Anna Hermanovská je autorkou úspešných zbierok poviedok Kvapôčky a Vianočné kvapôčky. Kniha Čas pekných zubov (2018) má názov podľa poviedky, v ktorej sa zamýšľa nad otázkami starnutia a osobného dozrievania.
Táto kniha je označovaná ako jedna z najlepších kníh s tématikou o politických väzňoch komunistiského režimu. Príbehy vypovedajú o osudoch ľudí nevinne trestaných väzením a nútenými prácami v uránových baniach. Nepôsobia depresívne, no nútia čitateľa vcítiť sa do situácie neslobodného človeka.
Kniha je plná fotografií, pocitov, postrehov, zaznamenaných strastí i radostí, ktoré boli súčasťou unikátneho behu hýľovského farára a riaditeľa útulku pre bezdomovcov Oáza – nádej pre nový život, n.o., otca Petra Gombitu. 50 dní, 36 maratónov, 1550 kilometrov.
Osmičkové roky sú pre našu krajinu určitými medzníkmi. Rok 1998 sa niesol v znamení viacerých významných výročí a sám priniesol do našich dejín niečo zlomové, prinajmenšom to, čo sa udialo v septembri. Historické udalosti si zasluhujú svoje osobitné spracovanie. Táto kniha chce opisom jednej z nich prispieť k poznaniu našej novodobej histórie.
Autentické a napínavé spomienky katolíckeho kňaza Františka Revesa zo začiatku 50. rokov 20. storočia, z čias komunistickej totality a prenasledovania. Reves spolupracoval s bl. Titusom Zemanom a stal sa hlavným organizátorom ilegálnych útekov kňazov, bohoslovcov a laikov do slobodného sveta.
Krátke zamyslenia na tému ľútosti a obrátenia.
Myslenie Rudolfa Filu je ako tok. Má svoje koryto, prúdy, kaskády, skoky, víry, ponorné prúdenia, ale aj meandre, zátočiny, stojaté vody, brehy, hate, hrádzky. Byť autobiografický znamená v prípade Rudolfa Filu predovšetkým bytie vo výtvarnom umení. Otázky praktického života najradšej vypúšťal.
Anna Hermanovská je autorkou úspešných zbierok poviedok Kvapôčky a Vianočné kvapôčky. Kniha Čas pekných zubov (2018) má názov podľa poviedky, v ktorej sa zamýšľa nad otázkami starnutia a osobného dozrievania.
V tejto knižnej novinke Tages (z vôle božej) sa autor Alfonz Lukačin venuje starému národu Etruskov, alebo inak nazývaných Rasenov, a vzniku ich náboženstva. Autor prenesie čitateľa do prostredia, v ktorom žili Raseni, národ tak odlišný od ostatných európskych národov.
Publikácia sa zameriava sa na popis poistného a finančného trhu na Slovensku i v rámci Európy. Kniha je určená ako vysokoškolská učebnica a rozširuje najmä problematiku sociálnej oblasti poisťovníctva - sociálne, zdravotné a dôchodkové zabezpečenie.
Normalizácia. Zdanlivo sa nič nedialo. V skutočnosti tu vládla nedôvera, sledovanie, sliedenie, paranoja. Ste veriaci? Alebo dokonca kňaz?
V túžbe po pevnom a zdravom tele mnohí z nás pravidelne, či aspoň sporadicky navštívia fitness centrum, alebo si radi zacvičia v pohodlí domova. Málo z nás však vie, že rovnako, ako je dôležité precvičovať naše telo, je potrebné precvičovať aj našu tvár. Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa starať o svoju tvár bez pomoci chémie a skalpela.
Za dávnych, pradávnych čias žili na hradoch a zámkoch grófi a grófky, šľachtici a šľachtičné, vojsko i služobníctvo a zanechali po sebe mnoho príbehov, ktoré sa preniesli až k nám do súčasnosti.
Kniha Quo vadis, Titus?
Je to zbierka publicistických esejí od roku 2014 až po rok 2017. „Kresťanstvo, etika a verejný život – to sú kľúčové slová tvorby autora Ľubomíra Martina Ondráška za ostatné roky, s ktorou sme sa mali možnosť stretávať na stránkach mienkotvorných denníkov. Reflektuje v nich udalosti v priestore a čase, pričom nezabúda dávať veciam vertikálu.
Autor v knihe rozpráva pútavým spôsobom o živote Ľudovíta Felda, maliara, kresliča, ktorý prežil koncentračný tábor Auschwitz, vďaka kresleniu si síce zachránil svoj žit v koncentráku, ale zato musel kresliť Mengeleho zverstvá. Je to kniha, cez ktorú nazrieme aj do histórie Košíc. Je doplnená kresbami od Ľudovíta Felda a Eugena Krona.
Krátke úvahy na tému Božieho milosrdenstva.
Dialóg náboženskej cirkvi s inými náboženstvami a náboženskými hnutiami je nevyhnutný. Tento dialóg nesie so sebou aj patričné riziká a možnosť zneužitia. Počas dialógu musíme myslieť na toto riziko a udržať vernosť katolíckej viere. V diele Ezoterizmus a teológia sa autor zaoberá týmto dialógom nie len z negatívnych hľadísk, ale vyzdvihuje aj jeho pozitíva.
Autor sa v tejto monografii venuje niektorým projektom spirituality 20. storočia, ktoré prichádzali ako ponúkané odpovede na problémy dnešného človeka. Ide o spirituality, ktoré sú z hľadiska katolíckej viery na hrane. V knihe autorovi nejde o ich propagovanie, ale o ich prijatie ako výzvy a možnú inšpiráciu pre hľadanie obnovenej kresťanskej spirituality.
Táto kniha je v prvom rade výpoveďou o existenciálnej komunikácii. Obsahuje nekonečnú a pôsobivú tému, vyvolávajúcu u čitateľa vnútorné napätie, ale niekedy i neodolateľnú túžbu prekonať sám seba, vyjadriť vzdor voči zotrvávajúcej nehybnosti ducha. Autor upozorňuje na ďalšiu z dimenzií ľudského gesta, gesta ako možnosti realizovanej v skutkoch lásky.