Záhadné miesta, 5. diel – výlety k tajomným a zaujímavým miestam stredného Slovenska: Pohronie Podpoľanie Horehronie Slovensko ponúka množstvo najrôznejších tajomstiev a záhad.
Záhadné miesta, 4. diel – výlety k tajomným a zaujímavým miestam južného Slovenska: Novohrad Hont Banská Štiavnica Slovensko ponúka množstvo najrôznejších tajomstiev a záhad.
Turistický sprievodca Vysokými Tatrami, s priloženou veľkou turistickou mapou 1 : 50 000. Ak sa chystáte do Vysokých Tatier, určite si nezabudnite pribaliť aj tohto sprievodcu. Nájdete v ňom 20 najkrajších túr, ktoré toto naše najvyššie pohorie ponúka spolu s výrezmi máp, profilom trás a tipmi a zaujímavosťami na trasách.
Turistický sprievodca Nízkymi Tatrami s priloženou veľkou turistickou mapou 1:50 000. 20 najkrajších peších turistických trás v Nízkych Tatrách profily trás časové rozvrhy a prevýšenia mapové výrezy so zakreslenými trasami tipy a zaujímavosti na trasách plus veľká turistická mapa
Slovensko je krajina s pestrou históriou, ktorá zanechala nezmazateľné stopy v podobe množstva pamätihodností. V druhom, doplnenom a aktualizovanom vydaní úspešného knižného sprievodcu vám predstavujeme jedinečný súbor 700 historických stavieb.
Slovensko ponúka množstvo najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto po prvom diele knihy Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom a udalostiam západného Slovenska je tu druhý diel o záhadách stredného a severného Slovenska.
Kniha Bratislava – retro je pohľadnicovou prechádzkou po Bratislave v rokoch 1948 až 1989. Ponúka obraz mesta v období socializmu ako o tom vypovedajú v tej dobe vydané pohľadnice. Autor Ján Lacika nimi pripomenie Bratislavčanom ako vyzeralo a čím žilo ich mesto pred relatívne krátkym obdobím.
Sú krajiny, kde prejdete desiatky, ba aj stovky kilometrov bez toho, aby sa okolo vás niečo zmenilo. O Slovensku to však určite neplatí. Tu niekedy stačí neveľká pešia túra alebo krátky výlet a pred očami návštevníka sa otvorí pestrá mozaika meniacej sa krajiny poskladaná z jednotlivých obrazov predstavujúcich lesy, lúky, vinice, dediny, malé i väčšie mestá.
40 najkrajších prechádzok po slovenských mestách
Atraktívna obrázkovo-textová kniha prostredníctvom tisícky reprezentatívnych objektov – výtvorov človeka a prírody – výstižne vypovedá o Slovensku, o tom, že jedinečnosť tejto krásnej krajiny si skutočne zaslúži pozornosť. Kráčali ňou európske dejiny a zanechal na nej pozoruhodné stopy aj geologický vývoj našej planéty.
Príjemným spestrením potuliek po krajine bývajú pekné vyhliadky. Zväčša kopcovitá krajina Slovenska je poskladaná z pahorkov, vrchov či hrebeňov, z ktorých nám nič nebráni pokochať sa blízkymi aj vzdialenými horizontmi. Z tisícok miest s výhľadom sme vybrali takmer dvesto najkrajších, ktoré predstavujú najpôsobivejšie scenérie na Slovensku.
Bratislava nemusí byť iba chutným dezertom v turistickom menu návštevníkov neďalekej Viedne. Táto útla knižka vypovedá o tom, že má na viac. Presviedča čitateľov, že má oprávnené ambície byť hlavným chodom v cestovateľskom menu náročných objaviteľov hodnôt a krás krajín okolo Dunaja.
Atraktívna obrázkovo-textová kniha prostredníctvom tisícky reprezentatívnych objektov - výtvorov človeka i výtvorov prírody - výstižne vypovedá o Slovensku, o tom, že jedinečnosť tejto krásnej krajiny si skutočne zaslúži pozornosť. Kráčali ňou európske dejiny a zanechal na nej pozoruhodné stopy aj geologický vývoj našej planéty.
According to legend, the Tatras' creation stemmed from God’s longing for beauty. On the seventh day of creation God sent one of his angels forth to scatter handfuls of it across the freshly created world.
Podľa legendy Tatry vznikli z Božej túžby po kráse. V siedmy deň stvorenia sveta Boh vyslal jedného zo svojich anjelov, aby nabral do vreca priehrštie krás a dotvoril nimi novučičký svet. Nebeskému letcovi sa do cesty postavilo vysoké horstvo a on krídlom zavadil o krajný žulový končiar a skrivil ho. Vrece sa roztrhlo a jeho krásny obsah popadal dolu do horskej pustatiny.
Kniha predstavuje obraz Bratislavy tak, ako ho zachytili viacerí fotografi a vydavatelia pohľadníc v prvej polovici 20. storočia. Súbor takmer 220 starých pohľadníc dokumentuje najvýznamnejšie dominanty mesta a venuje sa „pohľadnicovej“ prechádzke po Starom Meste a mestských častiach.
Kniha Pamätníky a pomníky z edície Kultúrne Krásy Slovenska je nielen prehľadom najvýznamnejších architektonických diel a skulptúr, ale sa snaží podať aj obraz osobností a udalostí, ktoré významným spôsobom zasiahli do slovenských dejín.
Cudzinci často vedia o Bratislave iba to, že leží neďaleko Viedne a na návštevu im postačí jeden deň. Mnohí, čo tento výlet absolvujú, však zistia, že slovenská metropola si zaslúži viac ako letmú prehliadku miestnych pamätihodností spojenú s obedom.