Predmetom tejto monografickej práce je uvedenie detí nižšieho sekundárneho vzdelávania do chémie, a to konkrétne do poznávania a rozlišovania látok a ich chemických zmien a do ich kvantifikácie s využitím chemickej veličiny látkové množstvo. Uvedené dve časti predkladaných výskumov boli spracované s časovým odstupom asi desať rokov.
Autori sa v monografii usilujú objasniť boj o občiansku mravnosť tak v historickom kontexte, ako aj v kontexte filozofickom či pedagogickom a v konečnom dôsledku aj v kontexte učebníc používaných v slovenských národných školách.
Literárne dielo Teofylakta Ochridského zapadá do poveľkomoravskej éry dovŕšenej kristianizácie Slovanov, v ktorej sa kultúra i cirkevnoslovanský jazyk rozvíjali v relatívne ustálených formách južnej a východnej proveniencie pravoslávia, kým v západnom slovanskom prostredí sa kultúra i jazyk rozvíjali v kontexte západného cirkevného ducha rímskeho katolicizmu.
Táto útla knižka prináša štyri kapitoly venované problematike ranej gramotnosti, z ktorých prvá je už de facto úvodom k nasledujúcim trom. Okrem teoretického a poznatkového rámca, ktorý načrtáva, približuje výskumný terén, ciele a čiastočne aj metodológiu výskumu, ktorými sú prezentované empirické štúdie prepojené. 1.
Publikáciu možno použiť ako učebný text a zároveň aj ako metodický (mini) manuál. Je rozčlenená do niekoľkých okruhov. Prvý okruh tvorí teoretická časť a obsahuje päť kapitol.
Monografia nadväzuje na predchádzajúci publikáciu Prosociálnosť a etická výchova. Skúsenosti a perspektívy.
Veľkomoravský Proglas, ktorého autorstvo sa pripisuje svätému Cyrilovi Konštantínovi Filozofovi, ako pamiatka napísaná v staroslovienskom jazyku je nesporne hodnotné dielo stredovekej slovanskej literatúry. Predstavuje teda aj určitý prameň všeslovanskej jednoty.
Vysokoškolská učebnica Fyzikálna chémia pre bakalárske štúdium pokrýva základné oblasti fyzikálnej chémie preberané v bakalárskych kurzoch vo všetkých chemicky zameraných študijných programoch - na technologických, prírodovedeckých, farmaceutických i pedagogických fakultách - náuku o štruktúre hmoty, chemickú termodynamiku, elektrochémiu, chemickú kinetiku a
O materskej škole a skrytom kurikule.