Každý okamih v našom živote nastane iba raz. Každý okamih v našom živote nastane iba raz, a ak ho necháme vykĺznuť, stratíme ho navždy o to ide v myšlienke zachytenej japonskou frázou ichigo ichie (vyslovuje sa iči-go iči-a).
Napriek neustávajúcemu záujmu o osobnosť Stalina zostali v jeho životopise obdobia, o ktorých čitatelia nemajú toľko poznatkov. Týka sa to predovšetkým povojnových rokov. V tejto knihe sa Nikolaj Starikov venuje posledným štyrom rokom života vodcu. Niektorí sú presvedčení, že práve na začiatku 50-tych rokov dosiahol Stalin svoje najvýznamnejšie strategické výsledky.
Starikov nastavil zrkadlo súčasným snahám zmeniť históriu druhej svetovej vojny. Pomenoval tých, ktorí rozdúchavali pahrebu vojny, popísal prostriedky a metódy, ktoré používali nielen na oslabenie a zničenie Sovietského Zväzu, no zároveň na vyčerpanie hitlerovského Nemecka. Jedinou snahou pri tom bolo posilnenie britského impéria a amerických finančných kruhov.
V knihe Nenávisť Nikolaj Starikov podrobil analýze otázky svetovej politiky z nového uhla pohľadu. Opisuje známe fakty, ktoré by mnohí najradšej zamlčali. Každá z deviatich hláv knihy obsahuje odpovede na kľúčové otázky svetovej politiky.
Stalin patrí nepochybne medzi najvýznamnejšie postavy histórie. Napriek neustávajúcemu záujmu však zostali v jeho životopise obdobia, o ktorých čitatelia nemajú toľko poznatkov. Týka sa to predovšetkým povojnového obdobia.
Mníchovská dohoda z r. 1938 sa stala kľúčovou epizódou v procese rozpútavania druhej svetovej vojny. O tom píše autor v knihe MNÍCHOV 1938. Pád do priepasti druhej svetovej vojny. Ako a prečo išli ukážkové demokracie Veľká Británia a Francúzsko do dohody s fašistickými režimami Nemecka a Talianska a obetovali spojenecký štát Československo?
Kniha popisuje činnosť agentúry americkej spravodajskej služby, vrátane CIA a ministerstva zahraničných vecí. V spolupráci so súkromnými demokratickými mimovládnymi organizáciami vyvinuli a zdokonalili techniky Orwellového dvojmyslenia.
V knihe sú prezentované osnovné materiály učebného kurzu procesy riadenia na fakulte aplikovanej matematiky Petrohradskej štátnej univerzity (1997 2003). Ide o nové rozšírené vydanie s doplneniami a spresneniami predchádzajúcich verzií. Teoretická časť obsahuje 12 príloh ilustrujúcich použitie teórie riadenia v reálnom živote.
V prepise autorových rozhovorov nájdete odpovede na otázky o porozumení sveta, formovaní svetonázoru, o ľudskej psychike, filozofii, substitúcii zákonov dialektiky, o smerovaní cieľov riadenia, štruktúrovaných metódach riadenia.
Autor (1970) patrí k novej generácii spoločensky angažovaných ruských postkomunistických intelektuálov. Od roku 2006 napísal pätnásť kníh (niektoré už vyšli vo viacerých vydaniach) so zameraním na aktuálne témy politického života v Rusku so zdôraznením jeho medzinárodného kontextu.
Téma, ktorá je predmetom historicko-politickej štúdie autora tejto publikácie, sa dostala v poslednom čase znovu do popredia záujmu nielen širšej verejnosti, ale aj príslušných vedeckých kruhov, skúmajúcich najstaršie dejiny Slovákov.
Německý nacismus představuje ve světových dějinách specifický fenomén. G. G. Preparata strhnul závoj mlžení z této velmi tragické etapy evropských a světových dějin. Důkladnou ekonomickou analýzou pojmenovává překvapivou historii anglo-amerických zájmů. Odhaluje, kdo stál za mocnými silami, které z Hitlera udělaly loutku. Podněcovaly ho, podporovaly a financovaly.
Putin sa javí ako nejednoznačná postava na svetovej politickej scéne. Už dvadsať rokov ho obviňujú z toho, že nemá žiadnu stratégiu a už vôbec nie ideológiu. Je to však naozaj tak?
Kniha profesora Harvarda Anatolija Kljosova je skutočným vedeckým bestsellerom. Už tri storočia vedci nevedeli odpovedať na otázky: kto sú Slovania, aký je ich pôvod a odkiaľ pochádzajú?
V knihe Nenávisť Nikolaj Starikov podrobil analýze otázky svetovej politiky z nového uhla pohľadu. Opisuje známe fakty, ktoré by mnohí najradšej zamlčali. Každá z deviatich hláv knihy obsahuje odpovede na kľúčové otázky svetovej politiky.
Vojenský priemysel nepotrebuje svetový mier. Farmaceutický priemysel nepotrebuje zdravých ľudí. Striekame si jedy na jedlo. Ničíme si lesy, prírodu. Napriek technologickému pokroku nepracujeme menej, práve naopak.
M. A. Bulgakov patrí k najväčším satirikom i cynikom ruskej literatúry. Mnohí literárni vedci pokladajú jeho román Majster a Margaréta za najlepší ruský román 20. storočia. Autor v ňom navzdory vtedajšej sovietskej politickej moci geniálne literárne spracoval tému ukrižovania Krista.
William Engdahl vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží prevziať kontrolu nad samotným základom prežitia ľudí poskytovaním nášho každodenného chleba. Ovládajte jedlo a ovládate ľudí. Toto nie je obyčajná kniha o nebezpečenstvách GMO.
Británia nikdy nemala exkluzívne zdroje. Začiatkom XVIII. storočia Anglicko nemalo koloniálnu moc, vojenskú moc Francúzska ani ekonomickú moc Holandska. Britské impérium bolo zničené revolúciami a vojnami, bolo politicky nestabilné a roztrhané náboženskými konfliktmi.
Ak patríte k tým, komu nie je ľahostajné, ako nás učili dejepis a chceli by ste zažiť vzrušenie z nového pohľadu na našu históriu, ste na správnej adrese. Kniha Reppertum, čiže objavy, je výsledkom autorových bádaní týkajúcich sa slovenských dejín v prvom tisícročí nášho letopočtu. Voľne nadväzuje na autorov debut Naše dejiny úplne inak.