Obsahem učebnice jsou partie čerpací techniky, vybrané na základě dlouholetých zkušeností z pedagogické a odborné činnosti autorů. Výklad látky předpokládá znalost základů uvedeného oboru.
Skripta jsou primárně určena studentům Fakulty strojní ČVUT v Praze. V příkladech se analyticky řeší úlohy ze všech oborů, které se přednášejí v kurzu fyziky v prvním ročníku FS, na tyto přednášky příklady navazují a vhodně je rozšiřují.
Všechno lze pochopit, dokonce i současnou literární vědu! Stačí mít spolehlivého průvodce!
Skriptum je rozděleno na 3 části: Část obecnou, Část experimentální a Přílohy. V obecné části se studenti seznámí se všemi biochemickými laboratorními technikami, které jsou v současné praxi běžně využívány.
Skripta objasňují některé důležité termíny a fakta podstatná k pochopení významu potravinářské mikrobiologie pro bezpečnost potravin. Dále jsou zde popsány vybrané metody používané pro mikrobiologické zkoumání potravin k detekci (kvalitativní stanovení) a kvantifikaci patogenních mikroorganismů přítomných ve vzorcích potravin.
Umelá inteligencia a kognitívna veda spolu, ktoré tvoria úzko previazaný komplex vied zaoberajúcich sa riešením zložitých problémov ľudskej mysle, zaznamenali v priebehu ostatných 10-20 rokov mimoriadne prudký rozvoj tak v teoretickej, ako aj v aplikačnej oblasti.
Zbierka úloh z matematiky obsahuje rôznorodé úlohy na precvičovanie príkladov z matematiky na hodinách aj na domácu prípravu; v slovných úlohách je dôraz na čítanie s porozumením. Titul napomáha zautomatizovať počtové operácie, pripraviť žiakov na riešenie bežných úloh v bežnom živote a utvrdiť si získané poznatky z matematiky.
Predkladaná práca je rozdelená do štyroch častí - Úvod do dejepisu, Pravek, Starovek a Stredovek. Pri uvedenom delení som rešpektoval učebné štandardy a učebné osnovy pre žiakov štvorročných a osemročných gymnázií na Slovensku v snahe podať ucelený prehľad svetových dejín a predložiť učebné texty pre maturantov... Autor
V predkladanej monografii sa zaoberáme konštrukciou triangulácií kompletných grafov. Motiváciou pre tento výskum je Heawoodova hypotéza, ktorá je zovšeobecnením hypotézy o štyroch farbách na plochy vyššieho rodu.
Pri štúdiu na vysokých školách elektrotechnického zamerania prichádzajú študenti, najmä pri laboratórnych cvičeniach, do kontaktu aj so zariadeniami, ktoré môžu pri nesprávnej obsluhe poškodiť ich zdravie.
Podľa čl.26 ods.1 Ústavy SR právo na informácie je zaručené, pričom je ho možno obmedziť len za taxatívne uvedených dôvodov v ods.4 tohto ustanovenia. Kniha je uceleným komplexným odborným dielo v oblasti informačného práva, ktoré sa podrobne venuje všetkých aspektom tohto zložitého pojmu.