Vneste k sebe domov nádheru Nitry a okolitých obcí prostredníctvom exkluzívnej knihy Čarovná Nitra a okolie. Toto dielo je oknom do sveta nádhernej slovenskej prírody a kultúrneho dedičstva, zachyteného objektívom talentovaných miestnych fotografov. Nájdete v nej úchvatné panorámy z okolia Nitry a neďalekých obcí.
Unikátny kraj Detvy sa spolu s tradíciami od nepamäti odrážal v každodennosti miestneho ľudu. V piesni a tanci, v bohato zdobenom odeve, ako aj v remeslách a pôvodnej ľudovej architektúre. Rezká podpolianska hudba, pestrá krojová výšivka či ojedinelé vyrezávané prícestné kríže sa stali symbolmi presahujúcimi tento región.
Jedinečná mapa, ktorá predstavuje okres Liptovský Mikuláš a okolie na mape v roku1806. Ide o porovnávaciu mapu okresu Liptovský Mikuláš, ktorá bude poukazovať na historickú mapu Jána Lipského z roku 1806 v porovnaní s tou súčasnou. Mappa generalis regni Hungariae – Generálna mapa Uhorska.
Kde bolo, tam bolo, za úrodnými lánmi, zelenými záhradami, tam, kde voda podmáča lesy a čarovné pahorkatiny dotýkajú sa nebies, rozprestiera sa kráľovstvo vín, požehnanej poľnohospodárskej úrody a bohatej histórie. Také je okolie Trebišova.
V dávnych časoch na brehoch slovenskej rieky Váh vyrástlo mesto. Písalo sa o ňom prvý raz v roku 1113, hoci z archeologických nálezov vieme, že jeho územie bolo osídlené už v dobe kamennej. Rozprestiera sa uprostred náruče Považského Inovca a Nitrianskej pahorkatiny.
V srdci Ilavskej doliny obklopenej dychberúcimi končekmi Bielych Karpát, z juhovýchodu chránenými Strážovskými vrchmi, leží mestečko s niekoľkostoročnou históriou. Na strednom Považí, po ľavej strane najdlhšej slovenskej rieky Váh, rozprestiera sa mesto Ilava. Jej pokojom zaviate ulice objímajú trpezlivé lesy, kde sa čas konečne prestal ponáhľať.
Čarovná Myjava a okolie.
V povodí rieky Bebrava rozpína sa dlhočizná kotlina, ktorá je zo všetkých strán obklopená svojimi pahorkami. Hôrky, kopce aj hory sú však len pozadím čarovných scenérií, ktoré so sebou Bebrava a jej kotlina prinášajú. V jej srdci sa už pred sedemstodeväťdesiatimi rokmi zabývali ľudia a vybudovali si na jej šírych poliach mesto.
Miesto, kam sa vydáme dnes, patrí medzi najstaršie obývané územia na Slovensku. Ožilo vďaka čarovnej vode ušľachtilých riek, ktoré sa pre tento región rozhodli spojiť svoje sily. Mocný Dunaj a rozumný Váh pretekali územím dnešného Komárna už v dobe bronzovej, keď dávali miestnym obyvateľom to najcennejšie – vodu.