Psychologicky zdravé osoby sú muži a ženy, ktorí mali to šťastie, že mali okolo seba ľudí, ktorých akceptovanie a uznanie im dalo možnosť vytvoriť si seba-obraz, ktorý im umožnil byť aspoň na určitý čas v kontakte so svojimi najhlbšími pocitmi a zážitkami prýštiacimi z organizmového ja.
Téma, ku ktorej sa Krishnamurti stále vracia, je sloboda človeka. Pod pojmom sloboda však nemá na mysli niečo, čo je možné si vydobyť alebo vlastniť, dokonca tvrdí, že slobodu nie je možné dosiahnuť ani vzburou, bojom alebo nejakým úsilím.
Kniha ukazuje, ako môžeme kultivovať svoju vnútornú silu, svoju osobnú moc a ako môže byť efektívna v partnerských, pracovných vzťahoch, v politike, vo vzdelávaní, vo vzťahu rodič-dieťa a pri vedení skupín. Je to kniha výrazne nadčasová.
Ako môžeme podporiť slobodný rozvoj? Aké sú preň najlepšie výchovné podmienky? Sexuálne? Ekonomické? Politické? Aký svet potrebujeme, v ktorom by takíto ľudia rástli? Aký svet takíto ľudia vytvoria?
Svetoznáma kniha Carla Rogersa, zakladateľa Človekom-centrovaného prístupu (PCA Person-Centred Approach). V knihe predstavuje svoj jedinečný prístup, ktorý vychádza z toho, že rast je samočinný proces, vlastný každému človeku.
Uvedie čitateľa do sveta jednej z najpopulárnejších teórií terapie, interpersonálnych vzťahov a osobnosti. Autor Thomas A. Harris v nej veľmi podrobne rozpracováva posolstvo zakladateľa transakčnej analýzy Erica Berneho, navyše veľmi čitateľným štýlom, ktorý je prívetivý aj pre bežného človeka, ktorý nemá psychologické vzdelanie.
Vysokoškolská učebnica sociálnej psychológie absentuje na Slovensku už niekoľko desaťročí. Hoci sa objavili práce aj učebnice sociálnej psychológie, neboli poňaté tak komplexne a tak podrobne a neopierali sa o také množstvo experimentov a výskumov, ako to ponúka učebnica, ktorú práve držíte v rukách.
Publikácia je prvým komplexným textom na Slovensku a v Čechách, ktorý mapuje novovznikajúci odbor – socioterapia. Tento odbor má svoje pevné miesto v systéme sociálnej starostlivosti a je aplikovateľný aj v školstve, zdravotníctve a vo firmách a organizáciách. Socioterapia je práca s jednotlivcami aj skupinami (komunita, pracovný kolektív a pod.
Kniha Sally Goddard Blythe je strhujúce čítanie o našich ďeťoch a o tom, čo je dôležité na ich „vyvážený“ vývin. Na vysokej odbornej úrovni a zároveň vo forme prístupnej i laickému čitateľovi sa zaoberá problematikou spojitosti porúch učenia s fyzickým vývinom. Je určená odborníkom pracujúcim s deťmi ale aj rodičom.
Kniha Sally Goddard Blytheové je strhující čtení o našich dětech a o tom, co je důležité pro jejich vyvážený vývoj. Na vysoké odborné úrovni a zároveň formou přístupnou i laickému čtenáři se zabývá problematikou souvislosti poruch učení s fyzickým vývojem. Je určena odborníkům pracujícím s dětmi i rodičům.