Sú naše túžby skutočne naše? Je legitímne kritizovať kapitalizmus prostredníctvom iPhonov? Prečo Beatles nahrali svoje najlepšie skladby práve vtedy, keď už vôbec nemuseli pracovať? Po čom prahli ľudia zo Sovietskeho zväzu podľa západných reklám z čias studenej vojny? A dokážeme si vôbec želať niečo mimo kapitalizmu?
V úvodním textu manifestu Xenofeminismus: Politika odcizení se kolektiv Laboria Cuboniks (založen 2014) zastává feminismu, který by byl současně racionalismem, a nabádá feministické myšlení k uzurpaci mocenských nástrojů ve prospěch univerzální vzájemnosti.
Monografia Bez súhlasu.txt je súborom 7 textov 10 autoriek, ktoré v prostredí Slovenska a Česka pojednávajú o kultúre znásilnenia. Hovoria o postojoch, predstavách a predsudkoch, ktoré máme o sexuálnom násilí a ktoré prispievajú k tomu, že sa sexuálne násilie a obťažovanie v našich komunitách beztrestne deje aj dnes.
Počítačové hry nepochopíme pomocou analýzy našej spoločenskej reality, práve naopak: ak chceme pochopiť, ako funguje naša spoločnosť, musíme poznať hry. A Alfie Bown to robí na takej vysokej úrovni, že stvoril okamžitú klasiku, knihu, ktorú si musí prečítať každý, kto sa chce vyznať v našom zmätenom spoločenskom svete.
Matka Tereza zasvätila celý svoj život pomoci chudobným a slabým. Nezaujímala sa o svetské záležitosti a financie. Neschádzala sa s diktátormi, skorumpovanými oligarchami a usvedčenými podvodníkmi. A vo svojich skutkoch i slovách bola vždy dôsledne apolitická. Existuje však aj iný, menej známy príbeh Matky Terezy.