Zbierka básní poézie držiteľa Nobelovej ceny, básnika, spisovateľa a umelca Dereka Walcotta. Ilustroval Daniel Brunovský. Derek Walcott sa narodil vo West Indies, bol dlhé roky profesorom na Bostonskej univerzite a pre jeho zbierku esejí, poézie a hier bol náležite považovaný za giganta americkej literatúry.
Naivne milé, pútavé a originálne poviedky z pera známeho slovenského výtvarníka.
Autor využíva recenzie cudzích kníh na reflektovanie vlastných názorov na spoločnosť, rôzne situácie a človeka vôbec. Publikáciu ilustrujú umelecké fotografie Mira Švolíka.
Kniha človeka slovenského pôvodu, ktorý v roku 1968 emigroval do Švajčiarska. Na univerzite vo Fribourgu vyštudoval filozofiu a teológiu. V roku 1999 sa vrátil na Slovensko. Slovenský a nemecký text.
Najslávnejší čínsky román všetkých čias. Sága šľachtickej rodiny Ťia pochádza z 18. storočia. Autor vykreslil osud vlastného rodu, ktorý upadol do nemilosti cisára a zároveň je táto kniha príbehom "Rómea a Júlie" východu. Román o ktorom sa tvrdí, že by ho mal poznať každý koho aspoň trošku zaujíma svet Číny či kvalitná literatúra vôbec.
Zbierka básní Bludičkám je knižným debutom slovenskej autorky. Ilustroval Karol Ondreička.
Ľudské, umelecké a pedagogické posolstvo Karola Ondreičku dnes už právom môžeme zaradiť medzi zlaté stránky slovenského výtvarného umenia. Osobitý štýl, založený na poetickom spojení fantázie, sna a skutočnosti, rozvíjal v grafickej, maliarskej a ilustračnej tvorbe. Vždy sa sústreďoval na ľudský a harmonický rozmer súčasného človeka.
Zápisník slovenského "prekliateho básnika" a "smutného mnícha" predstavuje hlboký pohľad do básnikovho myslenia, jeho trpkú evokáciu detstva, názory na svet, Boha, poéziu, kňazské povolanie, cirkev, národ...
Výber z čínskej ženskej poézie od druhého storočia pred Kristom do 19. storočia. Knihu zostavil, vybral, a básne doslovne preložil sinológ Marián Gálik. Básnickú podobu dielu dala poetka a prekladateľka Viera Prokešová. Kniha obsahuje poznámkový aparát a štúdiu z pera Mariána Gálika.
Najslávnejší čínsky román všetkých čias. Sága šľachtickej rodiny Ťia pochádza z 18. storočia. Autor vykreslil osud vlastného rodu, ktorý upadol do nemilosti cisára a zároveň je táto kniha príbehom "Rómea a Júlie" východu. Román o ktorom sa tvrdí, že by ho mal poznať každý koho aspoň trošku zaujíma svet Číny či kvalitná literatúra vôbec.
Knihu experimentálnych undergroundových farebných fotografií významného filmového režiséra dopĺňa text Petra Michaloviča v slovenskom origináli a anglickom preklade. Kniha je vhodná aj ako darček do anglicky hovoriacej cudziny. Fotografie sú nielen zo Slovenska, ale napr. z Japonska, Nemecka, Veľkej Británie ap.
Sprvu to vyzerá v knihe textov Krídlovanie (Bratislava: Petrus, 2006) ako jeden z bonmotov Róberta Gála.
Štúdie Pavla Straussa. Ľudia sa plodia prirodzeným pohlavným spôsobom. Ale hlupáci pomocou masových médií. Pavol Strauss
Premaľby môžeme považovať v prvom rade za originálny a citlivý komentár.
Malá monografia významnej slovenskej maliarky a ilustrátorky kníh – legendy slovenského výtvarného umenia. Kniha zámerne obsahuje tempery menších formátov, ktoré sú v knihe reprodukované vo svojej skutočnej veľkosti, teda 1 : 1. Ide o ucelenú prezentáciu časti tvorby maliarky, ktorá ovplyvňuje i doteraz mnoho slovenských maliarov.
Spomienky na psíka, ktorý sa stratil. Lyrický príbeh písaný s jemným humorom mladej autorky. Dcéra známej spisovateľskej dvojice vyštudovala herectvo v Nemecku, kde zostala žiť a hrá divadlo so svojou vlastnou divadelnou skupinou. Malé dievčatko túži po psíkovi, ale mama jej ho nechce do panelákového bytu dovoliť.
Miečna dráha je zbierkou básni ,ktoré dopĺňajú kresby Vladimíra Popoviča. Autorka vyjadruje v básňach svoje pocity a oslovuje čitateľky svojim ženským videním diania okolo seba.
Bilingválna kniha – poézia nedávno zosnulého amerického básnika slovenského pôvodu (syna lekára Vlada Šimka) v preklade Ľubomíra Feldeka. Knihu ilustrujú nádherné fotografie Martina Martinčeka
Útla kniha veršov vychádza s vlastnými ilustráciami autora básnickej zbierky Gregora Nadzama.
Fantastické poviedky rumunského spisovateľa, ktorý je známy aj ako významný znalec svetových náboženstiev. Eliade prežil väčšinu života v emigrácii v Paríži a neskôr v USA, kde prednášal na univerzitách o problematike náboženstiev.