Marenčin PT je rodinné vydavateľstvo so širokým portfóliom, v ktorom prevažuje literatúra faktu.
Výnimočným vydavateľským počinom je edícia Bratislava – Pressburg, v ktorej doteraz vyšlo vyše sto titulov. Cenná je najmä tým, že uchováva historickú pamäť o multietnickom a multikultúrnom Prešporku, o jeho lokalitách a osudoch ľudí zviazaných s týmto mestom. Tie knihy obsahujú aj vzácny obrazový materiál – stovky starých fotografií a pohľadníc zachytávajúcich miesta, ktoré už dnes neexistujú, alebo sú celkom iné. Autormi prvých kníh boli Karl Benyovszky a Tivadar Ortvay.
V ponuke okrem literatúry faktu nájdete, filozofiu, romány, detektívky, trilery, humor, kuchárky či tému víno.
Medzi ďalších významných autorov, ktorými sa môže vydavateľstvo popýšiť patria Albert Marenčin, Fedor Malík, Dana Hlavatá, Gustav Murín, Ivana Dobraková, Martina Monošová, Michal Hvorecký a mnohí ďalší. Zo zahraničných autor sem patría Henning Mankell, Amelie Nothombová či Yehuda Lahav.
Dvojdielny román o tom, že základom tvorivého života je blicovanie a dobrodružstvo. Rosa, dieťa od Hlavnej stanice má štyridsať rokov a bližšie k vlakom ako k mestskej doprave. Stačí sa rozbehnúť: áááá/naskočiť. Najmä v čase keď január trvá dvanásť mesiacov v roku.
Gizi Fleischmannová (1892-1944) sa narodila v Bratislave v tradičnej židovskej rodine. Postupne sa zbližovala s ideami sionizmu, moderného židovského nacionalizmu. Stala sa vedúcou predstaviteľkou ženskej sionistickej organizácie na Slovensku, ktorá sa rýchlo dostala aj do medzinárodného povedomia.
Jeseň roku 2010. Súkromná televízia odhalila s kamerou pri čine mladého Bratislavčana, ktorý sa vydával za gynekológa. Na inzerát ponúkal ženám vykonanie potratu novou prevratnou metódou. Zúfalé ženy a dievčatá, ktoré nemohli situáciu riešiť inak, sa rútia do nebezpečenstva, ktoré nadobúda desivé rozmery. Triler o slepej dôvere sa mení na horor.
Skutočný príbeh o slovenskom chalanovi Jánovi, stylistovi, ktorý ide do Hollywoodu za lepším životom a naplnením svojich snov. Na úspech má všetky predpoklady. Svetoznáma hollywoodska herečka si ho najme ako stylistu. Je to však obyčajná depresívna využívačná mrcha.
Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Môžeme zmeniť svoj osud? Je budúcnosť daná? Alebo je život ako film a my sme jeho režiséri? Sníval sa vám zvláštny sen a neviete čo znamenal? Splnia sa vaše túžby? Čo vás čaká v najbližších dňoch?
Stratené mesto je časť bývalého bratislavského Podhradia, ktorá bola zbúraná v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Nenávratne sa stratili ulice bývalého židovského geta, Vydrice aj Zuckermandlu. Zbúraná bola veľká časť Rybného námestia. Stratené mesto, to nie sú len kulisy, ale aj duch a atmosféra unikátneho mnohonárodného, viacjazyčného mesta.
Druhá časť knihy Huga Golda prináša obraz duchovného života a vnútornej diferenciácie bratislavskej židovskej komunity pred holokaustom. Tvorili ju ortodoxné, neologické i sionistické organizácie. Medzi nimi vynikala svetoznáma ješiva (rabínska škola), ktorá ešte sedem desaťročí po svojom zániku šíri slávu mesta v židovskom svete.
Reprezentatívny výber 100 najlepších suchých a polosuchých slovenských vín, ktoré prichádzajú na trh v roku 2011. Vína hodnotené medzinárodnou odbornou komisiou stobodovou metódou sú prehľadne usporiadané, s charakteristikou a vínnou etiketou.
„Život je len množina spomienok. Možno najviac tak štyri týždne... Ostatné hodiny a minúty možno zahodiť do smetí...“ Penzionovaný gymnaziálny učiteľ matematiky, strávi štyri týždne v dome na vidieku u príbuzných, ktorí odišli na dovolenku do zahraničia.
Jed Martin, hlavný hrdina románu, pomohol komisárovi Jasselinovi vyšetriť vraždu, ktorej príšerná mizanscéna trvalo poznačila celý vyšetrovací tým. Umenie, peniaze, láska, vzťah k otcovi, smrť, práca, Francúzsko, ktoré sa stalo turistickým rajom, to je niekoľko tém románu, ktorý je klasický a pritom moderný.
Dramatický príbeh muža, ktorého mama bola Ruska a otec slovenský Žid. Narodil sa na lodi na Jadrane, detstvo prežil v Hačave a študoval v Bratislave. Z nadšenia pre ľavicové ideály vstúpil do komunistickej strany. Počas fašistického Slovenského štátu pracoval v odboji, za čo bol väznený a koncom vojny internovaný v koncentráku.
Kniha je svojim širokým záberom jedinečná v slovenskej i českej matematickej literatúre; niektoré témy vychádzajú u nás v knižnej podobe prvýkrát.
Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio dopĺňa ich bývalý učiteľ, český emigrant Libor Ševčík. Dvaja z nich ovdoveli a tretí má podobnú, hoci menej tragickú, ale už trojnásobnú skúsenosť.
Rímsky tábor pod vaším domom? Konská železnica pred susedným dvorom? Stará bosorka na tenisových kurtoch? Bezhlavý muž pod oknami? Ohnivý kôň na zastávke autobusu?
Otravná matka, rozdielne sestry, „správni“ chlapi a život. Rodinná pohodička, ktorú môžu narušiť iba príbuzní. Román o dvoch sestrách, ktoré žijú v odlišných svetoch, o nespojiteľnom, ktoré sa spojí, o nezlučiteľnom, ktoré sa zlúči, a to aj napriek neprajníkom z vlastných radov. Autorka píše zo života, pre „ženy z mäsa a kostí“.
Socializmus skončil. Deväťdesiate roky priniesli eufóriu politických zmien. Zrazu sme mohli bez problémov cestovať do zahraničia, protestovať na uliciach, pozrieť si filmy či kúpiť knihy označované ako trezorové alebo zakázané. Emigranti mohli po rokoch znovu navštíviť svoju vlasť. Mnohí ľudia sa chopili šance a začali podnikať či pôsobiť v politike.
Kostýmoví výtvarníci nezvyknú písať pamäti. Všetky ich spomienky, emócie aj myšlienky sú uložené v šatách do ktorých obliekajú hercov, aby im pripravili dokonalé zázemie pre tvorbu, aby kostýmom určili správny tón hrania. Milan Čorba porušil mlčanie a urobil dobre.
Leto 1968: Tereza sa dostane do skupiny československých študentov, ktorým vybavil poznávací pobyt v Izraeli Ladislav Mňačko. Odvtedy ich volajú „Mňačkove deti“. Vlažný komunista Šani miluje svoju Felíciu, náš prvý sexi kabriolet, viac než rodnú stranu.
Tomáš Janovic píše celý život o tom istom - o večných ľudských zlyhaniach i líhaniach (najmä o tých mimomanželských). Prekvapujúci je len Janovicov pohľad - vždy nový a nečakaný. A my sa smejeme, hoci sa smejeme vlastne sebe. Tento osviežujúci smiech nás čaká aj pri jeho novej knižke Ponuka dňa.
Môže počasie ovplyvniť dejiny ľudstva? Ktorý rok bol najteplejší a ktorý najstudenší? Ako to vplývalo na ľudské životy, správanie ľudí, ale aj ich rozhodnutia? Ktorý mesiac v roku nás na začiatku hreje a na konci mrazí? V akých cykloch sa striedajú plodné, bohaté úrodné roky s neúrodnými?