Sme iní ako tí pred nami je multižánrová beletria. Politický sci fi thriller s prvkami ďalších literárnych žánrov. Autor vo svojom románe rozpráva príbeh o tom ako slovenský politik málo spôsobilý riadiť štát uverí dobre utajenému multimiliardárovi uskutočňujúcemu tajný plán na ovládnutie sveta prostredníctvom zákerného mikroorganizmu.
Autor Tarzana Edgar Rice Burroughs nikdy nebol v Afrike. Karl May sa dostal do Ameriky až po uverejnení Vinnetoua. Podľa ich vzoru vrchný inšpektor Jacques Clouseau ani advokát Perry Mason nemali nutkanie navštíviť Slovenskú republiku, no život sa s nimi nemaznal. Na Slovensko ich zaviala služba Európskej únii. Bolo to tak.
Recenzovaná publikácia nie je jednoduchým čítaním, tak ako nie je jednoduchá ani riešená problematika. Osobitne však pokladám za potrebné vyzdvihnúť šírku autorovho preniknutia do problematiky.
Posudzované vedecké dielo je bohaté nielen z hľadiska svojho rozsahu (počtu strán), ale aj z pohľadu množstva myšlienok, úvah, názorov a postojov autora, ktorými reaguje na text Ústavy Slovenskej republiky vnímajúc ho ako živý a vyvíjajúci sa dokument , predstavujúci východiskový právny základ spoločnosti a štátu. Z recenzného posudku prof. JUDr.
Súťaž je hybnou silou ľudstva. Preto niet práce, v ktorej by sa nezostavovali prehľady najlepších. V prísnom utajení zostáva svetový rebríček tajných agentov, no aj ten existuje. Neschopnosť Iana Fleminga zachovať mlčanlivosť spôsobila, že všetci vedia - 007 je James Bond. Za Jamesom sú v Top Ten traja, pred ním až šiesti.
Predložené dielo je zakladajúcim dielom ústavného práva procesného. Autor ako prvý konštatuje, že ústavné právo, tak ako všetky ostatné právne odvetvia, sa člení na hmotné právo a procesné právo a vytvára systém ústavného práva procesného.“ „Autor usporiadal problematiku ústavného procesného práva na 14 kapitol.
Autor prináša najrozsiahlejší komentár k Ústave SR, v ktorom veľmi podrobne a dôkladne analyzuje jednotlivé ustanovenia základného zákona Slovenskej republiky. Autorská analýza vychádza z rozhodnutí Ústavného súdu Slovenskej republiky, ktoré vznikli pri ochrane ústavnosti od roku 1993 do leta roku 2015.
Autor sa vo svojom diele zaoberá problematikou, ktorú má rád a ktorej sa dlhodobo venuje.
V publikácii autor využíva svoje široké teoretické zázemie, bohaté praktické skúsenosti bývalého sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky a advokáta, ktorý často zastupuje účastníkov v konaní pred Ústavným súdom SR. Vo všeobecnej časti publikácie autor analyzuje podstatné teoretické otázky spojené s účinnosťou ústavného súdu.
Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc. bývalý sudca Ústavného súdu SR, prerdseda ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR v rokoch 2002-2006, renomovaný autor pripravil akademický komentár už 3. vydania unikátneho zákona Ústavy Slovenskej republiky.
Kniha je určená všetkým zaoberajúcim sa ústavným právom alebo všeobecnou teóriou práva. Rovnako sa pokúša osloviť sudcov, prokurátorov a advokátov, ktorí pri výkone povolania prichádzajú do styku s aplikovanou ochranou ústavnosti.
Autor si zvolil na spracovanie problematiku, o ktorej aktuálnosti nemožno pochybovať, nehovoriac o skutočnosti, že doteraz v takomto komplexnom poňatí nebola problematika mediálneho práva spracovaná.
Kniha popisuje pôsobenie štátu na ochranu životného prostredia, činnosť občanov pre jeho ochranu a činnosť výrobcov pri ochrane životného prostredia. K všetkým týmto oblastiam sú uvedené platné právne úpravy.