosystémy Zeme zničené a až jednému miliónu druhov hrozí vyhynutie. Od 19. storočia sme spôsobili globálne oteplenie približne o 1 °C. Podarí sa nám naplniť ambície parížskych klimatických rokovaní z roku 2015 a udržať globálne otepľovanie na hranici 1,5 °C?
Kniha sleduje vliv lidských aktivit souvisejících se zemědělstvím, lesnictvím, rybářstvím a lovem volně žijících živočichů na jednotlivé ekosystémy.
Bee Johnson se podařilo svou knihou vyvolat v západním světě pěkné haló. Stále větší počet lidí si začíná všímat toho, že smysl života není v tom, co vlastníme. Dochází nám, že čím víc vlastníme, tím méně svobodní jsme - čím víc nakupujeme, tím více je třeba vydělávat a čím více věcí máme, tím více strachu zpravidla pociťujem.
Vďaka tejto krásnej knihe zistíte, že žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. 60 praktických tipov sprevádzaných nádhernými ilustráciami vám poradí, ako môžete jemne zmeniť svoje každodenné rituály a tak pomôcť zachrániť planétu. Vedeli ste, že pri tekutých mydlách máme tendenciu míňať ich viac?
Pandémia COVID-19 môže byť odrazovým mostíkom pre rýchle zmeny potrebné na riešenie klimatickej krízy. Autori predkladajú presvedčivé argumenty, prečo musíme všetci okamžite konať a radikálne zmeniť všetky systémy, ktoré sú piliermi civilizácie a hospodárstva. Vlády musia konať okamžite, nie až keď budú následky ich nedbanlivosti a neschopnosti zdrvujúce.
Pandemie COVID-19 může být odrazovým můstkem pro rychlé změny potřebné k řešení klimatické krize. Autoři předkládají přesvědčivé argumenty, proč musíme jednat ihned a od základů změnit všechny systémy, které jsou pilíři dnešní civilizace a ekonomiky. Vlády musí jednat okamžitě, dřív než budou následky jejich nedbalosti a nekompetence zdrcující.
Na prvý pohľad hlavný problém zmeny klímy predstavujú skleníkové plyny. Sú však len symptómom. V jadre klimatickej krízy je sociálny problém... Klimatická zmena sa dá korigovať iba ak zmeníme naše správanie.
Klimatická zmena a ďalšie globálne výzvy pred nás kladú veľkú úlohu od základov pretvoriť našu civilizáciu a nanovo prerozprávať kultúrny príbeh, ktorý našim životom dáva zmysel a smerovanie. Myšlienkovo provokujúca kniha Charlesa Eisensteina (1967-) Klíma Nový príbeh do diskusie o klimatickej zmene prináša čerstvý vietor.
Inovácie sú hybným motorom ekonomiky. To sú slová politikov, ekonómovi ostatných odborníkov, ktorí v nich vidia podmienky rastu a napredovania v globálnej ekonomike. Publikácia je zameraná na vybrané riešenia- technické inovácie, ktoré môžu parciálne tejto problematike pomôcť...
Monografia svojou metodikou nadväzuje na ostatné hydronomastické práce z územia Slovenska, avšak s tou odlišnosťou, že územie spracúvané v tejto monografii, resp. jeho jednotlivé povodia, netvoria kompaktný celok, zreteľne vyznačený rozvodnicami, ako je to zvykom v doterajších hydronomastických prácach. Súvisí to s povahou povodia Malého Dunaja.
Uhlí vznikalo zhruba po dobu 300 milionů let. Nyní se člověk snaží tuto zásobu uhlíku a sluneční energie akumulovanou postupně po tak dlouhou dobu uvolnit, energii využít a oxid uhličitý vznikající spalováním vypustit do atmosféry. Tím dochází k závažnému zvyšování koncentrace kysličníku uhličitého v ovzduší a ke globálnímu oteplování planety.