V druhej knihe „BYSTVOR – BYTIE A TVORBA SLAVIANOV A ÁRIJOV“ autor popisuje udalosti, ktoré sa odohrali v období od III. storočia p.n.l. po XV. storočie nášho letopočtu a ktoré rozhodujúcou mierou ovplyvnili vznik celého súhrnu príčin a následkov, vedúcich k tragickej porážke našej Slavianskej Dŕžavy v súboji so silami Východu a Západu.
Knihu Starodávna minulosť kozáctva treba chápať ako úvod k téme kozáctva a k jeho znovuzrodeniu v Rusku na konci 20. storočia. Zmeny, ktoré nastali začiatkom 90-tich rokov v Rusku, umožnili obnoviť tradičný spôsob života kozákov a ich kultúrnych tradícií. Kozácke hnutie sa stalo masovým. Najviac populárne bolo najmä u tých, ktorí sa považovali za potomkov kozákov.
„Cvičením ornamentálnej výzdoby dosahuje sa zušľachťovanie ducha a srdca mládeže. Činnou prácou nedáme zahynúť našej ornamentálnej výzdobe, vedome jej vypadnúť ani z programu školy, ale budeme dbať na to, aby sa z pokolenia na pokolenie zachovala. Práca musí byť výplodom duše a srdca.
V danej knihe autor skúma problémy domácej a svetovej minulosti z pozície našich predkov. Minulosť národov, ktoré žijú na Zemi, sa často stávala dôvodom pre spory a nezhody. V nich spravidla zvíťazil názor toho silnejšieho, ktorý sa následne transformoval na vedúcu historickú školu.
Publikácia Ludevít Velislav Štúr – Slovanstvo a svet budúcnosti je odborným prekladom z ruského originálu do slovenského jazyka. Ludevít Štúr sa zamýšľa nad nepriaznivou situáciou slovanstva, nad postavením západu. Taktiež sa venuje možnostiam oslobodenia sa slovanstva z pod útlaku cudzích národov.
Pôvodná kniha Maura Orbiniho Kráľovstvo Slovanov by sa dala rozčleniť na tri časti. V prvej časti je všeobecný prehľad o Slovanoch, druhou časťou je prevzatá kniha, dnes nazývaná Letopis popa Dukljanina (hoci jej názov je tiež Kráľovstvo Slovanov), a v tretej časti sú popísané dejiny Slovanov na Balkáne.
Kniha O jasnom sokolovi je súčasťou zbierky kníh s názvom Skazky národa Slovanov. Ide o zbierku so starými rozprávkami – skazkami, ktoré v sebe nesú hlboké posolstvo a odkaz našich predkov. Jednotlivé skazky budú vydávané ako samostatné knihy. Všetky príbehy budú v pôvodnom znení tak, aby plnili svoj význam.
Napriek mnohým úsiliam jazykovedcov a historikov dejiny slovanstva, slovanskej literárnej tvorby a slovanského písma neboli doposiaľ prebádané do takej miery, aby pred vedeckou komunitou aj širšou verejnosťou nezostávalo ešte veľa nezodpovedaných otázok a protichodných názorov.
Publikácia Ludevít Velislav Štúr – Slovanstvo a svet budúcnosti je odborným prekladom z ruského originálu do slovenského jazyka. Ludevít Štúr sa zamýšľa nad nepriaznivou situáciou slovanstva, nad postavením západu. Taktiež sa venuje možnostiam oslobodenia sa slovanstva z pod útlaku cudzích národov.
Slovanská hymna Hej, Slaviane v 4 rôznych verziách - klavírnej, orchestrálnej, "staroslovianskej" a rokovej. CD je vhodné pre slávnostné príležitosti. CD vyšlo pri príležitosti 12. Všeslovanského snemu konaného 21.-24.5.2015 v Moskve. Melódia tejto piesne je odvodená od "Mazurku Dabrowskiego", ktorí spievali na konci 18. storočia poľskí legionári.
Do rúk sa vám práve dostal prvý diel knižného projektu občianskeho združenia Slavica pod názvom Atlas slovenských kaštieľov a kúrií. Každý diel edície bude mapovať kaštiele a kúrie na území jedného z ôsmych samosprávnych krajov Slovenska. Celý projekt je naplánovaný na obdobie štyroch rokov.
Myšlienka zorganizovania vedeckej konferencie Forum Slavica s podtitulom Cyril a Metod, vznikla na pôde občianského združenia Slavica z Nitry. Bola sprievodným podujatím Dní Slovanov, ktoré sa uskutočnili v Nitre a v Alekšinciach, v dňoch 5.-7. Júla 2013. Tento 4. ročník konferencie sa niesol v duchu pripomenutia si 1150. výročia príchodu solúnskych bratov sv. Cyrila a sv.