Moc pohádek je klíčem, kterým je možné měnit skutečnost. Důkazem toho jsou i nádherné příběhy Rolanda Küblera, které vyšly v německém originálu již ve 27. vydáních. Příběhy plné moudrosti a síly ducha jsou určeny nejen dospělým, ale i starším dětem.
Narcis a Goldmund bolo za života autora jeho najčítanejšie a najviac vydávané dielo. Vyšlo prvý raz v roku 1930 a prinieslo mu nielen chválu kritiky, ale aj tú najväčšiu čitateľskú popularitu. Doteraz je tento román považovaný za jeho ťažiskové dielo, aj keď Siddhártha a Stepný vlk sú v súčasnosti známejšie a vydávanejšie.
Moc rozprávok je kľúčom, ktorým možno meniť skutočnosť. Dôkazom toho sú čarokrásne príbehy Rolanda Küblera, ktoré vyšli v nemeckom origináli už v 27 vydaniach. Príbehy plné múdrosti a sily ducha sú určené nielen dospelým, ale i starším deťom.
Verše a texty piesní významného slovenského herca a pesničkára vychádzajú s ilustráciami Františka Kudláča. Súčasťou knihy je aj CD na ktorom si autor básne recituje a spieva pesničky. Hudbu k CD pripravil autorov syn Martin Geišberg.
Tretí diel knižného projektu publicistu Juraja Mravca Interview s fotografiou prináša komplexné a dynamické rozhovory so siedmimi osobnosťami svetovej fotografie v ich štýlotvornej a národnostnej rozmanitosti.
Kniha spomienok významného slovenského lekára - gastroenterológa a vedca. Do roku 1968 pracoval na Slovensku v oblasti výskumu a po sovietskej okupácii odišiel s rodinou do USA. Vlado Šimko pútavo píše o živote doma, dôvodoch odchodu, ale najmä pôsobení v USA, kde prednášal na univerzite, venoval sa výskumu a pracoval v nemocnici.
Bilingválna publikácia – monografia výtvarníka, sklára (1946 – 1997), ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenského umeleckého skla. Univerzálny tvorca – sochár, dizajnér a šperkár v jednej osobe. Vizionár a praktik, ktorý objavoval nové technologické možnosti skla a aplikoval ich vo svojej tvorbe.
Príbehy, ktoré sú v tejto knihe vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi - malej dcérke Elise. Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na jednej strane sa ocitol otec, a na druhej dcéra s mamou. Otec Imro sa snažil za nimi do Francúzska dostať oficiálne, a keď to nešlo, tak aj ilegálne.
Naivne milé, pútavé a originálne poviedky z pera známeho slovenského výtvarníka.
Do rúk sa ti dostáva kniha, ktorá nadväzuje na knihu Rozprávky pre Elise 1 - Príbehy kocúra Mineta. V predchádzajúcej knihe zostavenej z týchto príbehov bol hlavným hrdinom kocúrik Minet. Ten už v tejto knihe vystupuje menej, ale sprevádza iného zaujímavého hrdinu - nezbedného káčera.
V edícii TERRA a luxusnej úprave vychádza kniha, ktorá by mala byť na pultoch našich kníhkupectiev stále. Tento svoj najslávnejší román písal autor v ťažkej psychickej i fyzickej situácii koncom 20-tych rokov. Pre svoje protivojnové názory bol neustále napádaný, bez prostriedkov, rozviedol sa, mal zdravotné a psychické problémy – zvažoval samovraždu.
Ďalšia kniha autora, ktorý si už našiel svojich skalných čitateľov. Na rozdiel od kníh predchádzajúcich, nie je zasadená do súčasnosti. Autor síce na Považí ostáva, ale ide o exkurziu do jedenásteho storočia. V stredoeurópskom priestore sa formujú prvé kráľovstvá, nomádske kmene sa usádzajú a na našom území definitívne víťazí kresťanstvo.
Tibor Borský je absolvent pražskej FAMU, katedry Filmového a televízneho obrazu, odboru umeleckej fotografie z roku 1967. Po skončení školy, dvorný fotograf „československej novej vlny“, sa podieľal na viacerých filmoch Juraja Jakubiska, Miloša Formana, Ela Havettu a ďalších významných režisérov. Touto knihou sa vracia do čias svojich štúdií.
Monografia Jaroslavy Šickovej nie je vôbec typická monografia. „Je vlastne knihou o Jaroslave Šickovej a jej príbehu výtvarníčky, autorky, ženy, ktorá dala význam slovu arteterapia.
Texty sústredené v Mozaike boli publikované v rokoch 1958-1968 v časopisoch Slovenské pohľady, Nová literatúra, Romboid, Kultúrny život, Film a divadlo, v bulletinoch SND a vo forme doslovov v knihách. Je tak zrejmé, že v prekladanom výbere sa Pašteka pohybuje naprieč viacerými žánrami (píše o románopiscoch, dramatikoch aj esejistoch).
Monografia výraznej osobnosti slovenskej umeleckej keramiky - Anny Horváthovej. Jej keramiku treba vnímať ako sochu, či umelecký artefakt a nemá nič spoločné s úžitkovou keramikou.
Ďalší román ruského autora Vladimíra Sorokina.
Ďalší titul z pera nositeľa Nobelovej ceny Hermanna Hesseho - poviedky v nemecko-slovenskom dvojjazyčnom prevedeni a s autorovými ilustráciami. Jeho najznámejšími literárnymi dielami sú Stepný vlk, Siddhártha a Hra so sklenenými perlami.
Monografia významnej osobnosti slovenskej výtvarnej scény doteraz na trhu s výtvarnými publikáciami chýbala. Maliarka – hľadačka najmä v 60-tych rokoch objavovala pre slovenské maliarstvo nové a formujúce cesty abstrakcie. Takúto reprezentačnú knihu si už dávno zaslúžila.
Dvojzväzkový knižný projekt vychádza k významnému jubileu autora ako osobné poďakovanie vydavateľa tejto veľkej a zároveň skromnej osobnosti slovenskej literatúry. Z obsahu druhého zväzku vyberáme: III. Gogoľ, satirický a vizionársky realista Turgenev, románopisec a novelista Gončarov román citov a ideí Tolstoj ako tvorca spoločenského románu IV.