Knižný debut, román Rivers of Babylon (1991) vzbudil nebývalý čitateľský a kritický záujem. Pišťanek v ňom expresívnym jazykom s využitím rôznych štýlových vrstiev opisuje pre slov. literatúru netradičné prostredie bratislavského podsvetia, ktoré zaľudňujú postavy drobných i väčších podvodníkov a prostitútok.
Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina je voľné pokračovanie debutového románu Petra Pišťanka. Autor v ňom predviedol to, čo sa už v náznakoch dalo zistiť v jeho predchádzajúcej tvorbe – motivické, no najmä personálne prepájanie jednotlivých príbehov samostatných textov.
Záverečná časť románovej trilógie Rivers of Babylon, bohato zaľudnená bizarnými postavami a postavičkami. Čitateľ sa pobaví na absurdných situáciách, na drsnom rozprávačskom jazyku autora i na jeho svojskom, zemitom humore. Obálku nového vydania celej trilógie navrhol Tomáš Klepoch.
Príbeh osemročného chlapca, ktorého rodičia sa nevrátili z návštevy Viedne späť za železnú oponu, a preto vyrastá u svojich starých rodičov. Žije obklopený svojimi detskými a dospelými priateľmi i nepriateľmi v takmer magickom prostredí Starej Vsi, navonok idylickej pohraničnej obce.
Peter Pišťanek, autor kultovej trilógie Rivers of Babylon či spoluautor úspešnej zbierky Sekerou a nožom, si v poviedke Neva zašiel po tému do postkomunistického Petrohradu. A predviedol sa ako naslovovzatý profesionál. V poviedke nestrieka krv a nepresakuje ľudské dno.
Rivers of Babylon II. je volným pokračováním úspěšného románu Petera Pišťanka. Autor v něm svým nezaměnitelným stylem rozvíjí osudy postav knihy Rivers of Babylon I. a zároveň se děj prolíná s postavami z knihy Muzika (Kniha Zlín, 2009), která je u nás rovněž dobře známá a podle níž byl na Slovensku natočen i stejnojmenný celovečerní film.
Expresívny jazyk s využitím rôznych štýlových vrstiev opisuje pre slovenskú literatúru netradičné prostredie bratislavského podsvetia. Namiesto psychologizácie sa prikláňa k extrovertnému typu písania.
Pri príležitosti 25. narodenín Vydavateľstva SLOVART si pripomíname aj dielo autora, ktorý nás opustil predčasne.
Zaujímavá publikácia prozaika Petra Pišťanka z prostredia voňavých koňakových pivníc. Ľahko, vtipne a pútavo opisuje všetko o tejto silnej a lahodnej tekutine: informácie z histórie koňaku, jeho degustácii, poverách, či osobnostiach, ktoré preslávili túto liehovinu.
Autor bestsellerov sa tentoraz rozhodol prezradiť výrobné tajomstvo dlho utajovaných kuchárskych receptov, dal nahliadnuť pod pokrievku rodinnej atmosféry a záhadné historky okorenil svojím brilantným humorom. 60 príbehov, 60 kresieb, 60 receptov. Ilustrovala Katarína Slaniková
Slovenský autor Peter Pišťanek v něm rozehráva barevnou mozaiku postav a postaviček, které dávno před nástupem dravého kapitalismu devadesátých let vpluly ničím nevarovány do rozbouřených vod naší nedávné minulosti a naprosto přesně v knize předpovědel československou realitu, jež se v plné nahotě vynořila o několik let později.
Československo nedlouho před listopadem 1989. Nezaměnitelná atmosféra, zaměnitelní lidé a všudypřítomné podbízivé melodie. Málokterý text tak intenzivně vyvolává ve čtenáři pocit, jako by sám byl součástí děje, kdy si pro sebe tiše říká, „ano, ty lidi přece znám, žijí vedle mě, přesně tak si na to všechno pamatuju.
Číta: Marián Miezga Knižný debut, román Rivers of Babylon, vzbudil nebývalý čitateľský a kritický záujem. Pišťanek v ňom expresívnym jazykom s využitím rôznych štýlových vrstiev opisuje pre slovenskú literatúru netradičné prostredie bratislavského podsvetia, ktoré zaľudňujú postavy drobných i väčších podvodníkov a prostitútok.