Žijeme v době „remastrů“. Lidé se vracejí ke starým nahrávkám, chtějí je mít v kvalitě, odpovídající současným možnostem. Přebásnění starých textů je jakýmsi „remastrem“, oživujícím jejich původní poetickou krásu. Žalmy patří mezi knihy, jež se díky tomu stávají překvapivě současnými. Jsou cosi jako blues moderního člověka.
Druhé, doplnené vydanie úspešného titulu!
Kto by mohol tušiť, že za jej priateľským úsmevom a zdržanlivosťou sa skrýva temné tajomstvo? Kto by povedal, že v jeho zásadovosti sa nachádza jeho najväčia slabosť? Z akého dôvodu sa tá, ktorá hľadá v bezbrehej voľnosti a nezávislosti naplnenie života, cíti stále prázdna ako mydlová bublina?
Priamo vo vašom dome sa pripravuje jedno sprisahanie za druhým. Vaše deti - armáda malých prefíkancov a divízia poháňaná hormónmi majú premyslenú stratégiu, ako vás pripraviť o rozum.
Milé ženy, siahli ste po tejto knihe, lebo na to máte dôvod. Pritiahol vás jej názov. Kto by nechcel mať za päť dní nového manžela?
"Nezabúdaj na moje ponaučenia a tvoje srdce nech zachováva moje príkazy, lebo ti predĺžia dni a roky života a rozhojnia tvoje blaho. Nech ťa neopustí láska a vernosť." Šalamún Je možné nájsť uspokojenie v živote? Poznáte zmysel vášho života? Túžite zanechať po sebe niečo pre budúce generácie?
Závislosť od displeja je relatívne nový pojem, ale lekári a najmä detskí psychológovia ho používajú čoraz častejšie. V rámci jednej štúdie požiadali tisícku študentov z desiatich krajín, aby na jeden deň prestali používať moderné technológie a sociálne siete. Po uplynutí dvadsiatich štyroch hodín mnohí zo študentov opakovane použili slovo závislosť.
Jób je kontroverzný básnik. Jeho verš znie moderne, je trúfalý. Ruší tabu, ktoré zostalo tabu až do dnešných dní. Všetko sme odtabuizovali, a predsa nám jedno tabu zostalo: Nepatrí sa, aby človek verejne hovoril o svojej túžbe po smrti.
C. S. Lewisa počas druhej svetovej vojny požiadala rozhlasová stanica BBC o sériu príhovorov o základoch kresťanskej viery. Tieto texty neskôr C. S. Lewis doplnil a tak vznikla jedna z jeho najčítanejších kníh pod názvom „Mere Christianity“. Autor sa v knihe podujal na vysvetlenie a obhajobu základných stavebných kameňov kresťanskej viery.
Hranica v rôznych oblastiach nášho života vymedzuje, kto sa k nám smie priblížiť, pomáha nám rozhodnúť komu a čomu povieme nie alebo áno, či určiť vzťah k sebe samému. Hranica je rozhodnutie, ktorým definujeme veci a okolnosti, za ktoré sme zodpovední. Definuje, kto sme a kto nie sme.
Dr. Henry Cloud a Dr. John Townsend sú klinickí psychológovia, konzultanti, prednášatelia a autori mnohých populárnych kníh. Okrem spolupráce v psychologickom centre na klinike Minirth-Meier v Newport Beach v Kalifornii založili spolu poradenské centrum Cloud-Townsend Clinic and Resources.
Dr. Henry Cloud a Dr. John Townsend sú klinickí psychológovia, konzultanti, prednášatelia a autori mnohých populárnych kníh. Okrem spolupráce v psychologickom centre na klinike Minirth-Meier v Newport Beach v Kalifornii založili spolu poradenské centrum Cloud-Townsend Clinic and Resources.
Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč?
VELEPÍSEŇ HLEDÁNÍ Tak se dá označit kniha Kazatel. V touze po odpovědi na otázku podstaty života a smyslu věcí opouští král Šalamoun všechna zavedená klišé a vydává se na cestu za poznáním. Na cestu, jež přesahuje dosavadní vzdělanost a znalosti světa. Snaží se dotknout nebes, napít se ze zázračného grálu, překročit hranice smrtelnosti.
Hlavné myšlienky úspešnej knihy v plnofarebnej úprave a darčekovom vydaní!
Žena má jednu dôležitú potrebu – musí cítiť, že ju manžel miluje. Ak je táto jej potreba naplnená, je šťastná. Muž má tiež jednu dôležitú potrebu – musí cítiť, že si ho manželka váži. Keď je táto jeho potreba naplnená, je šťastný. Ak niektorá z týchto potrieb naplnená nie je, situácia začína byť kritická.
Životopis Martina Luthera – aj vďaka takmer stovke dobových ilustrácií – približuje celkový obraz o vtedajšej spoločnosti a v nej panujúcich náladách.
Vytráca sa z vášho vzťahu romantika? Hádate sa čoraz viac? Je sex pre vás len bremenom? Odcudzujte sa jeden druhému?
Zuzana Štefečeková o knihe povedala: „Kniha mi veľa prezradila o sebe samej a o mojom vlastnom jazyku lásky. Prinútila ma tiež zamyslieť sa nad jazykom lásky iných ľudí v mojom okolí, a či s nimi „hovorím“ ich jazykom lásky – či tak napĺňam ich nádrž lásky, alebo nie. Zmenil sa môj pohľad na chápanie a vyjadrovanie lásky.
Inšpiráciou pre túto antistresovú omaľovánku je známa kniha Päť jazykov lásky od Garyho Chapmana, ktorá je celosvetovým bestsellerom. Je plná inšpiratívnych ilustrácií a citátov, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť piatim spôsobom, ako vyjadrovať a prijímať lásku, a pritom relaxovať a prežívať pokoj.