Komentár k zákonu o advokácii je prvým sivým komentárom svojho druhu na Slovensku. Vychádza z právneho stavu k 1. januáru 2013 a reaguje na novelu zákona prijatú zákonom č. 335/2012 Z. z.
Druhé vydanie komentára k ustanoveniam Občianskeho zákonníka upravujúcim scudzovacie zmluvy prináša aktualizáciu tém spracovaných v prvom vydaní, ako aj doplnenie poznatkov autorov získaných ich vlastnou činnosťou autorov a tak isto aj aktualizáciu judikatúry.
Nakladateľstvo C. H. Beck Vám prináša 2. vydanie komentára k zákonu o rodine, ktorý vo svojom komplexnom a podrobnom výklade reaguje na legislatívne zmeny zákona prijaté od prvej publikácie komentára v roku 2010, vrátane poslednej novely zákona č. 125/2013 Z. z., ktorá zmenila ustanovenia týkajúce sa omeškania s plnením výživného.
Učebnica sa obmedzuje na výklad prvých piatich častí Občianskeho súdneho poriadku, v ktorých sú upravené všeobecné ustanovenia, inštitúty súvisiace s činnosťou súdu pred začatím konania, s konaním na súde prvého stupňa, s opravným konaním a so správnym súdnictvom, samozrejme aj s mnohými súvisiacimi otázkami (§ 1 – 250zg OSP).
Publikácia sa venuje riešeniu praktických problémov spojených so vstupovaním podnikateľských subjektov do obchodných transakcií so zahraničím. Prístupnou formou upozorňuje na všetky riziká medzinárodných obchodných transakcií od rokovaní o uzavretí zmluvy a spôsobov zabezpečenia splnenia zmluvných povinností až po ich vymáhanie.
Autorský kolektív pod vedením prof. JUDr. Mariána Vrabka, CSc., ponúka všeobecnú časť správneho práva procesného, ktorá nadväzuje na všeobecnú a osobitnú časť správneho práva hmotného. Úvodná časť učebnice predstavuje klasifikáciu a výsledky rozhodovacích procesov vo verejnej správe.
Tretie vydanie Komentára k Zákonníku práce od Heleny Barancovej, skúsenej odborníčky na pracovné právo, je na knižnom trhu najrozsiahlejším dielom spomedzi všetkých komentárov k Zákonníku práce.
Predkladaná vedecká monografia všestranne, systematicky a podrobne popisuje problematiku mnohosti trestnej činnosti, ktorá doposiaľ nebola na Slovensku komplexne spracovaná. Ide o prvé ucelené dielo zaoberajúce sa otázkami súvisiacimi s páchaním viacerých trestných činov jedným páchateľom.
Úspech dodávateľa, ktorý chce vzhľadom na nízky podiel zákaziek verejného aj súkromného sektoru pracovať pre zahraničného investora, začína schopnosťou získať a neskôr na základe zmluvy realizovať zákazku v podmienkach a v súlade s medzinárodnou praxou a iným právnym prostredím, ktoré sa odlišujú od nášho.
Téma ľudského združovania, niektorých jeho prejavov a právo slobodne sa združovať v spolkoch a združeniach má v sebe mnoho zákutí a otvára mnohé otázky. Táto publikácia sa usiluje niektoré priblížiť a odpovedať na ne.
Vedecká monografia prináša analýzu právnej úpravy odpočúvania ako zásahu do základných práv, najmä do práva na súkromie. Obsahuje výklad právnej úpravy odpočúvania s poukázaním na dôležité súvislosti historického vývoja tejto právnej úpravy.
Komentár Nakladateľstva C. H. Beck predstavuje prvý komentár k slovenskému zákonu o medzinárodnom práve súkromnom a procesnom vôbec. Na jeho príprave sa podieľali poprední odborníci, ktorí sa medzinárodnému právu súkromnému venujú nielen v teoretickej rovine, ale taktiež majú bohaté skúsenosti aj s praktickou stránkou daného odvetvia.
Základom publikácie je nájomná zmluva a jej osobitné druhy, najmä nájom bytu a nájom a podnájom nebytových priestorov. Z ďalších druhov nájmu je to podnikateľský nájom hnuteľných vecí, nájom obytných miestností v zariadeniach určených na trvalé bývanie a nájom poľnohospodárskej a lesnej pôdy upravený v osobitnom právnom predpise (zák. č. 504/2003 Z. z.).
Kniha je rozdelená na dve časti, prvá časť sa zameriava na všeobecný výklad základov verejného a súkromného práva (ústavné, občianske, pracovné, správne, trestné právo a právo EÚ), zatiaľ čo druhá časť je venovaná úprave právnych vzťahov v podnikaní (živnostenské právo, ochrana hospodárskej súťaže, pozemkové právo, právo duševného vlastníctva,
Cieľom autorov pod vedením vedúceho odboru finančného práva Doc. Mykola Sidaka, DrSc. a vedúcej Katedry obchodného, finančného a hospodárskeho práva PF UK JUDr. Márie Duračinskej, CSc.
Zastúpenie je právny inštitút, ktorý vyžaduje abstraktné myslenie a zvládnutie náročných teoretických aj praktických právnych konštrukcií. Na rozdiel od iných inštitútov súkromného práva sa jeho povaha definitívne ustálila len v posledných storočiach a nečerpá z odkazu rímskeho práva.
Čitateľovi učebnica poskytne oporné body pre lepšie pochopenie fungovania Európskej únie, jej právneho rámca ako aj spôsoboch uplatňovania úniového práva na Slovensku. Publikácia, ku ktorej úvodné slovo pripravil podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, je koncipovaná tak, aby zodpovedala pedagogickým účelom i účelom právnej praxe.
Publikácia predstavuje praktickú realizáciu správnych konaní v obciach a mestách v súvislosti s konkrétnym ustanovením Občianskeho zákonníka o ochrane proti zrejmému zásahu do pokojného stavu. Ustanovenie § 5 OZ dáva konkrétne oprávnenia obciam a mestám, aby v konaní predbežne zásah zakázali alebo uložili obnovenie predchádzajúceho stavu.
Komentár k správnemu poriadku dvojice Petra Potascha a Janky Hašanovej vo svojej podstate logicky nadväzuje na skoršie procesné diela uvedených autorov. Komentár detailne analyzuje jednotlivé ustanovenia zákona o správnom konaní a do určitej miery sa snaží interpretácii niektorých inštitútov správneho konania poskytnúť nový rozmer.
Monografia ponúka aj kritický rozbor súčasnej právnej úpravy a následne návrhy de lege ferenda na jej zlepšenie (formulované do konkrétneho legislatívneho znenia). Neopomína pritom skúmanie kriminologických aspektov jednotlivých okolností vylučujúcich protiprávnosť činu.