Kniha Augustín - Môj život je dobrodružstvo je živý a presvedčivý opis života veľkého svätca. Žil v čase vzdialenom od nášho, a aj tak je moderný a nám veľmi blízky. Hovoríme o svätom Augustínovi, cirkevnom otcovi, geniálnom filozofovi, teológovi a biskupovi. Autorka knihy Raffaella Costová živo a konkrétne rozpráva o Augustínovej ceste.
„Pápež František stále hovorí o perifériách. A tým nemyslí len ľudí, ktorí hladujú a žijú v chudobe. Ide aj o duchovné periférie. Práve sem patria františkáni, na miesta, kde sú ľudia otrávení, bez nádeje, duchovne bezprizorní. Pokúsme sa náš časopriestor prežiariť svetlom svojej viery.
Svätá omša je pre nás obrovským darom. Počas nej sa odohráva tajomstvo, ktoré presahuje ľudské chápanie — tajomstvo obety a lásky, dar, ktorý nám zanechal Kristus. Kniha vám pomôže lepšie porozumieť jednotlivým súčastiam celej svätej omše. Privedie vás k hlbšiemu prežívaniu tohto veľkého daru.
Objavte seba samých, ale aj nádheru Božieho pozvania do plnosti života s pomocou diáru Život, pre ktorý tu si. Ten prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom z pera otca Jána Buca. Celý život je príbeh. A nie hocijaký príbeh. Je to veľký príbeh, ktorého autorom je sám Boh. On je ten veľký režisér, scenárista a dramaturg. Si v ňom aj ty, aj ja.
Pre kresťanov je apologetika, teda obhajoba a vysvetľovanie našej viery, nevyhnutnosťou a povinnosťou. A to už od čias, keď svätý Peter vo svojom prvom liste vyhlásil: „(Buďte) stále pripravení obhájiť sa (apologia) pred každým, kto vás vyzýva zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás“ (1Pt 3,15).
Prvá kniha C. S. Lewisa, ktorú napísal po svojom obrátení Alegorická obhajoba kresťanstva, rozumu a romantizmu. V istom zmysle je to záznam jeho vlastného hľadania zmyslu a duchovného naplnenia – hľadania, ktoré ho nakoniec doviedlo ku kresťanstvu.
Emocionálne aj faktograficky silný príbeh o zmysle ľudského utrpenia, pokánia a zmierenia sa s Bohom Zrelá próza s najlepšími znakmi tradičného rozprávania, ktorého základom je silný príbeh jedného východoslovenského gazdovského rodu a prostredníctvom neho pohľad na históriu a osudy roľníctva v zabudnutom kúte našej domoviny.
Druhý román autora čitateľsky veľmi úspešnej Archy zmluvy Kniha Veža zo slonovej kosti má rovnaké myšlienkové aj duchovné podhubie ako Archa zmluvy. V osudoch hlavného hrdinu Jána Belana sa však sústreďuje na posledných päť desaťročí života v normalizovanom Československu, resp. na postnovembrovom Slovensku.
Nájsť knihu, ktorá je zároveň priateľkou a motivátorom alebo len uchom, ktoré vypočuje dospievajúce dievčatá, nie je bežné. A predsa jednu sme pre vás pripravili. Je v nej veľa z vypovedaných aj vnútorných otázok, na ktoré dievčatá hľadajú odpovede. Aj veľa tém a podnetov, ktoré sú dnes zatiaľ ešte nedoriešené či dokonca nepomenované.
Nevšedný, mnohovrstevný a po každej stránke obohacujúci je nový životopis svätého Augustína, ktorým vydavateľstvo Postoj Media otvára novú edíciu moderných biografií veľkých svätcov. Svätý Augustín z Hippo nie je len slávnou postavou z histórie. Keď sa priamo stretávame s jeho spismi, zisťujeme, že je skutočným svetlom dnes.
Milí priatelia, je veľa kníh o hrdinoch, ktorí bojovali s totalitou, väznením alebo zachránili životy prenasledovaných. No táto kniha je venovaná kňazovi Braňovi Bukovskému, ktorý už svoju kňazskú službu prežíval v slobode a venoval sa „len svojim povinnostiam“. Zanechal po sebe neustále sa obnovujúce, živé a fungujúce spoločenstvá.
Amerikou sa prehnala ľavicová revolúcia: v mene spravodlivosti a boja proti rasizmu sa tam presadila ideológia, ktorá vytvára novú netoleranciu - v liberálnych médiách môže jedno nesprávne slovo ukončiť kariéru, na univerzitách vládne atmosféra strachu, firmy prepúšťajú zamestnancov, ktorí sa vzpierajú novému duchu doby.
V spolupráci s tímom najlepších slovenských vedcov vám prinášame nový preklad Listu Rimanom z gréckej pôvodiny do spisovnej slovenčiny, ktorý je opatrený anotovaným lingvisticko-výkladovým komentárom s intertextovými prepojeniami. Kniha je cirkevne schválená: Imprimatur udelil Mons. Bernard Bober, predseda KBS, arcibiskup – metropolita.
Dnes kladieme dôraz na svoje individuálne schopnosti a snahu robiť všetko tak, aby sme boli úspešní. Pravú radosť nám však neprinesie úspech, ale okamihy, ktoré budeme prežívať spoločne s Bohom.
Príbeh metafyzického thrilleru Muž, ktorý bol Štvrtok (1908) sa začína v edwardiánskom Londýne, kde mladý básnik Gabriel Syme vstupuje do služieb Scotland Yardu.
V poslednom čase sa okolo nás rozpadávajú manželstvá, pri ktorých by sme predtým dali ruku do ohňa, že vydržia navždy, a ktoré mali zdanlivo všetky predpoklady na to, aby im to vyšlo. Zároveň vnímame, že takmer všetci sa vo svojich manželstvách trápia. Čo sa deje, že vzdávame najdôležitejší vzťah svojho života?
Zamyslenia, ktoré naplnia tvoje srdce radosťou prinášajú jednoduché, no hlboké duchovné pravdy z Biblie, ktoré sa prihovárajú čitateľovi bežnou rečou – svoju múdrosť čerpajú z príbehu stvorenia, z histórie a vedy, ale aj z textov veľkých mysliteľov, kazateľov či spisovateľov a ďalších zdrojov – a pozývajú čitateľa upriamiť svoj zrak na Boha, ktorý nás
Mohol to byť príbeh, akých poznáme v dejinách ľudstva viacero. Skutočných i vymyslených. Z chudobného pastiera sa stane kráľ - mocný, múdry a dobrý. Mohlo to byť obyčajné rozprávanie o vzostupoch a pádoch, o láske, nenávisti a zrade, o vojnách i zabíjaní, o budovaní miest a zakladaní mocnárstva.
Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality vďaka diáru Život s chuťou. Ten prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné. Pomôže vám lepšie spoznať a pochopiť odkaz Dona Bosca.
Do Lisieux pútnické cesty nevedú – nejde sa tam cez pohoria a hlboké lesy, ale cez ľudskú každodennosť; neveľkolepými krajinami, ktoré človek neuznal za hodné preskúmania; krajinami všednými, o ktorých sa nepíšu knižky; krajinami prehliadanými, pripomínajúcimi dievčatá nikdy nevyzvané do tanca; krajinami podobnými tej, za ktorou putujem.