Štvrtá kniha či skôr sprievodca pre autoturistov z edície Po Slovensku má názov Najkrajšie autotrasy a ponúka 25 najkrajších autoturistických trás po Slovensku. Sú v nej zastúpené všetky regióny Slovenska a nechýbajú v nej ani tie najkrajšie horské cesty zjazdné pre autá.
Ku knihám z vydavateľstva DAJAMA pribudol netradičný a originálny produkt – veľká spoločenská hra o Slovensku – Poznáš Slovensko?
Publikácia Regionálne múzeá z edície Kultúrne Krásy Slovenska nadväzuje na predchádzajúce knihy o celoštátnych múzeách, skanzenoch a pamiatkových rezerváciách ľudovej architektúry a dopĺňa obraz kultúrnej krajiny Slovenska o ďalší aspekt.
Kniha Veľkomoravské hradiská z edície Kultúrne Krásy Slovenska logicky nadväzuje na predchádzajúce publikácie z tejto edície, pričom je pokračovaním predovšetkým knihy Archeologické pamiatky, ktorá vyšla v roku 2009 a rovnako vznikla v spolupráci s Archeologickým ústavom SAV v Nitre.
Tretí titul z edície Po Slovensku Rozhľadne obsahuje na 208 stranách 65 lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska. Popis jednotlivých rozhľadní obsahu krátku históriu výstavby, technickú špecifikáciu, prístupové trasy, výhľady a zaujímavosti v okolí. Text je doplnený viac ako 250 farebnými fotografiami.
Druhý titul z novej edície Po Slovensku Cyklotrasy – juhozápad obsahuje na 208 stranách 33 cykloturistických trás po juhozápadnom Slovensku, tipy a zaujímavosti na trasách, viac ako 200 farebných fotografií, profily trás, časové rozvrhy s prevýšeniami a mapové výrezy so zakreslenými trasami. Súčasťou knihy bude aj samostatná mapa značkovaných cyklistických trás.
Druhé vydanie publikácie s inovovanou obsahovou a grafickou štruktúrou spolu s novými pohľadnicami a textami ponúka obraz mesta tak, ako ho za viac ako polstoročie zachytili početní fotografi, vydavatelia a nakladatelia. Pohľadnice sú zoradené do skupín topograficky alebo tematicky podľa jednotlivých lokalít.
Prvý titul z novej edície Po Slovensku Najkrajšie pešie okruhy obsahuje na 208 stranách 25 túr od Zárub po Kremenec, tipy a zaujímavosti na trasách, 250 farebných fotografií, profily trás, časové rozvrhy, prevýšenia mapové výrezy so zakreslenými trasami.
Najnovším prírastkom v edícii Kultúrne Krásy Slovenska je publikácia Múzeá (1 – s celoslovenskou posobnosťou), ktorá voľne nadväzuje na knihu Skanzeny. Slovensko je krajina bohatá na rôzne historicko-prírodovedné a historicko-spoločenské artefakty a priamo úmerne aj na miesta, kde sa s nimi možno oboznámiť.
Najnovším prírastkom v edícii Kultúrne Krásy Slovenska je publikácia Múzeá (1 – s celoslovenskou posobnosťou), ktorá voľne nadväzuje na knihu Skanzeny. Slovensko je krajina bohatá na rôzne historicko-prírodovedné a historicko-spoločenské artefakty a priamo úmerne aj na miesta, kde sa s nimi možno oboznámiť.
Kniha Železnice na starých pohľadniciach obsahuje vyše 140 pohľadníc tematicky zameraných na históriu železničnej dopravy. Usporiadané sú podľa hlavných železničných tratí od západu na východ. Ide o akési voľné pokračovanie predchádzajúcich publikácií o mestách, v ktorých železnice tiež zohrali dôležitú úlohu.
Kniha Genius loci / (roz)hovory o Slovensku vyšla vo vydavateľstve DAJAMA v roku, v ktorom časopis Krásy Slovenska oslavuje deväťdesiate výročie vzniku. Do knihy je zaradených devätnásť profilových rozhovorov, ktoré v časopise vyšli počas posledných rokov.
Kniha Jaskyne dopĺňa ostatné publikácie z edície Prírodné Krásy Slovenska. Jaskyne sú nevšedným a očarujúcim prírodným fenoménom, ktorý skutočne jedinečnými pozoruhodnosťami oslovuje širokú verejnosť i množstvo výskumníkov na celom svete.
Kniha Živočíchy voľne nadväzuje na predchádzajúce knihy z edície Prírodné Krásy Slovenska a po knihách venovaných napríklad kameňom, vode či stromom dopĺňa celkový obraz slovenskej prírodnej krajiny. Fauna Slovenska je naozaj mimoriadne pestrá – odhaduje sa na niekoľko desiatok tisícov druhov živočíchov, z ktorých mnohé žijú v lesoch.
Putovanie Liptovským Mikulášom a okolím, jeho histórou, krajinou...
Atlas nadväzuje na Atlas kultúrnych zaujímavostí Slovenska a tvorí doplnok k vydaným i plánovaným publikáciám z edície Prírodné Krásy Slovenska. Jeho štruktúra je iná ako v prípade Atlasu kultúrnych zaujímavostí Slovenska, pretože jednotlivé ucelené regióny nepredstavuje samostatne, ale je pripravený skôr ako klasický atlas.
Nová veľká obrazovo-faktografická kniha Rekordy Slovenska je „mladšou slovenskou sestrou“ Guinessovej knihy rekordov.
Atlas kultúrnych zaujímavostí Slovenska je akýmsi doplnkom k vydaným i plánovaným publikáciám z edície Kultúrne Krásy Slovenska. Štruktúra atlasu vychádza z existencie historicko-geografických regiónov, v ktorých sú zakreslené jednotlivé kultúrno-historické pamiatky.