Druhá časť trilógie sa venuje fenoménu bradiel a travertínov na Slovensku. Bradlá, obľúbený cieľ turistov, sú zmapované a popísané vo svojich rôznych regionálnych variantoch. Zároveň sa pozrieme na travertínové útvary, ktoré tvoria unikátne prírodné scenérie.
Mohol ukázať svojmu synovi svet a zostať po jeho boku. Namiesto toho vstúpil do armády, aby chránil svoju krajinu v rusko-ukrajinskej vojne. Napriek vyčerpávajúcim dňom bojov, hlavný hrdina nezabúda, že je aj otcom. Kniha vznikla ako rozhovor so synom, ktorý zostáva ďaleko preč, no vždy blízko — v srdci svojho otca.
Vedel si niekto predstaviť, že v dvadsiatom prvom storočí môže byť mesto nezávislej európskej krajiny vymazané z povrchu zeme, zatiaľ čo jeho obyvatelia budú postavení na pokraj humanitárnej katastrofy?
„V dolinke pod sedlom Váhy sa zima nechce vzdať. Snehové polia siahajú až ku chate pod Rysmi. No v malých štrbinách medzi skalami na chodníku sa už vynorili hlávky prvých klinčekov. Prichádza jar. Teším sa na návrat do môjho orlieho hviezda. Vysoko v horách, v tichu, kde zatiaľ nikto nie je. Naložím si na plecia krošňu a vykročím od smerovníka pri Popradskom plese.
V knihe Pralesy a život v nich sa autor venuje prirodzeným lesom ktoré sa obnovujú sami, bez ľudského zásahu, bez mrhania finančnými prostriedkami a ľudskými a technickými zdrojmi. Obnovujú sa z vlastných genetických zdrojov a ani jeden nový strom tam nie je „cudzí“.
Kniha Stromy a ich príbehy vám predstaví najkrajšie stromy, ktoré sa nachádzali medzi finalistami v ankete Nadácie Ekopolis známej pod názvom Strom roka za posledných 16 rokov. Kniha zdôrazňuje prírodné hodnoty, ktoré v sebe ukrývajú lokality s chránenými i nechránenými stromami a dúfa, že prispeje k zlepšeniu povedomia v súvislosti s ich ochranou a regeneráciou.
Dve knihy Stromy a ich príbehy a Pralesy a život v nich – pod spoločným názvom STROMY A PRALESY SLOVENSKA. Knihy nám priblížia naše najkrajšie prírodné zákutia so stromami a zavedú nás do prírodných lesov, ktoré existujú bez zásahu človeka. Vyberme sa spolu s autormi na prechádzku prírodou k najkrajším stromom (180 finalistom posledných 16.
Druhé vydanie obľúbenej spoločenskej hry so sveta futbalu, doplnené o otázky z majstrovstiev sveta v Katare 2022. Prenesme sa na futbalový štadión a vychutnajme si nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta. V hre sa premeníme na futbalistov a našou úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.
Trilógia pod názvom Stratené Slovensko, nás prevedie miestami, na ktorých v minulosti stáli kostoly, hrady či kúpele. Vyberte sa s nami na cestu našimi dejinami a zažite atmosféru týchto unikátnych miest.. Trilógia Stratené Slovensko zahŕňa knihy o histórii Slovenska, jeho zabudnutých či celkom stratených stavbách kostolov, hradov a kúpeľov.
Kniha Filmové miesta (2. diel) je pokračovaním prvého dielu knihy Filmové miesta a je prechádzkou po mestách, dedinách, horách i dolinách, kde sa nakrúcali viaceré slovenské a zahraničné filmy. Obsahuje vybrané filmové diela a osobnosti filmu vo vzťahu k miestam ich nakrúcania.
Set kníh Filmové miesta I. a II. diel v darčekovej krabici. Dve knihy pod spoločným názvom Filmové Slovensko nás prevedú po mestách, dedinách, horách i dolinách, kde sa nakrúcali viaceré slovenské a zahraničné filmy. Nájdete v nich množstvo filmových lokalít, ktoré sa pomocou filmu podarilo zviditeľniť a na svojom putovaní objavíte veľa filmových zaujímavostí.
Nové vydanie úspešnej spoločenskej hry s pridanými otázkami z REKORDOV SLOVENSKA.
Nové vydanie úspešnej spoločenskej hry o našich Veľhorách s pridanými otázkami z ich REKORDOV. Vyberte sa s nami na turistiku do Tatier, poprechádzajte sa po ich dolinách, osadách a podhoriach a odpovedzte na otázky, ktoré sa viažu k najzaujímavejším tatranským prírodným a kultúrnym zaujímavostiam.
Slovensko možno nazvať aj ako krajinu hradov. Z takmer 300 hradov zostalo však dodnes ani nie sto zrúcanín či malých ruín. Kniha učiteľa dejepisu Tomáša Grančaya predstavuje takmer 40 hradných lokalít východného Slovenska, kde nájdeme už len torzá kedysi významných stavieb našej histórie.
Kniha je putovaním po miestach kde kedysi stáli nielen stredoveké, ale aj novoveké stavby kostolov či kaplniek, ktoré dnes už nenájdeme. Pritom ponúkali neopakovateľnú atmosféru, závan starých čias, kedy sa človek díval na svet úplne inými očami ako dnes. Dlhé stáročia dominovali osadám a dedinám a dnes už ani mnohí z ich obyvateľov nevedia kde stáli.
Na území Slovenska sa v minulosti nachádzalo vyše 120 kúpeľných miest. Boli samozrejme rôzneho významu, veľkosti a zamerania, ale takmer všetky disponovali vhodným prírodným liečivým zdrojom a plnili svoj liečebný účel. Mnohé z nich mali iba lokálny význam a ich klientelu tvorili najmä obyvatelia blízkeho okolia.
Fotografia ako médium zobrazujúce realitu v určitom okamihu môže v dlhšom časovom úseku priniesť unikátne svedectvo o premenách miest a Bratislava za posledných sto rokov je toho úžasným príkladom. Ako veľmi sa zmenila, kde zostala nedotknutá a z akých dôvodov sa tak stalo, ukazuje kniha fotografov Antona Šmotláka a Ľubomíra Deáka ako aj spisovateľa Jána Laciku.
Slovensko je bohaté na množstvo druhov voľne žijúcich zvierat vďaka rozmanitosti našej prírody. Každá krajinná oblasť – od vysokohorských skalných kopcov, cez pásmo lesov až po nížinné roviny – má svojich typických zvieracích obyvateľov, ktorí dotvárajú jej charakter a vnášajú do nej život – pod zemou, na zemi, vo vode či vo vzduchu.