Záverečný diel trilógie, ktorá nie je ďalšou historickou faktografiou na danú tému. Je unikátnou kronikou osobných príbehov v rámci dramatických historických udalostí, ktoré v súčte vydávajú na epos o tom, ako sa v pôrodných bolestiach svetovej vojny a vlastnej krvi rodil moderný slovenský národ. Po 1. a 2.
Po velkém úspěchu v crowdfundingové kampani na Kickstarteru nyní přichází kniha „Německé maskovací uniformy a jejich malba na figurky 1/35“ na prodejní pulty.
Druhý diel trilógie, ktorá nie je ďalšou historickou faktografiou na danú tému. Je unikátnou kronikou osobných príbehov v rámci dramatických historických udalostí, ktoré v súčte vydávajú na epos o tom, ako sa v pôrodných bolestiach svetovej vojny a vlastnej krvi rodil moderný slovenský národ.
Táto kniha nie je ďalšou historickou faktografiou na danú tému. Je to unikátna kronika osobných príbehov v rámci dramatických historických udalostí, ktoré v súčte vydávajú na epos o tom, ako sa v pôrodných bolestiach svetovej vojny a vlastnej krvi rodil moderný slovenský národ.
Knižní novinka je vystavěna na dobových materiálech, mnohdy odtajněných až při sbírání podkladů, s posláním přinést na světlo trvalý důkaz o tom, co se mimo jiné v Československu podařilo v leteckém průmyslu zkonstruovat, vyrobit a úspěšně ozkoušet.
Ide o sovietske situačné hlásenia z frontu sprístupnené prostredníctvom projektu pamiať naroda. Údaje obsiahnuté v týchto archívnych materiáloch nám umožňujú znovu spracovať prechod frontu cez územie Slovenska v úplne novej dimenzii. V závislosti od podrobnosti archívnych prameňov dokážeme často zmapovať postup Červenej armády až po úroveň plukov.
Po úspešnej publikácii Lodné portréty autora Jaroslava Copláka je tu jeho ďalšia kniha Plávajúce pevnosti Pancierové lode (1860 1960). Autor sa pokúsil podchytiť necelé storočie vzniku, vývoja aj konca bitevných lodí, ktoré predstavovali vrchol medzi veľkými vojnovými loďami svojej doby.
Po vydaní úspešného titulu Lietali sme MiG-29 prichádza ďalšia novinka z tejto oblasti, kniha Obsluhoval som MiG-y od Vladimíra Koláčka. Autor skončil Vysokú vojenskú leteckú školu v roku 1985 a svoju profesionálnu kariéru začínal ako technik lietadla MiG-23 v 11. stíhacom leteckom pluku v Žatci.
V roku 2001 vyšla kniha Karola Steklého Letec Štefánik a Caproni. Na pohľad útle dielo však na svojich 62 stranách formátu A4 prinieslo relatívne veľa údajov, hlavne o lietadle Caproni Ca 33, na ktorom M. R. Štefánik letel do vlasti, ale aj dobových talianskych dokumentov, týkajúcich sa posledného letu Štefánika a havárie jeho lietadla 4. mája 1919.
Autor knihy je bývalý vojenský pilot. Dlhé roky slúžil pri ochrane vzdušného priestoru SR v systéme NATINAMDS. Jeho veľkou vášňou okrem lietania je fotografovanie, a tak za svoju kariéru vytvoril i zozbieral veľa autentických a jedinečných fotografií zo života slovenského vojenského letectva. Tieto snímky predkladá čitateľovi v unikátnej publikácii.
Druhý diel monografie chronologicky nadväzuje na knihu Babylon armád 1, čím uzatvára ucelený a doteraz chýbajúci pohľad na priebeh bojov v sektore sovietskej 7. gardovej armády na juhozápadnom Slovensku na prelome rokov 1944 a 1945. V prvej časti čitateľ našiel informácie o udalostiach odohrávajúcich sa od polovice decembra 1944 do konca januára 1945.
Obsiahla a jedinečná publikácia Jaroslava Zvěřiny podrobne mapuje históriu prvej československej továrne na lietadlá. Na 294 stranách zaznamenáva rok po roku najdôležitejšie udalosti firmy Letov a jej nástupcov od roku 1918 do súčastnosti. Pútavou formou napísaný text je doplnený množstvom dobových fotografií a historických dokumentov. Kniha je v českom jazyku.
Magnet Press pripravuje na jesenný knižný trh druhý diel úspešnej knihy Rudé hvězdy nad Afghánistánem, čerpajúcej námet z vojnového konfliktu v Afganistane trvajúceho deväť rokov, jeden mesiac a 19 dní.
Pri úvahách, ako knihu nazvať, stále sa mi vracala myšlienka na všetkých tých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov na juhozápadnom Slovensku. Bolo ich veľa, boli to vojaci ozbrojených síl šiestich štátov a počet národností, ku ktorým patrili či sa hlásili, je ťažké vyčísliť...
Výjimečná, ucelená monografie legendy mezi cvičnými proudovými letouny. Na více než 200 stranách přináší informace o vzniku československého letounu typu Aero L-29 Delfin, jeho konstrukci, výrobě či náročných porovnávacích zkouškách v tehdejším Sovětském svazu.
Americká letecká špionáž nad územím komunistického bloku během studené války začala již na konci 40. let minulého století v oblasti Dálného východu. Fotografický průzkum se však neměl omezovat jen na asijskou část komunistického území, ale měl se odehrávat rovněž za železnou oponou ve střední a východní Evropě.
Unikátnu publikáciu s názvom SLOVENGBAT Slovenský ženijný prápor mierových síl OSN v misii UNPROFOR a UNTAES 1993 1998, Spomienky a fakty, vydal v polovici septembra Magnet Press Slovakia s občianskym združením UN VETERAN SLOVAKIA v spolupráci s Vojenským historickým ústavom Bratislava. Autormi diela sú Bernard Roštecký, Štefan Jangl, Imrich Szabó.
Monografie z pera autorské dvojice Milan Kopecký a Petr Sehnálek seznamuje čtenáře s bližšími podrobnostmi o bojích 1. československého armádního sboru v SSSR na území Moravy. Existuje sice celá řada prací o kompletním tažení 1. čs.
Gerold Biner a jeho kolegové z Zermattu probudili k životu neobvyklý projekt: Leteckou záchranu v Himálaji, kde odvážní piloti vrtulníků poprvé létají až do výšky 7000 m. Dobrodružný příběh, v němž nechybí osobní pocity. Gerold Biner hovoří přímo a odráží kritiku za záchranné akce švýcarských horských záchranářů na střeše světa.
Siedmy zväzok Vojenských dejín Slovenska autorského kolektívu Igor Baka, Alex Maskalík, Matej Medvecký a Pavel Minařík završuje pôvodný edičný plán projektu, ktorý sa na pôde Vojenského historického ústavu Bratislava realizoval nepretržite od roku 1993.